Preview a harmonogram GP Brazílie

20. listopad 2013 | 21.08 |
› 

interlagos-004Tak už i samotná královna motorsportu Formule 1 se chýlí ke svému závěru. Ono když se podíváte do kalendáře, tak byste si jen stěží pomysleli, že je ještě doba pro F1, ale poslední dobou je to tak a my končíme až skoro o Vánocích. Nicméně brazilský okruh Interlagos patří mezi mé oblíbené, má vždy tu speciální atmosféru a mám s ním opět spojených spoustu vzpomínek, ať už dobrých nebo špatných.

Je to vlastně pro mě úplný závěr letošní motorsportové sezóny, protože všechny ostatní série už pro mě letos skončily - MotoGP, SBK, WRC i ERC, GP2 atd. Takže derniéra sezóny 2013, doufám jen, že bude alespoň trochu povedená a mě přeci jen zamrzí, že už je konec.

Minulý týden v Austinu opět zvítězil Sebastian Vettel a bylo to jeho již osmé vítězství v řadě, čímž také překonal legendárního Michaela Schumachera, který v sezóně 2004 dokázal zvítězit sedmkrát v řadě. A Vettel samozřejmě může ještě jeden přidat a udělat z toho sérii o devíti vítězství, pokud v Brazílii vyhraje (což si myslím, že je skoro tutovka).

Ráda bych vám tady přihodila pár nových přestupových drbů, jenže se žádný nevynořil. Tedy aspoň ne žádný nový, ani žádné nové oznámení neproběhlo, a tak můžeme dál jen spekulovat a spekulovat. Nejvíce se propírá uvolněné místo po Kimi Räikkönenovi u Lotusu - jednou možností je Pastor Maldonado, který by s sebou přinesl do týmu cenné množství peněz. Dále je v jejich hledáčku i Nico Hülkenberg, který ale do Lotusu přistoupí pouze tehdy, když se Lotusu podaří docílit smlouvy s Quantum Motorsport, což by znamenalo, že 'jezdecké' penízky nepotřebují. Potom se začalo spekulovat i o Sergiu Pérezovi (ve spojitosti i s Force Indií a Sauberem). Když už jsem u toho Sauberu, tak tam je to také poněkud nahnuté, jelikož se stále neví přesně a jistě, jestli Sergej Sirotkin opravdu bude příští rok za ně závodit. Udržet by se chtěl Esteban Gutiérrez, možná i Hülkenberg, a pak i Pérez, který by se teoreticky mohl vrátit zpět. Kdo skončí u Caterhamu a na druhé sedačce u Marussie, je také záhadou ...

Aneb nic nového jste se nedozvěděli. Pak ale musím také připomenout, že to bude poslední závod v F1 pro Marka Webbera, který odchází k Porsche. Nikdy bych si nepomyslela, že mi to bude tak strašně líto. Webber byl pro mě vždy tím 'loserem', který mi byl příšerně nesympatický a neměla jsem ho ráda, vlastně byl jednu dobu mým nejméně oblíbeným pilotem. Ale to se nějak během letoška změnilo. Se zahanbením si přiznávám, jak neuvěřitelně zaujatá a slepá jsem byla, když jsem neviděla, že je to skvělý člověk, jen s tou zatracenou smůlou. To, co všechno dělá (nejenom) pro Mitche mu navždy změnilo v mých očích image.

Jestli bude Mark jediný, kterého v F1 uvidíme naposledy, je ona nezodpovězená otázka, protože pokud někdo z dosud nepotvrzených pilotů nenajde místo, můžeme se s ním rozloučit, což by mě u některých jmen velmi zarmoutilo. Takže věřím, že to dopadne dobře. Musím věřit.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP BRAZÍLIE

f1_schedule_interlagos_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře