WSBK Moje TOP 10 jezdců 2014

5. duben 2014 | 12.04 |
› 

Tak jsem se rozhodla udělat to, co jsem vám slíbila ještě před samotnými závody superbiků, a to je můj vlastní žebříček deseti pro mě nejlepších jezdců letošní sezóny. Bohužel jsem plánovala, že tento žebříček zveřejním o mnoho dříve, ovšem jako obvykle se mi to nepodařilo, poněvadž jsem se zasekla u hledání fotky jednoho z jezdců (dozvíte se později) plus klasicky časově nestíhám. Ale dala jsem ji dohromady poté, co jsem měla na seznamu 11 jmen .. tomu jednomu se omlouvám, a to Sylvainu Barrierovi, kterému tímto chci také popřát brzké uzdravení!!!
A tak vzhůru na můj žebříček!


1. LORIS BAZ
LorisBaz_nKdo je překvapený, ať zvedne svou paprčku. Kdekoli bude Loris kdy jezdit, tam bude vždy mou jedničkou, takže k tomu nemám víc, co bych dodala. Dlouho jsem ale přemýšlela, jak se to vlastně stalo, že se pro mě stal tím nejdůležitějším závodníkem. Ještě v 2010, kdy jsme byli v Brně, byl jedním z těch Francouzů, co jezdili v STK1000 a jméno jim začínalo na B. Pak jsem ho trošku sledovala i v BSB, kde ovšem v půlce sezóny skončil kvůli nedostatku peněz. A možná se to zlomilo na konci té sezóny 2011, kdy jel domácí závod na Magny Cours na divokou kartu. Do sezóny 2012 už vstupoval jako favorit na zisk titulu v STK1000 na Kawasaki, tak to bylo jasné, a moje fanouškovství se postupně stupňovalo, když pak nahradil Joana Lascorze v SBK. A od té doby už se to se mnou veze. :D Nejkrásnější vzpomínka Brno 2012, oh yes. :) Ale Lorisovi bych popřála, aby se mu v sezóně dařilo a bral jedno pódium na druhým. Zisk titulu je hodně odvážné prohlásit, ale já jenom chci, aby sezónu absolvoval v pořádku a já se mohla radovat z pohledu na jeho závodění.


2. ALEX LOWES
alex-lowesAlex nám přišel do kolotoče SBK poté, co v loňské sezóny zvítězil v BSB. On (samozřejmě i se Samem) je takové strašné zlatíčko, v BSB byl pro mě číslo jedna a moc jsem si přála, aby ten titul získal, navíc to bylo tak emotivní, když se v jedné sezóně stali šampiony on i Sam. Sice mi tam po jeho odchodu z BSB nezůstal velký favorit, ale mám radost z toho, že Alex dostal šanci ve světovém šampionátu a ještě v tak super týmu na Suzuki s "mate" Eugenem. Alexovi bych přála, aby nebláznil (jak to předvedl na Phillip Islandu) a jel si svoje, jak to dokazoval právě v BSB. Myslím, že se od něj ještě dočkáme velkých věcí, ale dřív než v polovině sezóny to asi nebude.

3. JONATHAN REA
jonathan-reaJonny je moje stálice světového šampionátu superbiků. Vlastně jsem mu začala fandit už v roce 2008, kdy ještě závodil v kategorii supersport a bojoval se svým týmovým kolegou Andrew Pittem o mistrovský titul. Potom přestoupil do kategorie superbike a bylo vymalováno, stal se mým nejoblíbenějším jezdcem, ovšem na té pozici ho potom vystřídal Loris a teď se tedy zdá, že ho odsunul už i krajan Alex.

I tak bude vždycky patřit mezi ty, pro něž buší mé srdéčko. Jonnymu bych přála, aby zase konečně absolvoval sezónu bez žádného zranění a bojoval o bednu, kdykoli to bude možné, protože i on už si té smůly vybral dost. A taky ať mu jeho maličký Jake, který jako by mu z oka vypadl, dělá jenom a jenom radost. :)

4. TOM SYKES
tom-sykesMistr světa z loňského roku Tom Sykes to má u mě také jisté. Navíc je to Lorisův týmový kolega a závodník továrny Kawasaki, takže když už nic, tak za to by měl plus. Ale on má plus i za spoustu jiných věcí. Tomovi jsem začala fandit, když jezdil v týmu s Benem Spiesem na Yamaze a zůstával za očekáváním, pak ovšem pro rok 2010 přestoupil ke Kawasaki, ovšem stále to nebylo ono. V roce 2011 konečně vyhrál svůj první závod v Německu, ovšem ani tentokrát to nebylo to pravé, jelikož závod byl předčasně ukončen kvůli silnému dešti. 2012 už byla jeho SKORO-sezóna, kterou s Biaggim prohrál o půl bodu. Tehdy jsem myslela, že něco rozmlátím, protože Tom by si to tak zasloužil! Loni už si ale spravil chuť a titul byl jeho. Úžasný rok i proto, že má svou malou Millie Grace. Tomovi bych přála, aby pokračoval ve své jízdě a projevil se jako důstojný obhájce titulu. Když už jsme u toho, ne že bych mu druhý titul nepřála, ale ... chci aspoň pořádnou bitku! :D

5. EUGENE LAVERTY
eugene-lavertyEugene, zástupce rodinky Lavertyových, také patří mezi mé oblíbené jezdce už dlouhou dobu. I když tehdy, jak jezdil s Calem Crutchlowem v roce 2009 o titul v supersportech, tak jsem to přála víc Calovi, ale potom už jsem mu proti Kenanovi fandila. Od 2011 se již pohybuje v SBK, ať už tehdy na Yamaze, nebo donedávna na Aprilii. Pro letošní sezónu přesedlal na stroj Suzuki do týmu Voltcom Crescent Suzuki, kde je týmovým kolegou Alexe Lowese, čímž tvoří mou druhou nejoblíbenější jezdeckou dvojici (po Kawasaki Racing Team samozřejmě). Eugene by si také zasloužil titul mistra světa, ale když nad tím tak přemýšlím, tak jich je tam celá řádka, o kterých bych to mohla taktéž prohlásit. Zdá se být ale pro letošek černým koněm šampionátu, jelikož v Austrálii zvítězil, tak třeba se mu to tentokrát již povede.

6. TONI ELÍAS
toni-eliasToni je takové závodnické sluníčko, které budu mít vždycky ráda za to, že tehdy v 2006 dokázal v Portugalsku vyhrát a obral tak Valentina Rossiho o 5 bodů, které mu potom chyběly na Nickyho Haydena, a ten se stal mistrem světa. Ještě teď je to pro mě velmi emotivní a vždycky bude, protože ta sezóna byla ... jedinečná. :) Po zisku titulu v Moto2 v 2010 se mu ale zase tolik nedaří, hlavně z té sponzorské stránky, protože závodník je to jeden z nejlepších. Loni na konci sezóny se po přechodu do Red Devils Roma chytil, tak doufám, že v tom letos bude nadále pokračovat, protože řekněme si to upřímně, nebýt ještě Davida Saloma na EVO Kawasaki, tak je tam Toni jediný Španěl ...

7. CHAZ DAVIES
chaz-daviesChaz. Nějak mě nenapadá, jak se to vlastně seběhlo u něj. Ale jak tak koukám na ty jeho statistiky, tak asi přelomový rok byl ten jeho mistrovský supersportový v 2011 na Yamaze. Ovšem i předtím na Triumphu jsem ho registrovala a na poměry jeho motocyklu se mu vedlo velmi dobře. Poté následoval přechod do SBK, kde se mu povedlo v Německu zvítězit (což si zahanbeně skoro nepamatuju, i když vím, že to tehdy nikdo nečekal), a pak v 2013 získal double ve Španělsku. S Chazem mám hlavně spojený zážitek, jak nás tehdy málem srazil v Brně. Chazovi bych na té Ducati přála, aby ukázal, že se jejich tým nesmí podceňovat, a aby něco z té dukatky vyždímal.


8. JÉRÉMY GUARNONI
jérémy-guarnoniJérémy tu jednoznačně nesmí chybět. Když se to vezme i z druhé strany, tak je vlastně mým nejoblíbenějším závodníkem kategorie EVO, což asi nikoho nepřekvapí. Možná je to i kvůli tomu, že je to nejlepší kamarád Lorise, ale prostě i díky tomu jsem si ho strašně moc oblíbila a už loni mu v STK1000 fandila o život. Doufám, že se mu na EVO MRS Kawasaki bude dařit a bude občas bojovat i o pozici nejlepšího jezdce EVO. :P Ovšem o tento post se bude bít hlavně Canepa se Salomem, ale ..! Nikdy nevíte.  

9. LEON HASLAM
leon-haslamMyslela jsem, že Leona usadím výše, ale prostě a jednoduše to nešlo, když jsem použila metodu soubojů na trati. Leon už si také užil svoje a mezi mé favority také patří už pěknou řádku let, ještě když jezdil pro Stiggyho. Jeho nejlepší sezónou byla 2010, kdy bojoval s Maxem Biaggim o titul mistra světa. Poté ho postihlo několikero zranění, ovšem i radost v podobě malé Avy May a od loňska i Maxe Petera. Leonovi bych přála to zdravíčko, aby se ho drželo a spolu s Jonnym v PATA Hondě dovedli vyprášit kožich ostatním jezdcům a zostřit tak bitvu o přední pozice.


10. MICHEL FABRIZIO
michel-fabrizioMichel je kapitolka sama pro sebe a tento šílený Ital bude vždycky zaujímat čestné místo mezi mými oblíbenci, protože to byl on, koho jsme jako prvního jezdce potkaly v paddocku na brněnském okruhu a byl prostě ... nezapomenutelný! :D Michelův jezdecký styl musí oslnit snad úplně každého a jeho syndromy ke konci závodu dohnat nedohnatelné taky nemají chybu. Michelovi bych přála, aby s tou EVO Kawasaki týmu Iron Brain jezdil v rámci možností. Austrálie nebyla ideální, tak doufám v obstojné zlepšení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: WSBK Moje TOP 10 jezdců 2014 niki 05. 04. 2014 - 15:59
RE(2x): WSBK Moje TOP 10 jezdců 2014 marit 05. 04. 2014 - 16:14
RE(3x): WSBK Moje TOP 10 jezdců 2014 niki 05. 04. 2014 - 21:34