NEMOŽNÉ SE STALO SKUTEČNÝM

14. březen 2015 | 13.03 |
› 

Dobré odpoledne, dámy a pánové,

jak napovídá nadpis článku, překonala jsem se! Cca po třičtvrtě roce jsem se pustila do článku na svém blogu. Nedohnalo mě k tomu nic menšího než začátek letošní sezóny Formule 1. A prostě k začátku sezóny patří ujasnění si priorit ohledně favoritů, takže jsem neměla na vybranou a musela jsem si sestavit svůj žebříček, abych náhodou nebyla pozadu a vy jste mohli vědět, co ode mě můžete čekat. A troufám si tvrdit, že budete možná celkem překvapení. Já sama jsem z toho totiž docela překvapená, co jsem vlastně stvořila. A hlavně jsem zvědavá na to, jak budu své preference dodržovat. A je mi jasné, že se vůbec nebudu divit, když se to do konce sezóny celé změní (celé asi ne, ale ..). Jelikož jsem v časovém presu, tak to vezmu hopem, fotky vám odepřu a pokusím se ke každému něco splácat tak, abyste zhruba tušili, jak to vnímám. Dobrá, tak vzhůru do toho!

MOJE TOP 20 PILOTŮ FORMULE 1 SEZÓNY 2015

1. DANIEL RICCIARDO
2. FERNANDO ALONSO
3. JENSON BUTTON
4. VALTTERI BOTTAS
5. NICO HÜLKENBERG
6. ROMAIN GROSJEAN
7. KIMI RÄIKKÖNEN
8. SERGIO PÉREZ
9. FELIPE MASSA
10. NICO ROSBERG
11. ROBERTO MERHI
12. WILL STEVENS
13. MARCUS ERICSSON
14. FELIPE NASR
15. CARLOS SAINZ JR.
16. MAX VERSTAPPEN
17. LEWIS HAMILTON
18. DANIIL KVJAT
19. PASTOR MALDONADO
20. SEBASTIAN VETTEL

Tak jsem to letos vzala opravdu rychle, ale mám pocit, že nemá smysl to protahovat. Myslím, že nikdo z vás není překvapený, když vidí mé první místo. Daniel je od konce předloňské sezóny mou jasnou jedničkou. Loni, přesně tak, jak jsem si přála a podvědomě tušila, ukázal své pravé jezdecké srdce a rozdrtil svého týmového kolegu Vettela na prach. Nikdy jsem nic neviděla radši než tohle. Jeho vítězství v Kanadě si budu pamatovat navždycky a ještě teď mě to dohání k slzám, když si na ten večer vzpomenu. Dobře, pojďme se podívat na vyhlídky pro letošní rok. V testech to pro Red Bull nevypadá vůbec dobře a já jsem celkem na rozpacích, jak se ohledně toho mám cítit. Kdyby v týmu nebyl Daniel, asi bych skákala radostí, ale takhle nemůžu. Uvidíme, ani loni na začátku sezóny to pro ně nevypadalo dobře, a pak se to změnilo. Čeho se však bojím, je jeho nový týmový kolega Daniil Kvjat, který se určitě bude během sezóny zlepšovat, a já opravdu nechci, aby Daniela porážel. Sobecký postoj, o kterém jsem si myslela, že jsem ho u sebe vymýtila. Ale bez toho to ve sportu prostě nejde. Alespoň prozatím. Ohledně Kvjata a jeho 18. místa .. prostě ne, toho kluka nemám ráda a podle mě je nebezepečný. Nějaká část mě říká, že zdravě nebezpečný a že dokáže udělat pořádný rozruch, ale ta část, která ve mě převládá, to jednoduše odmítá a nechce ho vidět vysoko. 
Fernando se už druhou sezónu musí vypořádat s tím, že je na druhém místě. Obávala jsem se, že bude ještě níže, ale poté jsem pochopila, že tam není dost silný adept na jeho pozici.

Testy byly pro Fernanda nešťastné, protože si z nich odnesl otřes mozku. Proto také nenastoupí do prvního závodu sezóny (zítra) v Austrálii, kde ho nahradní Kevin Magnussen (alespoň příjemná náhrada). Doufám, že se brzy vrátí na trať a bude bojovat proti Ferrari a Mercedesům. Proti Ferrari. A to prohlašoval, že ve Ferrari ukončí svou závodnickou kariéru. Proč jsem si jenom myslela, že je to pravda? Ale ne, rozhodl se vrátit do McLarenu, kde neprožil vůbec dobrou sezónu v roce 2007. Jenže teď bude jeho týmovým kolegou Jenson, a to je protipól vůči Hamiltonovi. Konečně mám proto pocit, že od dob Renaultu v týmové dvojici s Fisim má Fernando opět vhodného týmového kolegu. Tak snad se mu to vyplatí a bude mít dobrou sezónu, jenže stejně si myslím, že jeho doba už je pryč a i kdyby chtěl, tak na titul už nikdy nedosáhne.
Lidi, ani já nevím, jak smýšlím. Fakt netuším, jak se to stalo a proč tak smýšlím. Je to zvláštní. Byly časy, kdy jsem se Jensonovi a Rubensovi v ekologické Hondě smála a neměla je ráda. Něco se ale během roku 2009 změnilo a Jensona jsem si postupně oblíbila. A to dokonce tak, že to dotáhl na třetí místo. Já to fakt nechápu. Asi je to tím, že je týmovým kolegou Fernanda v McLarenu. Já jsem z toho fakt v pytli, protože bych něco takového nikdy nečekala. Nuže, ať už je to tak či onak, vychází z toho jako nejoblíbenější dvojice právě Fer a Jens. V McLarenu. Já fakt asi blouzním. 
Valtteri si vysloužil čtvrté místo. Mám ho ráda, jezdí pěkně a agresivně, prostě má potenciál na to, aby pokračoval ve svém snažení na svržení Mercedesů, které (přiznávám se) začínám nesnášet. Aneb typický syndrom vítězství. Valtteri loni předvedl, že na to má a to se mi líbí. Valtteri a Williams jako spojení, zdá se, funguje a já se budu těšit, protože věřím, že Valtteri bude letos bojovat o titul.
Nico Hulk je stálice. Vždycky bude v té topce vysoko, protože si to zaslouží. A zasloužil by si i mnohem víc, že jenom Force Indiu, ale to se možná už opakuju. Vypadá to, že s Checem jim to v týmu klape, teď jenom aby jim klapalo i auto, což není vždy zas tak úplně samozřejmé. Ale mrzí mě, že se nedostanou výš. Celkově mě začíná unavovat ta stanovená hierarchie, která se v F1 utváří. Zdá se, že se stanovuje nějaké pořadí, které se více než často dodržuje a kopíruje. A to mě nebaví. Já chci prostě melu, aby na startu každého závodu nebylo nic jasné a šanci na vítězství mělo víc chlapů, než je tomu teď. Nicméně tím chci říct, že bych si přála, aby takovou šanci měl i Nico, předvést se a být vepředu.
U Romaina jsem taky celkem překvapená, že se mi dostal na šesté místo. Lotus se v poslední době plácá v bahně a není to ono. Ale testy, myslím, nevypadaly špatně, tak se uvidí. U Romaina platí naprosto to samé, co u Nica. Ale takových tady budu mít víc. Převládá u mě takový ten pocit nespravedlnosti vůči těm talentovaným, kteří se nikdy na čelo nedostanou. Představte si třeba Nica ve Ferrari a Romaina v Mercedesu. To by se mi na to hned koukalo líp a šampionát by dostal zase jiný rozměr. Jenže spousta takových utopických přestupů není reálných. Budu Romainovi držet palce, aby svůj Lotus dostal pravidelně do top osmičky, případně pětky.
Kimi a Sergio jsou v mém žebříčku také na jasných místech a budu jim fandit. Kimimu hlavně, aby porážel Vettela, byť to zatím tak nevypadá. A to se mi nelíbí. Pro Kimiho hrají zkušenosti ve Ferrari, které za ta léta nasbíral. Jenže Vettel je zhrzené děcko, kterému Red Bull vzal jeho hračku a dal ho k adopci. Může nakrásně tvrdit, jak si splnil sen, že je ve Ferrari, ale já mu to nevěřím. Jeho život patřil Red Bullu a nic mu to nenahradí. Ale zatím to vypadá, že si v náhradní rodině celkem zvykl a přijal ji za svou. Ve Ferrari bude nepříjemný a musíme se před ním držet na pozoru. Ovšem u mě mu tradičně bude patřit poslední místo. Nemá nárok na víc.
Felipe Massa se mi dostal před Rosberga. Na to nemám žádné rozumné vysvětlení. Prostě jsem si představila souboj na trati, ke kterému by mohlo dojít a zjistila jsem, že bych si přála, aby z něj Felipe vyšel vítězně. Všechno je to tím, že mě přestávají bavit Mercedesy, a byť mám Nica ráda, tak se automaticky stavím proti jeho dominanci.
Po Nicovi následují dva roztomilí nováčci, kteří se k nám připojili na poslední chvíli do na poslední chvíli zachráněného Manoru Marussie. Roberto Merhi a Will Stevens. Mám tyhle kluky ráda z dřívějších dob, kdy závodili ve Světové sérii Renault. Jsou to sympatičtí mladíci, kteří by mohli dostat šanci, ale s Manorem tam prostě budou jenom do počtu. Ani to mi však nezabrání v tom, abych jim fandila a byla ráda, že tam jsou. Že si ta Marussia vždycky umí vybrat piloty!
Marcus a Felipe Nasr. Týmoví kolegové u Sauberu. Asi jedna z mých dalších oblíbených týmových dvojic. Marcus je případ sám pro sebe, není jednoduché tomu člověku fandit, ale zároveň i nefandit. Ale když pomineme Marcusovu absurditu, přála bych si, aby v Sauberu jezdil slušně. Aby ukázal, že není jenom ten namyšlenej fracek, ale i milej kluk, který umí jezdit. Protože věřím, že Marcus je milý kluk. Na druhou stranu u mě ale převládá i jasný pocit, že Felipe bude lepší než on. Nemůžu si pomoct, ale má dle mého názoru prostě víc talentu ..
Další dva nováčci následují v mém žebříčku. Jezdci Toro Rosso Carlos Sainz jr. a Max Verstappen. Ohledně Toro Rosso jsem toho v minulosti napsala už hodně. To, že se mi nelíbí jejich výběr jezdců, jejich postoj k nim a strategie vedení týmu. Nakonec tedy po Kvjatovi dostal šanci i Sainz. Nevěřila jsem tomu, že mu ji dají, ale dle mě k tomu přispěl i fakt, že je to Sainz. To samé se stalo v případě jeho týmového kolegy Verstappena, toho 17letého děcka, které je oproti Vettelovi opravdu ještě děcko. Prostě se nesmířím s tím, že dostal místo ve Formuli 1. Tohle neskousnu a stále si myslím, že bude v závodech nebezpečný. Ne tak, jako jsem psala v případě Kvjata, ale DOOPRAVDY nebezpečný. No .. se Sainzem to asi nebude lepší.
Hamilton a Maldonado. Poslední, na které mi v žebříčku došlo. Hamiltonovi opět nefandím. V jeho případě mám u oblíbenosti menší výkyvy a letos po tom loňském titulu mistra světa, který měl být Nicův, ho neberu. A Pastor .. je prostě Pastor. Katastrofa číslo 1, která nezní mezí. I když teď přemýšlím, jestli ho přeci jenom nemám radši než Hamiltona .. no, to není zrovna dobrý předmět k diskuzi.
Tak a .. o jasném posledním místě jsem už mluvila. K tomu není co dodat.
S překvapením vám tedy překládám svůj triumfální žebříček 20 nejoblíbenějších pilotů Formule 1 na začátku sezóny 2015. S jistotou podotýkám, že v listopadu tohoto roku bude rozerván na mikročásti. VELKÉ DÍKY, ŽE JSTE MU VĚNOVALI SVOU POZORNOST A OCENILI TAK ČAS, KTERÝ JSEM SI PRO NĚJ VYHRADILA. VĚZTE, NEBYLO TO SNADNÉ.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: NEMOŽNÉ SE STALO SKUTEČNÝM Šárka 14. 03. 2015 - 13:41
RE(2x): NEMOŽNÉ SE STALO SKUTEČNÝM marit 15. 03. 2015 - 13:06
RE: NEMOŽNÉ SE STALO SKUTEČNÝM niki 14. 03. 2015 - 14:11
RE(2x): NEMOŽNÉ SE STALO SKUTEČNÝM marit 15. 03. 2015 - 13:09
RE(3x): NEMOŽNÉ SE STALO SKUTEČNÝM niki 15. 03. 2015 - 18:30