WSS Moje TOP 10 jezdců 2014

5. duben 2014 | 16.12 |
› 

Když jsem se tedy konečně odhodlala k tomu, abych sepsala svou top 10 jezdců WSBK, tak jsem se rozhodla, že dám dohromady i tu jezdců WSS neboli kategorie supersport. Bylo to docela náročné, protože jsem najednou zjistila, že těch jezdců mám 9 a chybí mi ten 10., kterého budu muset vybrat do té desítky. Nakonec se mi to nějak podařilo, ovšem čas od té doby, co jsem si ten žebříček sestavila, poněkud uplynul a na svět vzešla zpráva, že Bryan Staring, kterého jsem měla řazeného na 8. místě, se rozešel s týmem Rivamoto, takže jsem opět musela hledat toho 10. do party, ovšem teď to bylo už trošku horší. Ale dá se říct, že jsem to nějak zvládla, tak prosím, můžete se podívat, komu letos hodlám v supersportech fandit ...


1. MICHAEL VAN DER MARK
michael-vd-markAno, Mickey. Mickeymu jsem začala fandit zřejmě už v roce 2011, kdy v STK600 bojoval o titul evropského šampiona, protože se mi líbila jeho holandská národnost a pohyboval se na předních pozicích. V roce 2012 už to bylo silnější a já se na konci sezóny mohla radovat z jeho mistrovského titulu. Následoval přestup do supersportů do týmu PATA Honda, kde se loni uvedl velmi dobře, když třikrát vystoupal na stupně vítězů. Mickeymu bych přála, aby letos bojoval o supersportový titul, ovšem bude to mít s Kenanem těžké, ale já mu věřím, protože on je moje puška.


2. JACK KENNEDY
jack-kennedyPo Jackově přestupu do supersportů v loňském roce jsem si myslela, že budu mít jasného favorita, ale jak se zdá, Mickey ho prostě předčil. Jackovi jsem začala fandit v té úžasné sezóně 2012 v BSS neboli britských supersportech. Nevím, jak to teď vyjádřit slovy, ale možná to díky němu byla i má nejoblíbenější superbiková kategorie té doby, nebo alespoň jedna z těch nejlepších. Strašně jsem mu přála, aby získal ten britský supersportový titul ... ten závod mám stále v paměti, když bylo mezi ním a Glenem Richardsem minimum bodů a po nehodě Richardse jsem doufala, že to teda dobře dopadne, jenže jeho Mar-Train Yamaha to vzdala ... ach to jsou vzpomínky! :) Doufám, že se letos Jack v CIA Insurance Hondě, čili bývalé PTR Hondě, ukáže v tom nejlepším světle a bude možná i bojovat s Mickeym o pódia. :P Ale to po mě nechtějte, komu co budu víc přát ...! :D

3. JULES CLUZEL
jules-cluzelDalší roztomilý Julesek. Po Bianchim v F1 je Cluzel dalším miloučkým Francouzem, která má čestné místo v mé topce. Julesovi jsem začala fandit nejvíc asi v roce 2010, kdy jezdil v Moto2 v týmu Forward Racing s Claudiem Cortim a tvořili úžasnou dvojici. Když pro rok 2012 přestoupil do supersportů do jednoho z nejlepších týmů PTR Hondy, byla jsem nadšená a těšila jsem se, že ho třeba v Brně potkáme.

Ač jsme se ho tam snažily polapit, tak se nám to nepodařilo. V loňském roce tvořil v nejvyšší superbikové kategorii další perfektní dvojici s Leonem Camierem v týmu Fixi Crescent Suzuki. Přála jsem si, aby tam zůstal, když se potvrdily zvěsti, že tam přijde Alex Lowes. Mít tyto dva pohromadě by byl sen. Ale nevadí, Jules si nakonec vybral cestu zpět do supersportů, kde svěřil svou důvěru do rukou historicky známe továrny MV Agusta. A zatím to vypadá na nejlepší možný tah, jelikož si z Austrálie odvezl vítězství. Jen tak dál, Julesku!


4. PJ JACOBSEN
pj-jacobsenPJovi se musí fandit byť už jen z toho důvodu, že ho pod svá ochranná křídla vzal Joska Kubíček a dal mu šanci ve svém skvělém týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres. Ale PJe jsem si loni oblíbila v britských superbicích, kde jezdil na Suzuki týmu Tyco Suzuki po boku ještě skvělejšího Joshe Brookese. Teď nevím, jestli si to pamatuju dobře nebo ne, ale mám pocit, že se jako poprvé objevil v Red Bull Rookies Cupu, ale možná si ho jenom s někým pletu ... Nicméně PJovi přeju, aby se mu u nás dařilo a připojil se k těm mým třem výše uvedeným a pokud možno v rámci možností s nimi bojoval o přední příčky. V Austrálii to nedopadlo dobře, tak snad už teď půjde vše lépe. :)


 


5. FLORIAN MARINO
florian-marinoFlorian je dalším zástupcem našeho českého týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres. I v jeho případě mám pocit, že začínal v Rookies cupu, ale jistá si opět nejsem. :D Nicméně Florianovi fandím od té doby, co jsem ho zaregistrovala. Je to Francouz a také "mate" s Lorisem, Jérémym a ostatními francouzskými kluky, pro které mám poslední dobou slabost. Loni slavil pro české barvy své první pódium v kariéře, když v Itálii skončil druhý. Přála bych mu, aby se mu podobně dařilo i v letošní sezóně a to čtvrté místo z Austrálie ještě vylepšil. ;) 

6. KENAN SOFUOĞLU
kenan-sofuogluKenan je pro mě samotnou takový malý otazníček, protože občas nevím, nakolik jeho fanda jsem, protože většinou fandím jeho protivníkovi, ovšem oproti ostatním z pole má zase navrch. Takže to šesté místo je asi adekvátní. Kenan se nejvíc ukázal v roce 2007 ziskem titulu v supersportech. Fajn, turecký závodník a pojďme mu fandit. Ale v superbicích se mu nikdy nedařilo, takže se asi nadvakrát vracel do supersportů, kde se prostě cítí jako doma. Opět je největším favoritem na zisk titulu, o něž loni prohrál souboj se Samem Lowesem (k mé radosti ovšem). Nebudu zastírat, že tam mám větší adepty na tento post, ale je mi jasné, že Kenan to nikomu nedá zadarmo, a když to přeci jenom bude on, kdo se nakonec bude radovat nejvíc, zlobit se stejně asi nebudu .. :D

7. KEV COGHLAN
kev-coghlanKev mě v mé topce poněkud překvapil, ale když jsem si pročítala startovní listinu, zjistila jsem, že nikdo lepší se tam už nenachází. Ale abych nebyla tak příkrá, Keva mám docela ráda, v několika závodech loni ukázal, že na to má, a jeho plusem býval motocykl Kawasaki, ovšem v sezóně letošní přesedlal na Yamahu. A v Austrálii se předvedl, že bude silným konkurentem ostatním jezdcům, když skončil na druhém místě. Jak tak nad tím přemýšlím, tak mám v mé topce samé konkurenty v boji o mistrovský titul. To není zrovna nejlepší zjištění, ale zase na druhou stranu bych pak tím pádem měla být v každém závodě jakš takš spokojená. No uvidíme, jak to bude vypadat v reálu. Nicméně Kevovi bych popřála .. asi hodně štěstíčka! :D


8. TONY COVEÑA
tony-covenaTony! Třetí a poslední zástupce týmu Kawasaki Ponyexpres Intermoto Josefa Kubíčka. A také ten "ničitel" kvůli kterému se mi nedařilo sestavit předchozí topku SBK a ani vlastně tuhle dřív, jelikož jsem nemohla najít jeho fotku. :D Stačilo pak jenom zadat jméno bez diakritiky a bylo to ... ale to bych si na to tehdy musela najít více času ... Ale! Tony je další Holanďan, který mě zaujal, obdobně jako Mickey kvůli národnosti, a pro Holanďana také kvůli jeho nezvyklému jménu. Takže jsem mu již v STK600 začala fandit a jenom mě potěšilo, když jsem zjistila, že bude pro nás český tým jezdit. Popřála bych mu, aby se držel stejně dobře, jak to předvedl v Austrálii, kde se pohyboval na hranici první desítky. :)


 

9. ROBERTO ROLFO
roberto-rolfoRobi byl tehdy za prvního sestavování žebříčku ten desátý, kterého jsem doplňovala, ale když jsem nad tím potom přemýšlela, tak se tam vlastně hodil. Robi taky už patří k té staré gardě závodníků a já jsem jenom ráda, že ho tam vlastně můžu dál vídat závodit. Letos, jak vidím, bude jezdit na Kawasaki, tak z toho mám radost ještě větší. Robimu vlastně fandím taky už od těch prvopočátků, kdy byl ještě účastníkem MotoGP v nižších kategoriích. Popřála bych mu, aby se letos držel první desítky, nebo možná i výše ..??


10. NACHO CALERO PÉREZ
nacho-calero-perezTakže nakonec je tu tzv. do počtu Nacho. Rozmýšlela jsem se mezi ním a Lorenzem Zanettim, který je týmovým kolegou Mickeyho, ale nakonec jsem dala na dřívější pocit, když jsem Nachovi v STK600 fandívala, protože to byl Pérez a Španěl. Když se to ale vezme kolem a kolem, tak Nacho je vlastně týmový kolega Jacka, takže to by teoreticky na jeho sympatičnosti ještě přidávalo, ale uvidíme, nakolik mu tato pozice v CIA Insurance Hondě bude pasovat. Ale na druhou stranu pokud mě paměť neklame, tak to není jeho první sezóna u "PTR Hondy". Budu Nachovi tedy přát, aby se mu dařilo tak, aby získával co nejpravidelněji body.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: WSS Moje TOP 10 jezdců 2014 niki 05. 04. 2014 - 21:47
RE(2x): WSS Moje TOP 10 jezdců 2014 marit 05. 04. 2014 - 21:57