Pokračování

4. červenec 2016 | 10.51 | rubrika: Můj svět

Je těžké navázat na něco, co už není. Ale pokud je to něco vaší součástí tak silně jako ty nejhlubší kořeny a vy rostete s tím, víte, že to dokážete vzkřísit. Kdysi jsem si myslela, že mě nic nepřinutí vzdát se mých sportů, že neexistuje síla, která by mi je mohla vzít. Jenže to jsou a byly pouze naivní beztvaré představy a zatvrzelé myšlenky, které absolutně nepočítaly s realitou. Ono je všechno tak jednoduché, když vidíte svět 16letýma očima. Ano, chtěla jsem být blogerka, jejíž články a postřehy budou čtené, chtěla jsem být vidět, chtěla jsem dokázat, že jako dívka dokážu konkurovat v mužské oblasti. Ale zklamala jsem. Nedokázala jsem tu nit udržet, pomalu mi vyklouzávala z prstů. Jenže když vidíte ... prostě když ho milujete, tak ho nedokážete nechat jít. A to je se vším. Pokud milujete, tak milujete.

Jenže vrátit se, je nemožné. Nemůžete se prostě jen tak vrátit k tomu, co skončilo dva roky zpět. Dva roky jsou hrozně moc dlouhá doba, zejména, pokud proděláte životní změnu. Pokud jenom stereotypně dva roky sedíte u stejné televize, u stejného stolu, u stejného monitoru, píšete stejné články, ťukáte do stejné klávesnice, ani nevíte, kam se těch 731 dní podělo. Proto není vůbec lehké navázat. To už se ani nedá mluvit o navazování, to už je začátek úplně od nuly. Protože pokud chcete navázat, musíte se vrátit, a to sami víte, že nejde.

Nicméně filozofie mi nikdy moc nešla, takže chci říct, že bych vám tu strašně moc ráda slíbila pokračování mého maličkého blogu, ale vím, že to nesmím. Protože sliby se mají dodržovat, a to bych já určitě neudělala. Můj blog, a to tento, ten jediný, který se dá řadit k úspěchům, je přesně takovou mou součástí, jak jsem řekla v úvodu. I když vím, že už sem nikdo nechodí ani si zde není, co přečíst. Mám ho ráda a nechci jeho konec, jsem pyšná na to, co jsem budovala, takový registr výsledků z motorsportu a pokusy z plavání a cyklistiky. Ale udržování blogu stálo čas, který teď věnuju, ano, mnohem důležitějším věcem. Blogy jsou takovými veřejnými virtuálními tajnými deníčky těch, kteří nemají nikoho, komu by se svěřili, ať už jde o cokoliv z jejich života. A já mám, komu se svěřovat, už nemusím troubit do světa své milionové problémy, ale o tom je asi stárnutí. Myslím, že stárnutí není jenom pojem pro vyšší věk, pořád stárneme a duševní vývoj je jedním ze stavebních pilířů celého procesu. Ale i tak jsem vždy svůj blog chtěla pojmout profesionálně, aby se na něj lidé dívali s respektem a úctou k tomu, co dokážu, vím a umím. Protože to bylo vždy to jediné, co jsem uměla.

Vždy, když jsem se v myšlenkách vracela zpět k těm věcem, které jsem byla zvyklá dělat, tak následovalo smutné pousmání. Ne proto, že bych to chtěla zpátky, ale proto, jak to bylo krásné a silné. Byl to můj život přede mnou. A i když si občas říkám, že to byl jiný člověk, byla jsem to já a někde tam uvnitř je. Ale nejde o to, vrátit to zpět, jde o to, to vzkřísit, znovu přivést k životu, znovu to nechat nadechnout se a dýchat čerstvý vzduch. A vím, že můžu.

Po té době mám teď, když se dívám na závody, naprosto fyzický pocit, že dokážu nahmatat tu propast, která tam vězí. Ale nejde o to, ji zaplnit. Jde o to, ji přeskočit a vykročit po nově dlážděném chodníku. A já vím, že můžu, ale je to jako zrod Fénixe.

Proto na to nepůjdu rychle. Chtěla bych si aspoň jednou za čas vyhranit chvilku pro svůj blog, zkusit napsat nějakou review, ale jen tehdy, když budu cítit tu chuť, no pressure. Takhle blog nefunguje. Je přede mnou daleká cesta, než budu moct říct "Jsem zpátky!", ale mohla by být zajímavá.

Jsme v půli sezóny a je spousta věcí, co jsem promeškala, ale více je toho ještě přede mnou a já si to budu jenom užívat, ne brát jako povinnost dívat se a psát, ale jako radost, užívat si to, ponořit se do závodění, vychutnávat si jej a třeba k němu i něco napsat.

Moc bych Vás ráda přivítala zpátky, ale nebude jednoduché Vás opět získat.

S láskou Vaše M.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

O mužích, kteří nenáviděli ženy

5. srpen 2015 | 22.01 | rubrika: Můj svět

Ne, opravdu jsem si nadpis článku nevybrala jenom tak pro nic za nic. Cíleně jsem přeformulovala název světoznámé knihy "Muži, kteří nenávidí ženy" od švédského spisovatele Stiega Larssona. Jak už většina z vás ví, mám slabost pro severské státy, zejména tedy pro Norsko, k nimž neodmyslitelně patří severské krimiromány a detektivky. Hodně dlouho jsem ve všech možných knihkupectvích pokukovala pro trilogii MILÉNIUM, ale nikdy jsem nedospěla k tomu rozhodujícímu impulsu, který by mě dovedl až k tomu, že bych si danou knížku, či dokonce knížky, koupila. Ovšem jednoho dne se něco změnilo. Byli jsme s přítelem v knihkupectví a měli jsme za cíl každý si koupit jednu knihu (jelikož oba rádi čteme, a nejsou to zase tolik odlišné žánry). Nejprve jsem byla na pochybách, pochopitelně mě to neustále svádělo (pořád svádí) k "detektivkám Harryho Holea", ale nějak jsem se necítila připravená na to, začít od začátku, když jsem se už slavnostně dostala do poloviny. Na těch deset knížek si ještě čas udělám.

Nicméně zpět k věci. Procházela jsem regály a trilogie Stiega Larssona mi padla do oka. Najednou jsem cítila to nutkání, že chci tu knihu číst, chci znát její obsah, chci vědět, o čem je. Rozhodování bylo ale překvapivě těžké a dlouhé, ovšem můj kriminalistický pud zvítězil a já si z obchodu odnášela první díl "Muži, kteří nenávidí ženy".

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 35x

Přání do NOVÉHO ROKU 2014

27. prosinec 2013 | 13.33 | rubrika: Můj svět

ohňostrojTak se nám pomalu blíží konec roku 2013. V dřívějších dobách jsem tento čas věnovala tomu, že jsem bilancovala nad rokem starým, vzpomínala a připomínala si okamžiky, které jsem v daném roce zažila, vracela jsem se v čase zpět, abych se rozplakala nad tím, co už se nikdy znovu nestane. Letos to tak nebude, rozhodla jsem se hledět vpřed.

Rozhodně není nic špatného na tom, když si zavzpomínám na to, co se letos stalo, co se mi povedlo či naopak co jsem pokazila. Od každého by se něco našlo, ale zdá se mi, že jsem zažila už i horší roky a já poslední dobou na všem spíše vidím to lepší, protože by to tak být mělo. Každá mince má dvě strany, jinak to ani fungovat nemůže.

Svému blogu bych ráda popřála šťastný již šestý nový rok (aneb vždy zapomenu na 'narozeniny') a abych se mu nadále takto krásně věnovala, jak jsem opět letos začala. Je to takové moje miminko, které mi pomaloučku plní moje sny. Přála bych mu, abych ho nezanedbávala a hlavně bych mu strašně moc přála, aby se vám líbil a možná vás i malinko bavil, abyste sem chodili rádi, vraceli se sem a hlavně abyste tady našli spoustu zajímavých věcí.

Každému z vás, ano třeba právě tobě, který si čteš tyto řádky, chci popřát do nového roku jen to nejlepší, spoustu zdraví, lásky, radosti, štěstí, úspěchů v osobním životě i v životě fanouška, ať už motorsportu či jiného sportu. Ať vyhrávají vaši nejmilejší, hlavně se nikomu nic nestane a ať jsme všichni spokojení tím nejlepším možným způsobem a každý po svém!

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2014!

komentáře (4) | přidat komentář | hodnocení 2.07 (58x) | přečteno: 2.655x

ANKETA Oblíbenost F1

21. prosinec 2013 | 16.46 | rubrika: Můj svět

Tak jsem se po dlouhém čase rozhodla změnit anketu blogu, tedy nadešel čas nějak si tu předešlou shrnout. Jednalo se o anketu, kde jste mohli hlasovat za svého oblíbeného pilota Formule 1. Variant bylo 6:

Sebastian Vettel
Fernando Alonso
Kimi Räikkönen
Lewis Hamilton
Jenson Button
Někdo jiný

Celkem jsem v této anketě obdržela 14 hlasů, kterých si vážím, a je to také historicky nejvyšší počet hlasů, takže děkuji všem, kteří se zúčastnili!! A nyní už k samotným výsledkům ...

1. Fernando Alonso - 5 hlasů
2. Kimi Räikkönen - 4 hlasy
3. Někdo jiný - 3 hlasy
4. Sebastian Vettel - 2 hlasy
5. Lewis Hamilton a Jenson Button - 0 hlasů

Abych řekla pravdu, tak by mě strašně zajímalo, které 3 piloty měli dotyční lidé na mysli. Přiznám se, že jedním z nich jsem byla já a měla jsem na mysli Daniela Ricciarda. Pokud sem zavítá někdo, kdo pro tuto možnost hlasoval, pak se může v komentářích vyjádřit. Taky mě docela překvapilo, že nikdo nehlasoval ani pro Lewise, ani pro Jensona ... a nakonec jsem velmi ráda, kdo zvítězil .. xD

TAK A TEĎ JIŽ MŮŽETE HLASOVAT V NOVÉ ANKETĚ, KTERÁ SE OPĚT TÝKÁ MOTORSPORTU. TATO ANKETA SE VZTAHUJE K MISTRŮM SVĚTA PRO LETOŠNÍ ROK, HLASUJTE PRO TOHO VAŠEHO NEJOBLÍBENĚJŠÍHO! A OPĚT MÁTE K DISPOZICI 6 MOŽNOSTÍ:

SEBASTIAN VETTEL - F1
FABIO LEIMER - GP2
MARC MÁRQUEZ - MOTOGP
TOM SYKES - WSBK
SÉBASTIEN OGIER - WRC
YVAN MULLER - WTCC

komentáře (8) | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Piloti GP2 a GP3 jinak - #Ask

7. listopad 2013 | 21.52 | rubrika: Můj svět

GP2-GP3-logosTrendem letošní sezóny sérií GP2 a GP3 se stala na twitteru akce #Ask. Jde o to, že při použití hashtagu #Ask s příponou jména závodníka a série, do které patří, jste se mohli daného jezdce, který byl za každou sérii při každém závodním víkendu vybrán, na cokoli zeptat. Tedy například #AskJamesGP2 - mohli jste se jako prvního ptát Jamese Calada z GP2, či #AskTioGP3 - kdy jste se mohli ptát Tio Ellinase z GP3.

Jelikož jsem sezónu 2012 brala v obou kategoriích poněkud s rezervou, nebyla jsem ze začátku sezóny 2013 nějak zaujatá ani jedním, tedy jsem se nezúčastnila všech #Ask, což mě teď s odstupem času strašně mrzí. Ale obdobně jako Niki jsem se rozhodla sesumarizovat odpovědi jezdců na mé otázky.

komentáře (2) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 62x

RUSH Movie

7. listopad 2013 | 17.24 | rubrika: Můj svět

Rush-2013-Poster-carwitterNečekaně dlouho jsem zápasila s problémem, do které rubriky mám článek a plánovanou menší recenzi zařadit, protože jak všichni víme, film RUSH se týká motorsportového prostředí, konkrétně Formule 1. Jenže moje rubrika F1 je založena spíše na aktuálních článcích a mých postřežích, a tak jsem se rozhodla pro Můj svět, protože to i docela odpovídá. Týká se to mého pohledu na film jako takový.

Ano, konečně jsem měla možnost tento film vidět, minulou neděli jsem na něm byla v našem městském kině Hvězda v Přerově se svou sestrou, která byla tím nejlepším doprovodem, jaký jsem si mohla přát.

Film RUSH pojednává o životním příběhu dvou závodních jezdců, kteří byli v 70. letech největšími rivaly, Jamese Hunta a Nikiho Laudy. Rivaly byli na závodní trati, v boji o vítězství, tituly, ale pokud nešlo o závodění a Formuli 1, byli podle mě svým způsobem přátelé, kteří burcovali jeden druhého. Niki Lauda byl vždy velmi rezervovaný, mírný a sebejistý, oplýval neuvěřitelným talentem porozumět vozu, jeho nastavení a chování, byl pro tým nezměrným přínosem a v neposlední řadě byl rychlý. James Hunt byl také, to byla jejich společná vlastnost spolu s tím, že chtěli za každou cenu jeden druhého porazit a byli odhodlaní udělat pro to všechno. Hunt byl však na druhou stranu velmi společenský, užíval si jednu párty za druhou, vyhledával společnost žen, alkohol, cigarety a sex by mohly být jeho druhým jménem.

komentáře (4) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 76x

Hanba mi!

9. srpen 2013 | 16.21 | rubrika: Můj svět

Přemýšlím, jak bych to vyjádřila. Jde o to, že neustále nejsem spokojená se svým blogem, ať už ho mám kdekoli. Experimentovala jsem snad, kde se dalo. Měla jsem vizi, že rozjedu úspěšný (ha, naivní a směšné) blog v angličtině, jenže znáte to. Z blogu na blogspot.com rychle sešlo, protože mi to nevyhovovalo ale vůbec. Tak jsem to zkusila na wordpress.com, což už bylo lepší, ale prostě návštěvnost byla mizivá. Nejdřív jsem si říkala, že se to časem rozběhne, ale ne. Víte proč? Protože ten největší problém je zřejmě ve mně. Tak nějak ani nejsem spokojená s tím, co jsem psala. Myslím ty příspěvky v angličtině. Jestli se mi povedl jeden nebo dva? Cha! Psala jsem i několik příspěvků v češtině, a i když jsem si vždycky říkala, že některé obraty mi v češtině nelezou přes pusu, tak prostě a jednoduše se mi v ní vyjadřuje nejlíp a nemusím až tak moc přemýšlet neustále nad gramatikou a nad tím, aby to vyznělo přesně tak, jak chci. Takže jsem zase zpátky tady. Změnila jsem vzhled a šla do tmavé, i když nechci, aby to působilo depkoidně, ale nějak jsem to chtěla zneutralizovat.

To, co se mi na wordpressu povedlo, byla rubrika RESULTS, kam jsem vkládala tabulkově výsledky toho, co mě zajímalo a co jsem považovala za důstojné, aby tam bylo. Takže to s největší pravděpodobností udělám tak, že takovou rubriku vytvořím i zde a asi to nechám v angličtině, páč si myslím, že nadpisy pochopí každý, i kdyby sem náhodou zavítal neČech. Jediné, nad čím přemýšlím, je, jestli mám ty výsledky, které jsem tam psala, dávat sem. Nechci tamten blog mazat, ale zas pak nebudu vědět, kde co mám, takže to asi přesunu. Tudíž mě čeká pěkná práce, ale co bych pro to neudělala! :-)

Poslední článek je kdesi ze začátku května, kdy jsem stresovala s maturitou. No ano, zvládla jsem to vcelku dobře, ale už mi to přijde jako věčnost, co uběhlo. Ale má to tak být. Na výšku mě nevzali, ale hlavu nevěším. Hodně jsem se spálila, tak snad už příští rok budu moudřejší.

P.S. 20:12 Tak jsem sem teda přidala všechny výsledky, které dříve patřily pouze tomu druhému blogu. Myslím, že tady jim bude líp. :-) Dál bych se tady chtěla podělit i s dvěma českými články, co jsem tam spáchala, takže přidám ještě ty a bude to!

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Days off + maturita

7. květen 2013 | 18.56 | rubrika: Můj svět

Dámy a pánové, předem se omlouvám za to, že budu opět neaktivní. Jenže nedá se to. Nevím který blbec vymyslel, že se maturuje během Mistrovství světa v ledním hokeji. Fakt to nechápu. Teď mi začal svaťák a já se musím učit otázky do ekonomiky, účetnictví a angličtiny + 20 knížek do češtiny. A ještě k tomu mám stíhat sledovat hokej. Plus samozřejmě další akce jako superbiky, motogp, formuli 1, rallye ... není to jednoduché, takže počítejte s tím, že tu asi tak dva týdny nic nebude. Mrzí mě to, ale jakmile mám trochu času, tak se vrhám na učení a taky na články pro naši stránku. A na blog už to jaksi nevychází :(( Ale když mi budete držet pěstičky, tak tu budu brzo zpět!! ;))

See ya!!

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Maturita - praktická

19. duben 2013 | 12.28 | rubrika: Můj svět

 Tak už konečně mám za sebou praktickou část své maturitní zkoušky. Uff .. ale myslím si, tak obecně, že to dopadlo / dopadne dobře a dám to. Ano, svou praktickou jsem dělala včera od 8:35 do 13:40 .. pět hodin .. nechápu, že jsem to zvládla. :D Ale povím vám, asi v půlce už jsem nevěděla, jak mám sedět, kam si dát nohy, bolely mě záda a zadek a chtělo se mi strašně spát. :D

Ještě

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 30x

To snad ani není možné

16. duben 2013 | 17.47 | rubrika: Můj svět

Nevěřím!!

Ano, přesně tak. Nedokážu uvěřit, že jsem tady ZASE celého třičtvrtě roku nebyla. Mocně jsem slibovala, že budu přispívat články týkajících se olympiády v Londýně. Ty brďo ani nevím, proč jsem na to tolik kašlala. Fakt nevím. Asi toho bylo hodně a já byla OPĚT moc líná to dávat dohromady. Jako co to se mnou jeee??? Inu asi to bylo kvůli tomu, co se stalo v Brně a já bylo celou

komentáře (3) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 26x