INTERVIEW: Rozhovor s Willem Palmerem

26. listopad 2013 | 22.16 |

will_palmerWill Palmer je britský závodník, kterému je 16 let a závodí v britských sériích - Ginettách a F4. Pokud je vám jeho příjmení povědomé, tak vězte, že je to mladší bratr pilota série GP2 Jolyona Palmera, ale také syn bývalého pilota F1 Jonathana Palmera. Jako vycházející hvězdičku, kterou určitě je a ještě víc bude, jsem si ho vybrala pro svůj vůbec první rozhovor. Ano, tento rozhovor je čistě můj! A jsem na něj hrdá a moc děkuji Willovi za jeho ochotu psát si soukromé zprávy na twitteru. Nebýt této sítě, asi bych příležitost nikdy neměla.


Takže Wille, jsi šestnáctiletý britský závodník, co pro tvou závodní kariéru znamenal tvůj bratr (Jolyon Palmer, závodník série GP2) a tvůj otec (Jonathan Palmer, bývalý pilot F1)?

WP: Hráli v mé kariéře opravdu velkou roli. Oni byli ti, kteří mě vtáhli do motosportu a od té doby bylo velmi dobré mít je kolem sebe, svého bratra spíše z té závodnické a trenérské stránky a svého tátu spíše z té manažerské.

Dává ti tvůj otec stále nějaké rady?
WP: Ano, často mě sleduje na trati, a pokud si myslí, že můžu udělat něco lépe, tak mi to řekne. A také se rád zajímá o nastavení auta, ale stále věnuje více trenérské pozornosti mému bratrovi, protože ten má již více zkušeností.

Pokračoval bys rád ve stopách svého otce a bratra?
WP: Rozhodně ano. Zatím jsem na podobné cestě jako můj bratr, který závodil v T Cars a FPA, které jsou podobné Ginettám a F4, takže snad pokud se mi bude v F4 dařit, budu moci postoupit dál a snem by bylo dostat se do Formule 1.

Kolik času trávíš s Jolyonem, a to už buď povídáním si o závodění, nebo závoděním samotným? Závodíte spolu, pokud se naskytne příležitost?
WP: Docela dost, trávíme spolu spoustu času doma, a také často probíráme taktiku, pokud má jeden z nás před sebou závodní víkend. Potom se také snažíme dostat se na závody toho druhého, ale pro mě je to těžké, hlavně kvůli škole! Oba dva bychom spolu někdy strašně rádi závodili jeden proti druhému, takže by bylo dost dobré, kdybychom mohli absolvovat nějaký závod proti sobě, protože se to ještě nikdy nestalo!

Řekni nám něco o tvé sezóně 2013 ...
WP: No byl to opravdu velký krok vpřed oproti roku 2012, ale těch několik incidentů pro mě bylo v Ginettách trochu zklamáním. Zdá se, že se mi více dařilo v F4, takže to vypadá pro rok 2014 slibně, protože rychlost, kterou jsem ukázal, byla po celý rok velmi slušná.

A nyní se přesuňme k nadcházející sezóně, kde a v čem budeš závodit?
WP: Je velmi pravděpodobné, že v příštím roce pojedu v Británii celou sezónu Formule 4, ale zatím není nic potvrzeného.

Dobře, takže pokud zůstaneš tam, čeho bys chtěl v příštím roce dosáhnout?
WP: Dokončit mezi prvními třemi by bylo fantastické, ale opravdu bych rád podával dobré výkony a potom to bude záležet na tom, kde skončím, abych mohl absolvovat další rok v F4 nebo se mohl posunout do evropské kategorie.A nakonec typická závodnická otázka ... co je tvým vysněným cílem?
WP: Tím absolutně největším snem by bylo být mistrem světa F1, ale úžasné by bylo mít jen jakoukoli kariéru ve Formuli 1.

jolyon-will_palmer will_palmer_2 jolyon-will_palmer_2
S bratrem Jolyonem (v obou případech nalevo)

---------

Nyní bych tady tento rozhovor ráda vložila i v originále. Pokud chce někdo z vás můj rozhovor ZKOPÍROVAT, tak bych prosila uvádět zdroj, tedy MŮJ BLOG. Děkuji.
If there is someone who wants to COPY my interview, I'd be grateful that you add the source, in this case it's MY BLOG. Thank you.

So Will, you are a 16-year-old British racing driver, what did your brother (Jolyon Palmer, the GP2 Series driver) and father (Jonathan Palmer, former F1 driver) mean for your racing career?
WP: They've played a really big part in my career; they were the ones who really got me involved in Motorsport and since then they've both been really good to have around, my brother more for the driver coaching side and my dad more for the management side.

Is your father still giving you any pieces of advice?
WP: Yes, he will often watch me out on track and tell me if he thinks I can do something better, and he also likes to get involved with the setup of the car, but he leaves most of the actual driver coaching to my brother as he has more recent experience.

Would you like to follow in your father's and brother's footsteps?
WP: Yes definitely, so far I am on a similar route to my brother who did T cars and then FPA, which is similar to Ginettas and F4, so hopefully if I can do well in F4 I can move up and the dream would be to get all the way to Formula one.

How much time do you spend with Jolyon ether just speaking about racing or racing itself? Do you race each other if there's and opportunity?
WP: Quite a lot, we spend a lot of time together at home, and we will often discuss tactics if there is a race weekend for one of us, and then we try to get to all of each other's races, though I struggle a bit with that because of school! We would both love to do a proper race against each other at some stage so it would be pretty cool if we could both do a race just to take each other on, never have yet though!

Tell me briefly something about your 2013 season ...
WP: Well it was a really big step up from 2012 but a few too many incidents were a bit disappointing in Ginettas, I seem to be doing much better in that department in F4 so it's looking promising for 2014, as the pace I've shown has been very strong all year.

And now let's turn to the upcoming season, where and what are you going to drive?
WP: It's very likely that I'll be doing a full season of Formula 4 in the UK next year but nothing is confirmed yet.

Okay, if you stay there what will you want to achieve next year?
WP: To finish in the top three would be fantastic but really I would like to just perform well and then depending on where I finish I might do another year of F4 or I might move up into a European category.

And finally typical racing question ... what is your dreamy goal?
WP: The absolute dream would be to be an F1 world champion but it would be amazing to have any sort of career in Formula One.

zdroj fotek / source of photos: twitter.com (účet Willa Palmera / the account of Will Palmer)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: INTERVIEW: Rozhovor s Willem Palmerem niki 29. 11. 2013 - 21:30
RE(2x): INTERVIEW: Rozhovor s Willem Palmerem marit 30. 11. 2013 - 10:53