SBK u mě ztratily na hodnotě

26. březen 2015 | 17.36 |
› 

Bohužel musím přiznat, že závody superbiků jdou při začátku této sezóny úplně mimo mě. Všechno se změnilo a SBK, mnou dříve tolik milované, už pro mě najednou nejsou tak důležité. A to vše udělá jeden jediný člověk, respektive jediný závodník, Váš favorit, pro kterého byste sledovali i okresní přebor. Už si ale ani nejsem jistá, jestli někdo z mých favoritů takovou moc má, aby mě donutil kvůli němu sledovat úplně cokoliv. Ale možná je jenom podceňuju.

Nicméně poté, co na konci loňské sezóny Loris Baz opustil Kawasaki Racing Team z MS superbiků, jsem o ně najednou ztratila zájem. Ano, je tam spousta dalších kluků, skvělých závodníků, které mám ráda a kterým fandím, ale nic už nebude takové jako během těch tří let, co tam jezdil Loris.

Jenom pro upřesnění, Loris do nejsilnější kategorie šampionátu Superbiků vstoupil uprostřed sezóny 2012, kdy v týmu Kawasaki Racing Team nahradil vážně zraněného Joana Lascorze, který, jak všichni víme, skončil upoután na invalidní vozík. Lorisova kariéra už byla předtím zčásti spjata se značkou Kawasaki, jelikož jezdil v nižší kategorii STK1000 pro francouzský tým Adriena Morillase MRS Kawasaki. Ovšem tehdy nastal ten zlomový bod. V týmu KRT se našel a zažil úžasné tři roky, během nichž dosáhl mnoha úspěchů. Loris Baz v zelených barvách týmu Kawasaki byl pro mě symbol superbiků. Jenže na konci loňského roku se nějakým zvláštním způsobem vyhrotily vztahy mezi ním a jeho týmovým kolegou a mistrem světa Tomem Sykesem, načež se Loris rozhodl svou kariéru posunout dál a splnit si sen každého motocyklového závodníka. Přestoupit do slavného MotoGP. Jeho novým zaměstnavatelem se tak stal tým NGM Forward Racing a jeho novou baby Yamaha.

Přišla jsem tedy o ten svůj symbol superbiků. Zelené barvy týmu Kawasaki v letošní sezóně hájí stále Tom Sykes a můj druhý nejoblíbenější superbiker Jonathan Rea, ale už to prostě není ono. Tím nechci říct, že přestanu mít Kawasaki a zelenou barvu ráda (šílená představa), ale to gró už je pryč. To je taky to odůvodnění, proč jsem zatím neviděla ani jeden závod (dobře, byly v Austrálii a Thajsku, což bych se stejně nedívala), ani neznám kalendář závodů a ani si nejsem jistá jezdeckým složením týmů pro letošní sezónu. A to pro mě SBK vždycky znamenaly tolik! Byly to ty jediné závody (a stále jsou!), které jsem viděla naživo a to prostě je srdeční záležitost. Nuže, předpokládám, že se to během sezóny u evropských závodů zlepší. Ale už to budou prostě jenom závody ...

 A co se týče Lorise ve Forward Racingu na Yamaze, samozřejmě že mu budu fandit, stejně jako jeho kolegovi Stefanovi. A stejně jako mnoha dalším, Jorgemu Lorenzovi, Jacku Millerovi, Álvaru Bautistovi atd. atd. Takže opět jedna éra mého megalomanského šíleného fandění je u konce. Kolika takovými už jsem si prošla .. :D

Tímto jsem se nenápadně přesunula k žebříčku mých oblíbených jezdců. U SBK jsem to tedy nestihla, ale možná bych se do toho přeci jenom mohla ještě pustit. Uvidíme, jestli na to budu mít kuráž. A potom MotoGP, které začíná o tomto víkendu. Obávám se toho, co teď učiním, ale slibuju, že mé top žebříčky na MotoGP, Moto2 a Moto3 napíšu ještě před závody!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: SBK u mě ztratily na hodnotě niki 27. 03. 2015 - 21:38
RE(2x): SBK u mě ztratily na hodnotě marit 31. 03. 2015 - 07:36
RE(3x): SBK u mě ztratily na hodnotě niki 02. 04. 2015 - 16:47