Letošní zimní sezóna

5. leden 2014 | 11.50 |

Určitě jste si všimli, že aktivita na blogu poněkud poklesla, aniž by to bylo mým cílem dávat si zimní přestávku, když motorsportová sezóna je už u konce. Ale byla jsem poněkud na vážkách, jak to s tou zimní sezónou skoulím, protože těch výsledků za den je mnohem víc, než tomu bývá v motorsportu, takže bych to stíhala jen velice těžko, ale před několika okamžiky jsem dostala nápad, a to takový, že budu psát články se souhrnnými výsledky z více zimních sportů za každý den.

Už jsem toho docela dost promeškala, tak snad jen takový průřez tou prozatímní sezónou ...:

SKOKY NA LYŽÍCH
Ty stabilně patří mezi mé nejoblíbenější zimní sporty. Jenže v poslední době je to vcelku velká loterie, neboť se zdá, že povětrnostní podmínky se zbláznily a jen málo závodů bylo v této sezóně regulérních. Aktuálně probíhá Turné 4 můstků, což je naprosto úžasný závod, který musí milovat snad každý fanoušek skoků na lyžích. Závody v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu i Innsbrucku již máme za sebou a zbývá tedy ten poslední ze čtveřice - Bischofshofen, kam zamíříme dnes na kvalifikaci.
Aktuálním lídrem pořadí T4M je doposud fanouškům neznámý rakouský mladík Thomas Diethart, který předvádí neuvěřitelnou formu. Druhý v pořadí je Švýcar Simon Ammann, který na své premiérové vítězství v tomto seriálu stále ještě čeká. Dle mého názoru se ale již tento rok dočká, myslím si, že to on bude vítězem letošního T4M. A na třetí pozici se drží můj drahý Thomas Morgenstern.
Ve světovém poháru zatím drží první pozici Polák Kamil Stoch před opět Simonem Ammannem a Gregorem Schlierenzauerem.

Málem bych zapomněla i na ženský skok, který se již také může pochlubit světovým pohárem. O tomto víkendu dámy zavítaly na ruskou půdu do Chaikovskiy (musíte mě omluvit, ale tohle vážně skloňovat nebudu), kde se z vítězství radovala Sara Takanashi z Japonska a Irina Avvakumova z Ruska.
V celkovém pořadí SP je na první příčce právě Takanashi před Avvakumovou a Carinou Vogt z Německa.

SEVERSKÁ KOMBINACE
Sdruženáři mají na programu o tomto víkendu pátý podnik letošní sezóny, a to v ruském Chaikovskiy stejně jako skokanky, kde bohužel nezávodí úplně všichni ze špičky, a tak se včera vítězem stal Švýcar Tim Hug před Němcem Björnem Kircheisenem a českým závodníkem Miroslavem Dvořákem. Dnes se již stihl odjet i druhý závod, a tentokrát se vítězem stal Rakušan Wilhelm Denifl opět před Kircheisenem a Dvořákem!
Ve světovém poháru je však spíše jen a jen o jediném jméně, a to o Ericu Frenzelovi, který je opět ve vynikající formě, a pokud dokáže předvést dobrý či výborný skok, pak je jasné, že v běžecké části ho o vítězství nedokáže připravit snad nikdo. Druhý v pořadí SP je Japonec Akito Watabe a třetí je Francouz Jason Lamy Chappuis.

KLASICKÉ LYŽOVÁNÍ
Obdobně jako ve skocích na lyžích právě probíhá seriál Turné 4 můstků, tak pro klasiky je připraveno Tour de Ski, a to jak pro muže, tak pro ženy.

Dnes je čeká poslední etapa, tedy 9 km se závěrečným stoupáním na sjezdovku Alpe Cermis. Mezi muži je na čele pořadí TdS Nor Martin Johnsrud Sundby před svými krajany Petterem Northugem a Chrisem André Jespersenem. Mezi ženami vládnou také Norky, a to první Astrid Uhrenholdt Jacobsen před druhou Therese Johaug. Třetí je Finka Anne Kyllönen.
V pořadí SP je mezi muži ve vedení právě Sundby před Jespersenem a třetí je Alexander Legkov z Ruska. Mezi ženami je průběžným lídrem Marit Bjørgen před Johaug a Jacobsen, tedy všechny dámy z Norska.

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ
Tento víkend je o alpské lyžování ochuzen, neboť závody v chorvatském Záhřebu byly kvůli nedostatku sněhu a teplému počasí zrušeny.
V pořadí SP je to podobné jako v loňském roce, tedy mezi muži je to souboj mezi Aksel Lundem Svindalem z Norska a Marcelem Hirscherem z Rakouska, plus se za nimi drží ještě Američan Ted Ligety. V ženách vede pořadí Němka Maria Höfl-Riesch před Tinou Weirather z Lichtenštejnska, která předvádí velmi slušnou formu, a Annou Fenninger z Rakouska.

BIATLON
V rámci biatlonového šampionátu jsme se podívali do německého Oberhofu, kde závodníky mile přivítala snad ta nejlepší divácká návštěvnost z celého roku. Co však pokulhává, je sníh a jeho kvalita. Nicméně včera ve stíhačkách zopakovali svá vítězství ze sprintu Emil Hegle Svendsen a Darya Domracheva. Dnes je na programu závod s hromadným startem, první v letošní sezóně.
Ve světovém poháru je však na čele Martin Fourcade před Svendsenem a Johannesem Thingnesem Bø. Mezi ženami se nově vedení ujala Ukrajinka Valj Semerenko, která jako první předběhla českou biatlonistku Gabrielu Soukalovou. Třetí je Ruska Irina Starykh.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář