AL: Druhá Kathrin, Carlo, Maria a Manfred

16. únor 2009 | 15.50 |

Po superkombinaci byl na programu týmový závod, ve středu 11.2.2009. Jenže kvůli nepříznivým podmínkám byl tento závod zrušen bez náhrady.

Tak tedy, poté, ve čtvrtek 12.2.2009, se uskutečnil obří slalom žen. Naděje se vkládaly i do Šárky Záhrobské. Po prvním kole vedla Rakušanka Kathrin Zettel, která už má na MS takzvaně splněno. Jenže druhé kolo se už tak dobře nepovedlo a Kathrin spadla na 6. místě. To druhé Kathrin, Kathrin Hoelzl z Německa, se druhé kolo povedlo náramně, když útočila ze 4. pozice. Skvělý závod se podařil, tedy až to druhé kolo, Slovince Tině Maze. Z patnáctého místo se posunula až na místo stříbrné. Bronz získala Finka Tanja Poutiainen. Šárka závod dokončila na 16. místě se ztrátou 2,77 s. Obhájkyně mistrovského titulu, Rakušanka Nicole Hosp, která byla zraněná, závod statečně dojela na 23. místě.

Obří slalom mužů se konal hned den nato, v pátek 13.2.2009. Startoval zde i český reprezentant Kryštof Krýzl, který se ztrátou 4,07 s skončil na 22. místě. První kolo se nejvíc vydařilo Švýcaru Carlu Jankovi. Stejně jako to první, se mu povedlo i to kolo druhé a zaslouženě si dojel pro titul mistra světa. Vítězství věnoval svému kamarádovi, zraněnému Danielu Albrechtovi, který se probral z umělého spánku po těžkém pádu z tréninku na sjezd v Kitzbühelu před několika týdny. Ze stříbrné a zároveň první rakouské mužské medaile se radoval Benjamin Raich. Bronz bral překvapivě Američan Ted Ligety.

Ženský slalom proběhl v sobotu 14.2.2009. K tomuto závodu upíralo mnoho Čechů své zraky. Šárka Záhrobská zde obhajovala titul z Are 2007. V pátečním losu si vylosovala startovní číslo 1. Měla tedy výhodu zcela upravené tratě. První kolo nejvíc vyšlo Italce Manuele Moelgg. Na tu ztrácela Šárka 0,49 s a byla na 4. místě. Druhá byla Lindsey Vonn a třetí domácí naděje, Sandrine Aubert. Druhé kolo postavil trenér a otec Šárky, Petr Záhrobský starší. Mohlo se tedy zdát, že Šárka má výhodu. Trať byl záludná a také vypadlo nemálo závodnic. Vynikající jízdu předvedla nejlepší slalomářka letošní sezóny, Maria Riesch. Další dobrou jízdu předvedla Šárka, i když se to tak ze začátku nezdálo. Na startu byly už jenom 3 závodnice a česká reprezentantka držela druhé místo. Sandrine Aubert však nezvládla tlak a před zraky tisíců fanoušků a francouzského prezidenta závod nedokončila. Bylo jasné, že Maria Riesch má medaili. Teď jenom, jakou bude mít cenu. Na trať se vydala také Lindsey Vonn. Ovšem i ona se nedokázala poprat s tratí a vypadla. Šárka má medaili!!! Byla tu tahle jistota. Zbývala už jenom Manuela Moelgg. Brankami se proplétala dobře a držela si náskok. Jenže do jedné z branek uspěchaně najela a bylo po nadějích. V cíli ji v slzách musely utěšovat kolegyně z reprezentace. Bylo jasno!!!! Maria Riesch se stává mistryní světa!!!! Šárka bere stříbro a bronz urvala Tanja Poutiainen(9. po 1. kole).

Poslední disciplínou byl nedělní slalom mužů. Tam měli Francouzi svou velkou naději- Jean-Baptiste Grange.

Nesmělo se zapomínat i na Juliena Lizeroux. Mezi největší favority byl pasován Rakušan Reinfried Herbst. Ten však závod dojel dřív než stačil protnout cílovou fotobuňku. Dalším nedojetým se stal obhájce mistrovského titulu Mario Matt z Rakouska a Američan Bode Miller. Po prvním kole však vedl jiný Rakušan- Manfred Pranger. Druhý byl Švéd Johan Brolenius. Třetí Jean-Baptiste Grange. Druhé kolo bylo ovšem velice náročné a bylo to znát. Dojelo jich celkem 17. Mezi odpadlíky z první osmičky po 1. kole byli- Jens Byggmark, Benjamin Raich, Manfred Moelgg, Ted Ligety, Jean-Baptiste Grange a Johan Brolenius. Skvělou jízdu předvedl 4. po 1. kole Julien Lizeroux. Vedl až do Manfreda Prangera, který tratí proletěl a po zásluze si dojel pro zlatou medaili. Stříbro bere tedy Julien Lizeroux a bronz nečekaně Michael Janyk z Kanady. Kryštof Krýzl dojel na 8. místě, když po 1. kole figuroval na místě 9. Rakušané měli na startu 5 závodníků, do konečného cíle se však dostal pouze jeden. A ten jeden vyhrál.....

Gratulace všem medailistům!!!! A těm poraženým a zklamaným rada- příště to určitě vyjde!!!!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře