Dominique Aegerter: „Na testy v únoru budu fit.“

3. prosinec 2013 | 22.04 |
›

DominiqueAegerter2013Švýcar Dominique Aegerter zažil letos svou nejlepší sezónu v kariéře, když se v kategorii Moto2 umístil na celkovém pátém místě se 157 body na svém kontě. Stal se tak nejlepším švýcarským jezdcem, protože o 2 bodíky porazil svého krajana a někdejšího mistra světa kubatury 125cc Thomase Lüthiho. Pro Aegertera to byla již čtvrtá sezóna v Moto2 a uvidíme jej zde i v roce příštím, a to opět v týmu Technomag carXpert.

"Jsem velmi šťastný, protože jsem skončil pátý," odpověděl Dominique na otázku ohledně právě uplynulé sezóny, "pokaždé jsem skončil na bodech, v patnácti závodech jsem se umístil mezi nejlepšími deseti a jednou jsem byl na pódiu," zhodnotil svou sezónu.

Nejlepším závodem byl pro Aegertera závod na nizozemském okruhu Assen, kde, jak sám zmínil, skončil na pódiu, konkrétně se probojoval na třetí příčku, když skončil za pozdějším mistrem světa Polem Espargarem a Scottem Reddingem.

Naopak jeho nejhorším umístěním bylo třinácté místo, a to rovnou ze dvou závodů. Pro české nadšence (a fanoušky Dominiquea) může být malinkým zklamáním, že to bylo právě v Brně, a potom i v Aragónu. Ovšem i tak si udržel velmi slušnou bilanci, poněvadž dokončil každičký závod a ve všech bodoval.

Pro novou sezónu Dominique také "vyfasoval" nového týmového kolegu, ovšem v "rodině" to zůstane stále. Jeho letošního kolegu a krajana Randyho Krummenachera nahradí v příštím roce taktéž Švýcar, a to Robin Mulhauser, který se v letošním roce předvedl v evropském šampionátu Superstock 600, kde závodil na stroji Yamaha. V kategorii Moto2 si však svou premiéru již odbyl, a to v Aragónu, kde byl náhradou právě za zraněného Randyho Krummenachera.

"Je to mladý rychlý kluk," řekl Aegerter na adresu svého nového týmového parťáka, "a já doufám, že spolu budeme dobře pracovat. V našem týmu je rozhodně vítaný."

Když už jsme u zranění, tak i Dominique si bohužel jedno přivodil, a to během závodního víkendu v Japonsku, kdy si vykloubil rameno. S následky tohoto zranění se však nadále potýká.

"Ještě dva týdny budu mít ruku v ortéze, aby byla v klidu, a potom se budu muset rychle zotavit a začít trénovat, abych opět nabyl sílu a svaly," řekl a vyjádřil se i ohledně nadcházející sezóny, "jsem teď zraněný, ale doufám, že na testy v únoru už budu fit. Mým cílem je být ještě rychlejší a lepší, než tomu bylo v roce letošním."

A jak bude vypadat jeho zimní přestávka? "Ze všeho nejdřív to bude rehabilitace, a abych se co nejdříve dostal zpět do formy!"