Co hýbe světem.....

25. srpen 2009 | 18.37 |

Měla jsem připravený článek o tom, co se momentálně děje ve světě sportu, ale čím víc jsem ho odkládala, tím víc se mi do něho nechtělo. Tak se do něho teď pouštím a doufám, že to zvládnu. Začnu tak, jako vždy.
MotoGP- tam to všechno žije přestupy pro příští sezónu. Dnes se to všechno snad už konečně hnulo. A to tím, že Jorge podepsal jednoletou smlouvu s Yamahou. Nechápu tedy, proč kolem toho bylo tolik humbuku. Jestliže je pouze na jeden rok, můžeme se příští rok těšit na to samé co letos. Docela mě zklamal Fausto. Možná je to tím, že podepsal s tím, koho nemám ráda, a to je Simoncelli. Toni teď předvádí velice pěkné výkony a on si ho ani tak nechce ponechat. Nevím, co bude s Alexem, což mě mrzí ještě víc. Vidím to tak, že tu asi dlouho nepobude. Škoda. K přestupům patří to, že nám tam příští rok vpluje další nováček. Tím nováčkem není nikdo jiný než Alvaro Bautista. Přechází k Suzuki, kde se mu bude hodit ta jejich modrá kombinéza k jeho krásným modrým očím..... ♥ Další věcí, která otřásla světem MotoGP je Caseyho absence. Dnes jsem došla k závěru, že je to z větší části hlavně psychika. Podle mě na něj Ducati vyvíjí tlak a on to neunesl. Jen doufám, že bude brzo zpátky a vše bude tak, jak má. Je v tom teď nějak zmatek. Abych nebyla pořád jenom v zákulisí, přesunu se na trať. Brno..... ♥. Naše trať. Bohužel mi to znovu letos nevyšlo a já tam nemohla být. Ale i tak to byly nezapomenutelné závody a já se těším na ty příští rok. Jen je škoda, že Jorge 6 kol do cíle spadl. Mohlo to být zajímavější a nemusel vyhrál Vale. Ale to jsou kdyby a na kdyby se nehraje.
F1- no tam se to taky hýbe. Po tom, co nám tam vstoupil Jaime, došlo na další výměnu. A to v Renaultu. Došlo k tomu, co bylo dlouho veřejným tajemstvím. Romain nahrazuje Nelsona. A to od Valencie, která se jela včera. Jsem ráda, že tam Romain je a je vidět, že mu to jde. No, jdu dál. Felipe..... ani nevíte, jak jsem ráda, že je v pořádku. Včera ve Valencii ho nahradil Luca Badoer. Vůbec se mi nelíbí, jak o něm mluvili. Přece si museli uvědomit, že hned nebude v první pětce, když v tom 12 let neseděl. Je mi ho normálně líto a doufám, že svůj slib splní, když chce být ve Spa lepší. Ferrari by si to zasloužilo. K té Valencii. Vyhrál Barik. Zase jsem zklamaná, že se to Heikkimu nepodařilo. Čtvrtý..... On tam nezůstane, i kdyby dělal zázraky. To mi nikdo nevymluví. Ale byla bych radši, kdyby ano..... No, o přestupech se tu vyjadřovat nebudu, protože je to divný. Nechci, aby šel Fernando do Ferrari. On tam prostě nepatří, měl by být v Renaultu. Co se týče BMW, tak nevím. A nové týmy??? To už vůbec ne!
SBK- tak tady to zatím mlčí. Je veliká pauza do dalšího závodu, tak je klid. Jen snad, že si nám Michel odskočil do MotoGP k Pramacu a že se trochu zranil. Pak to, že Ben chce do Moto, ale to se ví delší dobu. Taky to, z čeho jsem smutná, ale to už jsem tu psala. Jde o Maxe o jeho zranění a to, že na Nürburgringu nebude závodit.

Ale ať se dá dohromady a pak jim to všem natře.
Skoky na lyžích- skoky mají za sebou 4Nations Grand Prix, kterou vyhrál Simon. Mou osobu velice potěšilo, že se právě uplynulý víkend připojila většina rakouských skokanů. Tzn. Gregor, Wolfi a Martin. Co je s Thomasem bůh ví. A Gregor nám sobotní závod hned vyhrál. A v nedělním byl druhý, za Andersem Jacobsenem. Tím jsem si vzpomněla na druhýho Anderse a to, že bude tatínkem. Moc mu to přeju. K větrnému vzorci a přepočítávání jsem se tu vyjadřovala už několikrát a nebudu to dál rozvádět. 
 Atletika- MS v Berlíně. Začalo v sobotu 15.8. a skončilo 23.8. Česká altetika získala "pouze" 1 stříbro zásluhou Barbory Špotákové. Roman to nezvládl. Ale hlavní osobou byl Usain Bolt. Běžel 100m v čase 9,58= WR. Běžel 200m v čase 19,19= WR. Běžel štafetu 4x100m v rekordu šampionátu. Je to borec a nejsem si jistá, čeho všeho je schopen. Další osobou, která mě potěšila byl Andreas Thorkildsen. Vyhrál hodem 89,59 a podařilo se mu to, co nedokázal ani Jan Železný. Vyhrál OH( 2x), Evropu a teď MS. ♥ No, dále to je mužská tyčka. Neuvěřitelným způsobem vyhrál Steven Hooker. Měl zranění přitahovače stehenního svalu a začal skákat až na hodnotě 5,85. Tu prvním pokusem shodil. Zvýšil si tedy na 5,90 a tu skočil a vyhrál. Za ním se seřadili Francouzi- Romain Mesnil a Renaud Lavillenie. Ženská tyčka byla pohromou pro Jelenu. Když měl poslední pokus na své základní výšce, věděla jsem, že to neskočí. Měla jsem pravdu. A tak má zlato Polsko. Trošku jsem zklamaná z Jeremyho. Jako na OH je druhý. Škoda. Kromě Usaina pokořila WR polská kladivářka. Za zesnulou Kamilu Skolimowskou..... No, nemohu to tu vypsat všechno, tak jen to hlavní.

V sobotu, když jsem byla mimo domov, jsem si vzpomněla, že jsem na fórum nehodila tipovačku. Bohužel.
Tak..... a co tento týden???
MotoGP Indianapolis
F1 Spa- Francorchamps
Skoky na lyžích Hakuba
..... to je to důležité
..... a v pondělí 31.8. začíná US Open.....

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře