23. únor 2009 | 15.16 |

Jenom tam se může stát to, co se stalo. Nejdřív doping tří ruských biatlonistů, a pak fraška.

Nakonec nám MS v biatlonu dopadlo dobře. Ole má čtyři zlata a to je dobře. Škoda, že včera skončilo.....

Doping Iourievy, Akhatové a Yaroshenka (nemám ráda počešťování) se mě nijak zvllášť nedotkl. Nejsou to moji oblíbenci. Jsem ale ráda, že rozhodli, aby na MS nejezdili. Je to správné rozhodnutí. Taky bych je tam nepustila. Nevím, co si mám myslet o tom, že to prý bylo neúmyslné. Jak to může být neúmyslné???? Ať se na mě nezlobí, ale o dopingu snad musí vědět, ne?? A kdyby jim to tam dal někdo další, tak je to ještě větší sviňárna. No nic, jdem dál.

MS začalo v sobotu 14.2.2009. Začal sprintem žen. Bylo to brzo ráno(9 hodin), a tak mi vůbec nepřišlo, že to je MS. Až časem... Sprint vyhrála Kati Wilhelm. Ještě ten den se jel sprint opačného pohlaví. Ten byl jednoznačně v režii Norů. Ale komu to vadí??? Ole bere zlato, Lars nečekaně stříbro, Halvard bronz a na Alexe zbyla brambora. Škoda, že nejel Emil.

Nadcházející den se pokračovalo stíhačkami. První jely opět ženy. Pro ty, kdo nevědí, startovalo se podle sprintu. Pro mě nečekaně vyhrála Helena Jonsson. Vítězka sprintu Kati byla druhá. S bilancí 2+2+2+2 se předvedla Simone Hauswald.Ach jo... Nezklamala také Lena. Její 1+1+2+4 zabodovalo.

Copyright IBU/Nordic Focus

Muži, to je ta avizovaná fraška. I s bilancí 0+2+0+2 dokázal Ole doběhnout jako první. Po přenosu na Eus byli myslím sdruženáři. V prostřihu tam ukázali cosi z biatlonu. Nechápala jsem, o co jde, ale bylo mi jasné, že se děje něco zlého. Okamžitě mě napadl další dopingový skandál. Mýlila jsem se. Poté u skoků sdruženářů Homolka říká, že byla Olemu udělena penalizace jedné minuty a posouvá se až za Tchoudova a Alexe Ose. To pro mě byla noční můra. Nemám ráda Maxima Tchoudova, a tak si dovedete představit, co to pro mě bylo. Penalizace mu byla udělena za zkrácení tratě. Nechtěla jsem tomu věřit, protože vím, že Ole takový není a že by to vědomě neudělal. Jenže o další hodinku zpět se dozvím, že mu to zlato vrátili. Po protestu několika výprav, protože v tom Ole nebyl sám. Večer jsem pak viděla o jaké zkrácení šlo. To snad ani nemohli myslet vážně??!!!! A pak tam ti magoři stejně zjistili, že tím "zkrácením" si trať ještě prodloužili. Katastrofa!!!!!!

Program pokračoval v úterý 17.2.2009 individuálním závodem mužů. Jel se ve velmi přijatelnou dobu. V 6:15 hod. Řeknu vám, velice příjemné ráno. Ole jel zase skvěle. Když dojel do cíle jako první, nevěděla jsem, že sleduju nového mistra světa. Cestou do školy jsem musela myslet na to, jestli ho Tcherezov nepředjel. Naštěstí ne. Bylo mi líto Simona Fourcada. O devět desetin mu utekla medaile.

Individuál žen o den později byl v režii Kati Wilhelm. Vyhrála o 39 vteřin. I my jsme měli na dosah medaili. Díky Veronice Vítkové. Kdyby zastřílela za nula všechny položky, mohla být stříbrná. Ale vím, na kdyby se ve sportu nehraje.

Dalším závodem byla smíšená štafeta. Tu mám hrozně ráda, ale nemohla jsem ji vidět, neboť jsem trčela ve škole. Zaslouženě vyhráli Franouzi/ky. Složení Brunet, Becaert, Defrasne a Simon Fourcade zajeli skvěle. Druhé skončilo Švédsko a třetí Německo.

Sobota nabídla massák mužů a štafetu žen. Muži nabídli napínavou bitvu až do konce. Ole jel skvěle, ale kdyby neudělal ty dvě chyby na poslední stojce, byl by zase mistrem. Jenže on ne. Tak skončil "až" čtvrtý. Vyhrál překvapivě Dominik Landertinger. Rakouský double dovršil Christoph Sumann. Ženská štafeta. Ta byla taky zajímavá. Lena šla samozřejmě na dva okruhy. Tak Němky skončily na druhém místě za Ruskami. I bez těch dvou hříšnic dokázaly vyhrát...... A Francouzky doplnily bednu.

Poslední dva závody byl massák žen a štafeta mužů. Massák žen byl hotovou pohromou pro Kati. Na začátku spadla a do cíle dojela jako úplně poslední. Z vítězství se radovala Olga Zaitseva. A velká radost pro Slovensko. Anastasiya Kuzmina si dojela pro stříbrnou medaili. Bronz brala Helena Jonsson.

Jak se říká, to nejlepší na závěr!!!! Já to tak cítím. Štafety mužů byly vynikající. Jen škoda, že se naše čtveřice neudržela na takových krásných místech. Potřebovaly bychom čtyři Boušky. Norsko je stejně nejlepší!!!! Emil jim to rozjel krásně, sice šel na okruh, ale skvěle to doběhl. Lars musel taky na okruh, ale taky to doběhl. Halvard nechyboval ani jednou a předal Olemu. Ole musel třikrát dobíjet a strachovat se o vítězství, protože je ohrožovali Rakušané a Němci. Ole to ale zvládl a může se radovat z jeho čtvrtého zlata. Ze zlata se může radovat také Halvard, Lars a Emil Hegle.