Moje TOP 10 žebříčky 2015

27. březen 2015 | 17.49 |
› 

Nuže přátelé, jak jsem nastínila v předchozím článku, který se tomu samozřejmě věnovat vůbec neměl, i když jsem to tam vzpomněla jen okrajově. Jelikož nám začíná sezóna MotoGP, je načase, abych zde zveřejnila své žebříčky mých deseti nejoblíbenějších jezdců ve všech třech kategoriích - Moto3, Moto2 a MotoGP. Opět z důvodu časového presu to vezmu z rychlíku, navíc nemám do neděle zas tolik času, abych s tím otálela.
Jsem ale celkem překvapená, že nebyl ani nijaký boj, teda v Moto2 jsem se trošku trápila, protože jsem měla 7 jmen a nemohla jsem poskládat ještě ty další 3 do desítky. Ale jinak to byla docela fun. Takže tady jsou!

MOTO3

1. BRAD BINDER
2. KAREL HANIKA
3. NIKLAS AJO
4. DANNY KENT
5. JAKUB KORNFEIL
6. EFRÉN VÁZQUEZ
7. ISAAC VIÑALES
8. MIGUEL OLIVEIRA
9. DARRYN BINDER
10. JOHN MCPHEE

Tak tady jsem se tvorby žebříčku celkem obávala, protože jsem měla za to, že mi tam už nikdo nezbyl a všichni moji oblíbenci už dávno utekli buď do Moto2 nebo dokonce do MotoGP. Ale nakonec, jak jsem se prodírala tou startovní listinou, tak jsem je tam objevila. Brad si svoje první místo vysloužil .. prostě, holky, v Brně! :D Navíc, když bylo oznámeno, že bude jezdit v Red Bull KTM Ajo, tak jsem měla jasno. Samu sebe jsem překvapila s Niklasem, protože jsem si myslela, že nejsem zas až taková jeho fanynka. No jak vidno, tak asi ano. Danny a Efrén jsou stálí zástupci v mém žebříčku, to by ani nemohlo být jinak. Že se mi tam vešli oba dva čeští zástupci, je jenom dobře, tak doufám, že se jim tak i bude dařit. Isaac to měl u mě vždy jako na houpačce, ale nakonec jsem se přiklonila k tomu, že mu budu spíš fandit než nefandit. I když je to Viñales, a já Mavericka zrovna dvakrát nemusím, tak jsem si ho celkem oblíbila. Miguelovi hraje do karet to, že se přidal k Akimu. Asi tak dva roky zpátky bych mu nemohla přijít na jméno, jelikož tehdy v každém závodě ohrožoval Luise, ale čas tuto nevraživost otupil, takže se ani pro letošek nic nemění v tom, že mým nejoblíbenějším týmem je opět družina Akiho Aja - Brad, Karel a Miguel. Darryn se na deváté místo dostal hlavně zásluhou bratra Brada, ale nebudu mu křivdit, jelikož jsem mu loni v Red Bull Rookies Cupu fandila a nevedlo se mu zrovna zle. Když bude následovat svého bráchu, tak to bude paráda. A desáté místo Johna McPheeho už je takové blížící se průměru, ale pořád je to jeden z těch lepších.

MOTO2

1. LUIS SALOM
2. JOHANN ZARCO
3. DOMINIQUE AEGERTER
4. SAM LOWES
5. SANDRO CORTESE
6. MIKA KALLIO
7. SIMONE CORSI
8. JONAS FOLGER
9. XAVIER SIMEON
10. RANDY KRUMMENACHER

Moto2, jak už jsem naznačila v úvodu, byl můj největší oříšek. Tady jsem dala dokupy první sedmičku oblíbenců a dál už jsem nevěděla. Nakonec jsem zvolila taktiku minulosti a řekla si, kdo byl i dříve mým oblíbencem. Randy si to u mě loni vylepšil parťáctvím s Domim v týmu Technomag a jezdil docela slušně, navíc si pořád pamatuju na to, co moje sestra kdysi vymyslela .

.. K Xavierovi nemám nijaké konkrétní odůvodnění, prostě se mi na tohle místo hodil .. :D Za to nad Jonasem jsem dumala celkem dlouhou. Nebyla jsem si totiž jistá, jestli to opět myslím vážně. Jonasovi jsem dřív taky nemohla přijít na jméno (obdobně jako u Miguela), ale něco se zlomilo během minulých, co já vím, dvou let ..? Přibližně. Loni vím, že už jsem Jonasovi fandila, takže prostě ano, musím si to připustit, osmé místo je zasloužené. A teď ta lepší sedmička. Simone se v mých žebříčcích taky objevuje pravidelně, i když ho v závodech nijak zvlášť neupřednostňuju. Miku a Sandra mám taky ráda už nějaký ten pátek. Pořád mě mrzí, že Mika nezískal ten titul místo Tita. Sam Lowes a čtvrté místo, mrzí mě ta brambora, ale i když je to jedna z těch úžasných polovin dvojčat Lowesových, na mou hlavní trojku nemá. Dominique, Johann a Luis. Tady to byla pořádná bitva! Vůbec jsem se nemohla rozhodnout, jak tyhle kluky rozdělím. Pořád jsem přemýšlela, jak jsem je vnímala loni během závodů. Dominique si to u mě pohnojil tím rozhovorem (jako bych si o sobě myslela, že to dokážu ve velkém), i když bych ho neměla vinit. Nicméně, pokud si dobře vzpomínám, tak si oproti loňsku o jednu příčku pohoršil. Nedá se nic dělat. Jak jsem nad tím přemýšlela, přišla jsem na to, že chci letos nějak víc opět fandit Johannovi, proto se posunul na dvojku. Ale jednička zůstala stejná. Neměla jsem to srdce nic měnit. Luis je prostě jenom jeden.

MOTOGP

1. LORIS BAZ
2. JORGE LORENZO
3. JACK MILLER
4. ÁLVARO BAUTISTA
5. POL ESPARGARÓ
6. ALEIX ESPARGARÓ
7. STEFAN BRADL
8. NICKY HAYDEN
9. DANI PEDROSA
10. CAL CRUTCHLOW

Ovšem tady se po dlouhých letech moje číslo jedna změnilo. Ani mě to nijak nezaskočilo, brala jsem to jako samozřejmost. Na tuhle změnu jsem se připravovala už tak od října, kdy jsem definitivně zjistila, že Loris opouští superbiky a bude jezdit za Forward Yamahu v MotoGP. Souboj mých dvou největších motocyklových jedniček - Lorise a Jorgeho. Naštěstí mohu být klidná, jelikož vím, že tito dva se spolu na trati rozhodně nepotkají. Aspoň nějaká útěcha, když je mám trpět v jedné kategorii spolu. Proč si to nemohli nechat rozdělené? Sakra .. takhle mi to komplikovat. Nicméně krásné třetí místo si vysloužil Jack. Po úchvatné loňské sezóně to jednoduše přijít muselo. Navíc mi podepsal tu vlajku! I tak ale nejsem nadšená, že se posunul přímo do nejvyšší kategorie .. tohle je přesně postup, co jsem zkritizovala v F1 s Maxem Verstappenem, předtím i Daniilem Kvjatem a možná i trošku s Carlosem Sainzem juniorem. Jenže já to prostě Jackovi přeju! Fajn, narazila jsem na mrtvý bod. Pokud bych se snažila být rozumná, už bych dál neměla nic podotýkat na adresu výše zmiňovaných mladíků ve Formuli 1, protože si v kombinaci s názorem na Jacka pěkně protiřečím. Uf, to jsem se do toho teda zamotala ..! Álvaro má v mém žebříčku už několik let rezervováno místo, bylo tomu tak i v dobách jeho závodění ve 125cc (och ten titul v 2006!) a 250cc. Polyccio a Aleix. Nejskvělejší sourozenecká motocyklová dvojice. Tihle dva prostě museli být hned za sebou, ale jak z toho jistě pochopíte, i tak je mi milejší Pol, loňská léta hovoří za vše. Sedmé místo a .. Stefan! Jsem ráda, že se mi tam dostal. Spolu s Lorisem budou letos zřejmě tvořit mé nejoblíbenější jezdecké složení týmu. Jestliže Álvaro má v mých žebříčcích během let reservé, Nicky má v MotoGP přímo VIP. A jsem moc ráda, že ho tam budu na závodní dráze vídat i letos. A doufám, že i v letech příštích. Dani se mi do top desítky nakonec taky dostal, devátá pozice. Malý vzrůstem, velký svými výkony. Uhmm výš to nešlo. A třešnička na dortu .. Cal! Jsem trochu mrzutá z toho, že je "až" desátý, ale o to víc si může vychutnávat pozici "zlatý hřeb žebříčku".
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Moje TOP 10 žebříčky 2015 niki 27. 03. 2015 - 21:51
RE(2x): Moje TOP 10 žebříčky 2015 marit 31. 03. 2015 - 07:43
RE(3x): Moje TOP 10 žebříčky 2015 niki 02. 04. 2015 - 16:49
RE(4x): Moje TOP 10 žebříčky 2015 marit 03. 04. 2015 - 10:01
RE(5x): Moje TOP 10 žebříčky 2015 niki 03. 04. 2015 - 13:59