Preview a harmonogram GP Valencie

8. listopad 2013 | 13.42 |
› 

aerial-valencia-spain_img_0666Tak a je to tu! Velké finále letošní sezóny MotoGP na nás čeká o tomto víkendu ve španělské Valencii na okruhu Ricardo Tormo. Tento okruh jsem měla vždycky ráda a vždycky na něj budu mít pěkné vzpomínky. A taky si nedovedu představit, že by zakončení sezóny mělo proběhnout na jiném okruhu, tady je to prostě nej!

Po asijské části a příšerných harmonogramech se vracíme opět na evropskou půdu do našeho časového pásma, a tak si budeme moci užít posledních závodů v tradiční době.

Já to budu mít docela náročné, protože v sobotu slavím narozeniny na oslavě u kamarádky, a tak budu v neděli sprintovat, abych stihla všechny závody. A právě hlavně ty Moto3, kde se rozhoduje o titulu mistra světa a jede tam Luis! 

Poslední zastávkou bylo před dvěma týdny Japonsko, kde se závodníci mohli vyřádit na okruhu Motegi. Teď si vzpomínám, že se tam vlastně první dva tréninky, tedy celý páteční program, vůbec neodjely, a to kvůli husté mlze a lehkému deštíku. Kvalifikace se nakonec odjet stihly a v neděli na závody už svítilo sluníčko.

V kategorii Moto3 'konečně' zvítězil mladý Alex Márquez, který na cílové rovince předčil Mavericka Viñalese a Jonase Folgera. Nejhorší bylo zjištění, že Luis Salom závod nedokončil ... ovšem Alex Rins po výletu mimo trať body také nebral, takže mezi nimi nenastaly bodově žádné změny. Jenže Maverick bral za druhé místo 20 bodů. Takže tabulka světového šampionátu skýtá velmi pěknou podívanou. Luis Salom - 300 bodů, Maverick Viñales - 298 bodů, Alex Rins - 295 bodů.

V kategorii Moto2 se z prvenství radoval Pol Espargaró, který si tímto zajistil TITUL MISTRA SVĚTA! Jeho největší konkurent Scott Redding totiž v posledních závodech sbíral jenom samou smůlu a zranění, a to se mu nevyhnulo ani v tomto závodě, kdy se ocitl v hromadné havárii ve středu pole. Vůči Scottovi je mi to strašně líto, protože by si to taky zasloužil, ale z Polyccia mám neskutečnou radost! Druhý dokončil Mika Kallio a třetí Thomas Lüthi. O druhé a třetí místo ještě ve Valencii můžeme čekat boj mezi Reddingem, Esteve Rabatem a možná i Mikou Kalliem.

V kategorii MotoGP svým vítězstvím ještě stále živí naděje na obhajobu titulu Jorge Lorenzo, když zvítězil před Marcem Márquezem a Danim Pedrosou. Márquez vede v celkovém pořadí o 13 bodů před Lorenzem. Dani Pedrosa už šanci nemá, na Lorenza na druhém místě sice ztrácí 25 bodů, ale ani to by mu nestačilo, protože má méně vítězství než Jorge.

Bude to tedy bitva do posledního okamžiku a já doufám, že si ji náležitě užiji.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP VALENCIE

motogp_schedule_valencia_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Preview a harmonogram GP Valencie niki 08. 11. 2013 - 14:21