Můj žebříček jezdců - TOP 22

20. únor 2014 | 15.26 |
› 

Tak jako většina náš nadšenců jsem se i já odhodlala k tomu, abych sestavila svůj žebříček nejoblíbenějších pilotů letošní sezóny Formule 1. Ovšem na rozdíl od ostatních, kteří se většinou uchýlí k tradiční Top 10, jsem se rozhodla sestavit žebříček z celého startovního pole, tudíž mi vzešla Top 22, ale nebylo to jednoduché, občasná dilemata rozhodly až potenciální souboje na trati. Můj žebříček je zřejmě více než překvapivý, ale od toho ho přece děláme, abychom vyjádřili naše sympatie a odlišili se od ostatních. Takže prosím, tady je!


1. DANIEL RICCIARDO
ricciardoDaniel se stal mým nejoblíbenějším pilotem docela nečekaně v loňské sezóně, v jeho počátcích jsem nebyla jeho zastánkyní, poněvadž v týmu Toro Rosso nahradil Jaimeho Alguersuariho a byl také takovým "protežencem" Red Bullu. Ale všechno se změnilo a jeho úsměv je tím pravým nábojem celé F1. Přeju mu, aby se se svou novou rolí jezdce Red Bullu popasoval co nejlépe a dokázal všem, že si to místo zaslouží, a také by mohl pěkně prohnat svého týmového kolegu Sebastiana Vettela.


 

2. FERNANDO ALONSO
alonsoFernando byl dlouhodobě mým pilotem číslo 1, a to již od svých mistrovských titulů v letech 2005 a 2006. V dobách, kdy jezdil i Heikki Kovalainen, tak jeho pozici okupoval, ovšem tento Fiňáček už v F1 není, jenže ani tak už Fernando není tím nejoblíbenějším, jelikož se na scéně objevil Daniel. Nicméně mou srdcovkou bude napořád. Fernandovi bych letos přála mnohem spolehlivější auto, než měl v roce loňském, aby vycházel se svým týmovým kolegou Kimim a v neposlední řadě, aby bojoval o mistrovský titul.
 

3. NICO HÜLKENBERG
hulkenbergNico Hülkenberg stabilně patří mezi mé oblíbené piloty, a to už od svého působení v nižší sérii GP2, kterou také v roce 2009 vyhrál. Nico je jeden z nejtalentovanějších pilotů, kteří jsou momentálně ve startovním poli. Možná si zasloužil po té zbabrané sezóně u Sauberu i to místo u Ferrari, ale bohužel, doufám, že své umění prokáže i ve Force Indii, kam se vrátil po roční pauze. Přála bych mu, aby v letošní sezóně získal své první vítězství v kariéře.


4. SERGIO PÉREZ
perezV případě Sergia ani nevím, jak se dostal na tak vysokou příčku, ale šlo to nějak samovolně, možná i proto, že moje sestra se během jeho závodění v nižší GP2 stala jeho velkou fanynkou, a tak jsem se na něj tak trošku zaměřila a začala mu fandit také, protože jeho výkony v Sauberu byly velice působivé a je jen velká škoda, že u McLarenu nezůstal déle.

Jeho největším mínusem byla aktuální neforma tohoto britského týmu. Sergiovi bych letos přála, aby se u Force Indie zvedl a na poměry této indické stáje zajížděl dobré výkony srovnatelné s těmi Nicovými.
 

5. JULES BIANCHI
bianchiJules je takové naše sluníčko ňoumové a toho nemůžete nemít rádi. Když přestupoval do F1, tak jsem byla nadšená, protože těsně předtím jsem si ho docela oblíbila, jak v GP2, tak ve WSR, ale F1 z něj udělala samozřejmě jiného závodníka, hlavně tedy ještě většího ňoumu. Jeho "practicing, practicing" je jednoduše legendární, které ho vyšvihlo až téměř do nebes. Juleskovi bych letos přála nebabrat se na posledních místech s Marussií a aby se do druhé části kvalifikace dokázal probojovat více než jednou.

6. KIMI RÄIKKÖNEN
räikkönenKimi je Kimi, jeho přístup jak k závodění, tak k veřejnosti je prostě jedinečný a dělá Kimiho Kimim. Nejvíce o sobě dal vědět ziskem svého mistrovského titulu v roce 2007, tedy aspoň z mého pohledu. V tom souboji s Lewisem a Fernandem jsem samozřejmě přála nejvíce Fernandovi, zvláště po těch jeho dvou titulech, ovšem u Kimiho jsem udělala výjimku, protože to zvládl že všech nejlíp. Letos jsem nebyla vůbec nadšená, že se vrací do svého mistrovského týmu Ferrari, navíc bude týmovým kolegou právě Fernanda, ovšem až sezóna ukáže, jak to s jeho pozicí vypadá. Popřála bych mu, aby vítězil jeden závod za druhým, neobracel se ani na jednu a na druhou stranu, nenechal se zničit Montezemolem a třeba si i dojel pro titul.
 

7. NICO ROSBERG
rosbergNico Rosberg už není tím mladým rozverným pilotem, jakým býval. V posledních sezónách si vybudoval velice dobrou pozici ve startovním poli, ke které mu dopomohla i skvělá výkonnost jeho týmu Mercedes, ve kterém, směle řeknu, dospěl. Nico bude zřejmě v týmu stále nepřímým číslem dvě, ovšem zasloužil by si otevřený boj o titul mistra světa, který bych mu více než přála, stejně jako spoustu vítězství, pódií a pole position.

8. ROMAIN GROSJEAN
grosjeanRomain také patří mezi mé stálice oblíbenosti, i on si k tomu našlápl již v nižší sérii GP2 (a tehdy i GP2 Asia) a i přes jeho nešťastné nehody či výpadky ho budu mít vždy ráda, protože si stále myslím, že je skvělým jezdcem, což taky dokázal svými pódiovými umístěními v loňské sezóně, kdy skvěle sekundoval Kimimu. Přála bych mu, aby se v Lotusu ukázal ještě více a zejména aby dal svému novému týmovému kolegovi Pastorovi na srozuměnou, kdo je tady pánem. A to vítězství už by také mohlo přijít.

9. KEVIN MAGNUSSEN
magnussenKevin vlétl do kolotoče Formule 1 vcelku nečekaně, i když byl už nějakou dobu součástí akademie pilotů McLarenu, ovšem jen málokdo zřejmě doopravdy uvažoval o tom, že Checa v tomto týmu nahradí jako závodní pilot. Martin Whitmarsh udělal, co slíbil. Sehnal mu sedačku, bohužel o Kevina neprojevil zájem žádný jiný tým, a tak musel Sergio z kola ven. Kevina mám docela ráda, i když jsem nikdy nebyla jeho extra fanynka, ale jeho titul v loňské WSR 3.5 mě potěšil a takový rychlý kluk si zaslouží šanci v F1. Doufám, že se mu bude dařit a bude opravdu novým Lewisem Hamiltonem.

10. MARCUS ERICSSON
ericssonMarcus je dalším z nováčků, který se mi vešel do nejlepší desítky. Tento Švéd patřil mezi mé oblíbené jezdce již od počátků, co jsem sledovala GP2. V dobách, kdy byl týmovým kolegou Josefa Krále, to byla buď má přímo nejoblíbenější jezdecká dvojice, anebo jedna z nich. Nu Marcusovi to zůstalo a on je také takový jedinečný a mohla by s ním být v F1 alespoň sranda, i když zaujal místo "pouze" u Caterhamu. Ale i na tom chvostu pole, kde zřejmě bude, by mohlo dojít k roztomilým ňoumovským soubojům mezi Marcusem a Julesem. Ovšem dále bych Marcusovi přála, aby se v té F1 udržel více než tu jednu sezónu.

11. ESTEBAN GUTIÉRREZ
gutierrezEsteban se mi bohužel do mé top desítky již nevešel, ale to zase takové jeho mínus není, oblíbila jsem si ho asi nejvíc v loňské sezóně, kdy konečně dostal šanci v F1 a s tím průměrným Sauberem se nedalo moc prorazit tak, jak se to např. povedlo jako krajanovi Sergiovi. Ale bojoval a s Nicem tvořili úžasnou dvojici, která se podporovala a hecovala navzájem. Škoda, že nevydržela dlouho a já nejsem vůbec nadšená z toho, že jeho nynějším týmovým kolegou je Adrian Sutil. Doufám jen, že ho bude stabilně porážet a přála bych mu, aby bral pravidelně body.

12. VALTTERI BOTTAS
bottasS Valtterim je to podobné jako právě s Estebanem. Jeho mistrovskou sezónu v GP3 v roce 2011 jsem neregistrovala skoro vůbec, nebýt častého informačního servisu mé drahé sestry. Poté se o něm začalo hodně mluvit v jeho plonkové sezóně 2012, kdy čekal na příležitost. Tu potom dostal v loňském roce a předvedl se velmi dobře, když povážíme, že aktuální forma Williamsu byla snad mizernější než Sauberu. I tak dokázal získat to krásné třetí místo na roštu v Montréalu. Přála bych mu letos lepší auto, se kterým by dokázal sbírat bodíky a co nejlepší výsledky.


13. JENSON BUTTON
buttonJenson v minulosti nepatřil mezi mé oblíbené závodníky, ani ve svém mistrovském roce 2009, ani když přestoupil do McLarenu. Ale loňský rok nějak všechno změnil a Jenson si u mě polepšil, ani nevím, proč se tak stalo, ale možná za to mohl jeho vztah se Sergiem anebo i ta bída McLarenu, která jim nedovolila bojovat o slušná umístění s těmi nejlepšími a hlavně ohrožovat Vettela. Přála bych mu, aby si s Kevinem rozuměli a utvořili silnou dvojici, která už se letos na té trati bude rvát o top pozice.


 

14. FELIPE MASSA
massaS Felipem je to u mě jako na houpačce. Jednou mu fandím, potom zase ne, ale popravdě řečeno u něj to bylo všechno zapříčeněno tou pozicí u Ferrari. V roce 2008 po tom emotivním prohraném závodě na Interlagos byl jedním z mých nej a také jsem vůči němu cítila respekt, protože to nebylo jednoduché zvládnout, ale dokázal to. Od té osudné nehody v Maďarsku to s ním ovšem šlo z kopce a Ferrari toho jenom využilo ve svůj prospěch a pasovali ho do jednoznačné role dvojky. Pro letošní rok ve Williamsu by si zasloužil o něco lepší přístup, dobré auto, se kterým by se probojoval na slušná místa, a pěkný vztah s Valtterim.

15. LEWIS HAMILTON
hamiltonPozice Lewise v mém žebříčku mě docela zaskočila. Nikdy nepatřil k mým favoritům, v jeho prvotní sezóně 2007 byl největším nepřítelem Fernanda, takže to bylo přirozené, rok poté jsem také nebyla nadšená, když se stal mistrem světa. Ale časem mé nepřátelství k němu ochladlo a stal se tak trochu neutrálním z mého pohledu. Byla bych i celkem ráda, kdyby se mu nadále dařilo, je skvělým pilotem a s Nicem tvoří velice silnou dvojici, takže si myslím, že budou tito dva velkými konkurenty v boji o mistrovský titul.


 

16. MAX CHILTON
chiltonMax je taky takový vykuk, ale mám ho docela ráda. Na trati je děsný, ale snad se po loňsku o něco zlepšil a my uvidíme pořádné bitvy mezi Marussií a Caterhamem. Maxe jsem si v jeho posledním roce v GP2 docela oblíbila, zajížděl pěkné výsledky, ovšem po přechodu do nejhoršího týmu pole F1 to byla katastrofa. Na druhou stranu loni dokázal dokončit všechny závody, a to se cení a přeci jenom i to je pořádný kumšt, když ta Marussia nemá zrovna nejlepší výdrž, takže klobouk dolů i za to, že to nikde nerozflákal! Takže bych mu do letošní sezóny přála dalších pár povedených závodů, lepších kvalifikací a méně posledních míst.

17. KAMUI KOBAYASHI
kobayashiKamui se nám po roční pauze vrací do světa Formule 1, ovšem pohorší si v rámci týmů, když nastoupil na místo závodního pilota týmu Caterham. Co se toho týče, tak by jim mohl velmi pomoct s vývojem, protože je to zkušený závodník a pro Marcuse vhodný týmový kolega. Přemýšlím, kolik toho spolu namluví .. no .. Kamuie jsem za svého favorita nikdy moc nepovažovala, ale docela se těším na jeho výkony, jestli pozvedne Caterham výše (než by to dokázal Heikki) a třeba by s nimi dokázal urvat i ty bodíky. Jeden nikdy neví!


18. JEAN-ERIC VERGNE
vergneS Jevem je to u mě poněkud složité. Jelikož mi ani není moc sympatický, tak bylo těžké navyknout si na něj v F1 jako protekčního redbulláckého klučinu. V Danielově případě se to všechno změnilo, ale Jev k jeho smůle u mě takové štěstí neměl. Ještě od nižších pozic v mém žebříčku ho možná zachránil ten souboj o závodní sedačku v Red Bullu pro letošní rok. Jevův respekt k dané situaci a rozhodnutí vedení celého týmu mi imponoval, takže na něj nahlížím ne zase až tak skepticky. Navíc je v těžké pozici, poněvadž dle mého názoru bude letošní sezóna jeho poslední v Toro Rosso, aby ne přímo v F1. Na jeho místo si brousí zuby Carlos Sainz jr., co bude s Antoniem da Costou ví bůh sám. Jediné, co bych si přála, tedy je, aby se v sezóně moc nepletl tam, kam nemá.

19. DANIIL KVYAT
kvyatPro vstup Daniila Kvyata do víru dění Formule 1 jsem v raných začátcích nenašla to správné opodstatnění. Ano, teď mi budete všichni oponovat, že si to svými výsledky v GP3 na konci sezóny a samotným ziskem titulu z této série zasloužil. Stejně jako Kevin. Dobře, uznávám to, ale já bych mu přeci jen ještě dala další rok v jiné sérii, kde by se vyjezdil, vybláznil, a pak mohl uvažovat o F1. Být v 19 letech katapultován Red Bullem do jejich sesterské stáje může mít pro něj ničivé následky. Pokud se do roka či do dvou dostane do Velkého týmu a zajede Velké výsledky, nevím, co bude s jeho motivací a dalším posunem. Přiznávám, nemám ho ráda, nikdy mít nebudu a jen doufám, že v závodech nezpůsobí mnoho potíží a nepovede si jako neřízená střela.


20. ADRIAN SUTIL
sutilKapitola ohledně Adriana Sutila by také vyšla na dlouho. Býval to jeden z mých oblíbených pilotů, po tom osudném závodě v Monaku, kde ho ze čtvrtého místa sestřelil Kimi, mi ho bylo neskutečně líto a málem jsem se přistihla, jak proklínám Kimiho. Teď nemám ponětí, kam se ty časy poděly a jak to vůbec bylo možné. Ani nevím, co bylo zlomovým bodem (že by aféra s Luxem??), ale v jeho plonkové sezóně 2012 mi tam vůbec nechyběl a jeho návratu zpět do F1 jsem nakloněna vůbec nebyla. Sutil se mi zprotivil, navíc je nyní oděn do barev Sauberu, jednoho s těch fajn týmů. Co si přeju, je, aby nečinil Estebanovi potíže a rozbil co nejmíň aut tohoto švýcarského týmu.

21. SEBASTIAN VETTEL
vettelNáš aktuální čtyřnásobný mistr světa zaujímá v mém žebříčku až předposlední místo. Doufám, že tu není mnoho z vás, které to překvapuje, poněvadž si myslím, že svou averzi vůči němu jsem vyjádřila již více než dost. Sebastiana respektuji za jeho výkony či rychlost, jenže ráda už ho mít asi nebudu. V čase, kdy zvítězil za Toro Rosso na Monze, jsem byla nadšená, že se tam vetřel konečně někdo jiný, ale jeho dominance podpořená nechutnou protekcí v týmu Red Bull už není ani vítaná. Přeji si, aby v letošní sezóně konečně viděl, že není jediný na trati, že jsou tu jezdci, kteří mají srdíčko bojovníka postavit se mu čelem. Druhý otazník ale také visí nad jejich autem, jelikož první testy pro Red Bull dopadly katastrofálně.


22. PASTOR MALDONADO
maldonadoNejméně oblíbený pilot startovního pole = Pastor. Nikdy jsem mu nepřišla na chuť, vždycky to byl prvotřídní crasher s velkou hubou a to, že dokázal senzačně vyhrát Barcelonu 2012 mu nepomůže v reputaci. Svalovat vlastní chyby čistě jenom na tým, a to na tým, jakým je Williams, je čistokrevná zbabělost. Navíc to, že se letos posadí do monopostu týmu Lotus, není vůbec žádná pohádka. Na to jaké měl Lotus problémy se sestavením vozu, doufejme, že jim vydrží déle než do prvního volného tréninku. Přála bych Pastorovi, abych se mýlila.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 4 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Můj žebříček jezdců - TOP 22 niki 20. 02. 2014 - 15:52
RE: Můj žebříček jezdců - TOP 22 niki 20. 02. 2014 - 21:55
RE(2x): Můj žebříček jezdců - TOP 22 marit 20. 02. 2014 - 22:13
RE: Můj žebříček jezdců - TOP 22 šárka 23. 02. 2014 - 22:54
RE(2x): Můj žebříček jezdců - TOP 22 marit 24. 02. 2014 - 21:24