MS je tady a je v plném proudu!

27. duben 2009 | 15.45 |
›

Mistrovství světa silničních motocyklů se rozjelo 12. dubna v Kataru na okruhu Losail. Musím říct, že to byly velice hektické závody. Závod 125cc nejkratší v historii v počtu kol, odjeta byla pouze čtyři kola. A vítězem se stal Andrea Iannone. Nejdřív jsem nadávala a nechtěla tomu věřit, vždyť to trvalo tak krátko!! Opravdu by to nešlo, a to jsem záhy pochopila. Závod 250cc už byl delší. Sice byl zkrácen na 13 kol, ale odjel se po šachovnicový praporek. Vítězem se stal Hector Barbera. V tu dobu jsem si myslela, že bude všechno v pohodě. Ale mýlila jsem se. V pauze jsem stačila shlédnout dokument o Lindsey Vonn. Velice zajímavý dokument, který mi poskytl jiný pohled na Lindsey. Ale to jsem OT. Následoval návrat do Kataru. Při pohledu na suchou trať a jezdce na roštu se mi mírně ulevilo. Pojede se! Měla jsem radost. Ta mi bohužel nevydržela moc dlouho, protože na okruh se začaly snášet kapky deště. Nechvalné znamení přerušení. Při oznámení toho, že se závod odkládá na dobu konce deště, jsem byla celkem ospalá, takže jsem si šla lehnout. Dělala jsem dobře. Ve Velikonoční ráno se dozvídám, že odložený závod se pojede tento den. Naštěstí večer vše proběhlo dobře. Vítězem se stal Casey Stoner. Nechci si představit, co by se stalo, kdyby i v to pondělí pršelo. To by se šel Ezpeleta asi utopit. A co se týče kritiky toho závodu z pohledu času, nevím. Loni nadávají na zimu, přesunou to. Letos prší, a co udělají??? Nevíme. Ach jo.

Závody pokračovaly Japonskem a právě uplynulý víkend. Touha po normálních závodech byla velká. A povedlo se. Naštěstí. Bohužel závod 125cc jsem propásla tím, že jsem spala. Vzbudila jsem se v šest hodin a stihla tedy jenom stupně vítězů a to od hymny. Znovu vyhrál Andrea Iannone. Prej to byla slušná řežba. To mi je jasný, když jsem to neviděla. Na 250cc už jsem byla dost čilá a mohla tak popohnat naše kluky. Myslím, že dobrý. Simoncelli ale kolo píchl dost dobře. Zní to škodolibě, ale přeberte si to, jak chcete. Díky tomu aspoň vyhrál Alvaro.....Dostal mě Hiro jak brečel. Jestli si někdo myslí, že brečel kvůli tomu, že nevyhrál domácí závod (třeba taky) , tak se mýlí. Bylo to kvůli tomu, že v pondělí 20.4. to bylo 6 let, co zemřel Daijiro Kato. Došlo mi to, když tam ukazovali Japonce v tričku bývalého týmu Telefonica Movistar s japonskou vlajkou. Však taky Hiro nosí jeho 74 pořád na rameni..... V MotoGP to bylo v režii Yamahy. Překvapilo mě množství soubojů na trati, což je moc dobře. Nakonec se z vítězství radoval Jorge Lorenzo, který parádně předjel Valeho a už ho před sebe nepustil. Casey chytil druhý dech až moc pozdě. Celkový dojem??? Velmi dobrý.

A co se týče názoru na TV NOVA??? Velké námitky k tomu nemám. Katar byl trochu hektický, ale zvládli to. Japonsko i se studiem na NOVĚ bylo myslím dobrý. Žádný trapný a primitivní kecy se nekonaly a to je dobře. A Abraham starší to tam pěkně oživil.