Moto3: Moje TOP 10 jezdců 2014

22. duben 2014 | 20.38 |
› 

Dlouhou dobu se mi nedařilo dát dohromady tento článek s mým žebříčkem nejlepších deseti jezdců letošní sezóny kategorie Moto3, ovšem když jsem konečně našla volnou chvilku na to, abych si utřídila preference, vyhledala fotky a pustila se do psaní, nemohla jsem odolat.
Tedy po vzoru F1 a WSBK vám přináším souhrn mých deseti NEJ a překvapivě jsem neměla nejmenší problém s výběrem. Jak jsem zmiňovala u superbiků, tak jsem dala dohromady vždy buď 9 anebo 11 závodníků, jenže najednou procházím startovní listinu Moto3 a vypisuju mé oblíbené piloty, abych je potom seřadila, a najednou počítám a .. mám jich přesně 10! Takže tady jsou :)


1. JACK MILLER
jack-millerAno, ano. Jackovi letos patří první místo, o které se ještě před sezónou pral s Arthurem Sissisem, ale po těch dvou úžasných závodech v Kataru a Austinu je to jasnačka. Rozhodně Jackovi pomohl přesun do týmu Red Bull KTM Ajo, kde si sedl jak s Akim, tak i ostatními kluky (podle mého si Jack musí sednout s každým). V loňském roce jsem mu, přiznám se, ještě tak moc nefandila, ale jako kamarád Arthura a Australan (že já mám sakra poslední dobou takovou slabost pro Australany ..) k tomu měl dobře nakročeno a v Caretta Technology se ukázal velmi dobře, proto jsem byla nadšená, když si ho pro letošek Aki vybral. Ještě dokonalejší by to bylo bývalo, kdyby tam zůstal Luis a byli týmoví kolegové, ale nechtějme toho tolik .. zas na druhou stranu si asi s Kájou sedl mnohem víc, jak jsem stačila vypozorovat na fotkách .. Nicméně mému malému Jackiemu (hrůza, že i on už je mladší než já) bych popřála, aby získal letos titul. Prostě co jiného bych mu mohla popřát, když si vede tak úžasně! Jacku, hodně štěstí a jen tak dál!!

2. ARTHUR SISSIS
arthur-sissisTakže můj malý Arthie se přeci jen musel sklonit před kamarádem Jackem. Arthurovi jsem fandila už v Rookies Cupu, jelikož má tak zajímavé příjmení .. :D (a další Australan ..) Nu pak to začalo samozřejmě v loňském roce, kdy jezdil druhým rokem u Akiho a mám pocit, že už to nikdy neskončí. Arthurovi bych strašně přála, aby se s tou Mahindrou sžil (tak jako se to asi stalo u sžívání s Miguelem ..) a pravidelně bodoval, protože zatím se to nedaří a mě je to líto. Doufám, že se ještě letos předvede a ukáže, že s Arthurem Sissisem se musí vždy počítat! Když jsem založila ten fanklub ... :D


 

3. KAREL HANIKA
karel-hanikaDocela mě samotnou překvapilo, že si Karel vydobyl tak vysokou pozici (v mém vztahu k Čechům je to vynikající výsledek), no výš už to rozhodně nepůjde. :D Karel vlétl do celého kolotoče grand prix jako blesk, ať už to bylo loni v Rookies Cupu, který opanoval, nebo teď, když si ho pod svá ochranná křídla vzal Aki.

Napadá mě, že by mohl být druhým Marcem Márquezem, ale snad to nejsou moc silná slova .. :) Karel určitě potřebuje ještě trochu času na porozumění mototrojce, ale myslím, že nám ještě ukáže, a když ne letos, tak na to má spoustu dalších let, kdy tak může učinit. S Jackem si v týmu sedli, takže myslím, že by bylo fajn vidět je do konce sezóny spolu na pódiu, co vy na to? ;)

4. JAKUB KORNFEIL
jakub-kornfeilNo a dále tu máme Kubu. Tak já jsem se s těmi Čechy nějak rozjela! (ale vypadá to, že tady končím) Kuba si v letošním týmu Calvo zaslouží pořádnou šanci, aby se popral o bednu, a to říkám, že ten kluk na to má, jen musí ještě malinko zapracovat štěstíčko a vždy se držet vpředu té hlavní skupinky. Ono se mi to lehce řekne, ale já vím, že Kuba to dokáže. Už několikrát předvedl, že umí bojovat s těmi nejlepšími, tak proč je ještě ke všemu neporazit. Držím palce, Kubo, snad se zase konečně české ručičky pořádně ukážou!

5. EFRÉN VÁZQUEZ
efren-vazquezEfrén mě mým pátým místem také vcelku překvapil (už bych s tím údivem mohla konečně přestat ..), ale tak on vždycky patřil mezi mé oblíbené Španěly a jenom si tak říkám, jak dlouho bude ještě závodit s mladými puškami, přeci jenom už by si taky zasloužil šanci ve vyšší kategorii, ale možná je rád, že vůbec sehnal místo na roštu Moto3 .. nicméně Efrén získal ve dvou úvodních závodech sezóny dvě pódia, a to je myslím, víc než jen slušné. Přála bych mu, aby mu tato forma vydržela a na stupních jsme ho viděli v této sezóně ještě několikrát.


 

6. NIKLAS AJO
niklas-ajoNiklasovi patří v mé topce čestné místo, jelikož je to Fin a jezdí pro Akiho (aby taky ne..) U Nikiho je to takové, řekněme samovolné, poněvadž jsem si myslívala, že zas taková jeho fanynka nejsem, ale díky vlivu mé sestry ohledně Finů jsem se jí asi stala. Niki by si zasloužil míň padat a více závodů v top deset. Zatím po dva závody soupeřil se svým týmovým kolegou Danny Kentem, tak snad se hoši v těch bojích posunou ještě kupředu.

7. DANNY KENT
danny-kentA já o vlku a vlk na dalším místě. Danny se nám po roce v dvojkách vrátil zpět do Moto3 a zpět k Akimu (jak to tak pozoruju, tak mám ve své top desítce čtyři kluky od Akiho .. :O ), kde se mu v minulosti nejvíc dařilo. Tak snad se tak bude dít i nadále a uvidíme Dannyho také na čelních pozicích. Ale k těm soubojům s Nikim, oba jsou vlastně takoví pokusní králíci s tou podporou Husqvarny, takže se uvidí, jak na tom na konci sezóny budou celkově. 

8. ZULFAHMI KHAIRUDDIN
zulfahmi-khairuddinI tohoto klučinu budu mít asi navždy spojeného s Akim, za něhož jistou dobu závodil. Předtím jsem nějakému malajsijci nevěnovala moc pozornosti, byla jsem holt zaujatá španělsko-italská fanynka, kterou exotická země v podání motocyklového závodníka moc nezajímala. Ale když se člověk prostřednictvím sociálních sítí (nejvíc) něco o těch klucích dozví, tak mnohdy změní názor, jak se to mně stalo několikrát (ne, nechci tím říct, že jsem zmoudřela ..). Zulfahmi po odchodu od Akiho měl plné ruce práce se sháněním nového místa, které nakonec přeci jenom sehnal u Ongetty, tak snad se jeho výsledky ještě zlepší, protože vídat ho na dvacátých pozicích není zrovna ideální ..

9. BRAD BINDER
brad-binderAni nevím, jak se mi sem Brad dostal :D Asi jsem až příliš ovlivněná .. ale ne, Bradovi jsem fandila i v Rookies Cupu, protože mě zase zaujala jeho jihoafrická národnost a to, že byl samozřejmě dobrý (jinak bych si ho asi stěží všimla v té době). Ale Brad podle mě nemá vůbec štěstí na tým a motocykl, tak snad nebude Ambrogio Racing až taková katastrofa, takže o něm platí něco podobného jako u Zulfahmiho. Jak nad tím přemýšlím, Brad by měl jezdit na Mahindře, tak to si můžou s Arthurem sdělovat pocity, když se kamarádíčkují už od Rookies Cupu .. :D

10. MIGUEL OLIVEIRA
miguel-oliveiraTak u této pozice se budu červenat asi ze všeho nejvíc, poněvadž ještě loni jsem Miguela nemohla ani vystát, jelikož neustále atakoval v závodech Luise, nebo byl alespoň někde poblíž a byl to pro mě jakýsi největší hrozba, co se týče soubojů na trati, nikoli o titul pochopitelně. Ale letos už tam Luise nemám a on mi jaksi nikoho (ZATÍM) neatakuje a možná bych to i skousla, kdyby ano (přechodně). Navíc je to týmový kolega Arthura a spolu si sedli, takže já nemůžu mít ráda někoho, s kým si on rozumí .. (achjo) :D 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Moto3: Moje TOP 10 jezdců 2014 niki 22. 04. 2014 - 20:57
RE(2x): Moto3: Moje TOP 10 jezdců 2014 marit 22. 04. 2014 - 21:00