Piloti GP2 a GP3 jinak - #Ask

7. listopad 2013 | 21.52 |

GP2-GP3-logosTrendem letošní sezóny sérií GP2 a GP3 se stala na twitteru akce #Ask. Jde o to, že při použití hashtagu #Ask s příponou jména závodníka a série, do které patří, jste se mohli daného jezdce, který byl za každou sérii při každém závodním víkendu vybrán, na cokoli zeptat. Tedy například #AskJamesGP2 - mohli jste se jako prvního ptát Jamese Calada z GP2, či #AskTioGP3 - kdy jste se mohli ptát Tio Ellinase z GP3.

Jelikož jsem sezónu 2012 brala v obou kategoriích poněkud s rezervou, nebyla jsem ze začátku sezóny 2013 nějak zaujatá ani jedním, tedy jsem se nezúčastnila všech #Ask, což mě teď s odstupem času strašně mrzí. Ale obdobně jako Niki jsem se rozhodla sesumarizovat odpovědi jezdců na mé otázky.

GP2 SERIES

Jak už jsem řekla, tak první 4 jezdce jsem propásla. A zrovna teď by mě jejich odpovědi velmi zajímaly. Byli to James Calado, Stefano Coletti, Fabio Leimer a Felipe Nasr. Tím, kvůli komu jsem s tímto začala, je Mitch Evans, který mě uchvátil během závodního víkendu v Monaku (konkrétně na fotce z kvalifikace, kde byl třetí, a pak samozřejmě v závodech), takže o následujícím víkendu jsem mu poslala rovnou 4 otázky (protože počet není omezený). Dozvěděla jsem se tak, že Mitch během sezóny domů na Nový Zéland necestuje. Odletí v únoru a vrátí se v prosinci. V období mezi závody bydlí na severu Londýna. Jeho největším idolem je, cituji, rozhodně Senna. A pak (nyní nechápu, proč jsem mu to vůbec posílala, cítím se trapně) jsem se ho dotazovala, jestli má radši blondýnky nebo brunetky. A odpovědí mi bylo, že není náročný ... a smajlík ":-D" ...

Dalším na řadě byl Sam Bird. U něj jsem se dozvěděla, že většinou během závodního víkendu bydlí v hotelu, ale tentokrát (omlouvám se, ale nevím, kde to bylo .. možná Nürburgring, ale nechci kecat) bydlí v penzionu. Jeho perfektní dovolenou by mohla být cesta do Karibiku a doufá, že si ji jednou bude moci dovolit. Už brzy, Same! A pak trošku z jiného soudku, tedy jak tráví čas mezi závodními víkendy - simulátor, tělocvična, kamarádi, golf a uklízení bytu.

U Marcuse Ericssona to bylo více než stručné. V České Republice nikdy nebyl a vysněnou dovolenou by si dokázal představit možná v Austrálii.

Jolyon Palmer byl dalším, který ode mě dostal čtyři otázky, protože on je mým dlouhodobým oblíbencem z GP2. Jeho nejlepším kamarádem z paddocku GP2 je (samozřejmě) Marcus Ericsson. Nezapomněl připomenout, že byla zábava bojovat s ním o vítězství v Maďarsku. Jeho největším idolem z F1 je James Hunt. Tyto dvě otázky jsem potom dávala ostatním jezdcům pravidelně, ale u Jolyona jsem přidala ještě další 2. Jeho tatínek (Jonathan Palmer, někdejší pilot F1) měl na něj vliv spíše v začátcích jeho kariéry, teď už moc ne. A svému mladšímu bratříčkovi Willovi předpovídá skvělou budoucnost, protože má toho nejlepšího kouče - Jolyona! (citace)

Nejlepším kamarádem z paddocku GP2 Alexandera Rossiho je tak trochu Sam Bird.

Nenazval by ho 'nejlepším kamarádem', ale vídá ho nejčastěji. Dále se už 5 let zná s Fabiem Leimerem. A jeho největším idolem z F1 je (pro mě překvapivě) Mika Häkkinen.

Adrian Quaife-Hobbs se otázce ohledně nejlepšího kamaráda z paddocku GP2 šalamounsky vyhnul, když odpověděl, že vážně nemá nejlepšího kamaráda. A největším idolem z F1 je pro něj Michael Schumacher.

Posledním dotázaným byl Tom Dillmann, který uvedl, že má v paddocku GP2 dobré přátele, ale ne 'nejlepší' kamarády. A jeho největšími idoly z F1 jsou Senna a Lauda.

GP3 SERIES

I v GP3 jsem se nestačila zeptat všech, ale tady jsem propásla jenom jednoho (taky proto, že sezóna GP3 začíná později než GP2), a tím byl Tio Ellinas. Dalším na řadě byl Conor Daly, který odpověděl, že vychází dobře s mnoha lidmi z paddocku GP3, tedy ohledně nejlepšího kamaráda nebyl sdílný, ale později jsem pochopila, že to tak opravdu bude a on je asi oblíbený snad u všech. Potom jsem mu posílala ještě jednu otázku, jenže twitter už mi ji odmítl zobrazit a já si opravdu nepamatuji, co to bylo ...

Aara Vainia jsem se ptala na to, jaké je jeho oblíbené místo ve Finsku - doma. Doma se cítí dobře poté, co bydlel v Barceloně a Francii.

Kevin Korjus by si svou perfektní dovolenou představoval někde na opravdu krásné pláži, kde by mohl trávit čas se svými přáteli.

Facu Regalia byl v GP3 tím, u kterého jsem začala se svými tradičními otázkami. Jeho nejoblíbenějším pilotem z historie F1 je (pochopitelně) Juan Manuel Fangio, který je jeho hrdina. A jeho nejlepším kamarádem z paddocku GP3 je Patric Niederhauser.

Nejlepším kamarádem z paddocku GP3 je pro Jacka Harveyho Carlos Sainz jr., se kterým závodí již po 3 sezóny. Nezapomněl opomenout, že to byl právě Carlos, který ho vyřadil ze závodu na Nürburgringu ... Jeho největším idolem z F1 je Nigel Mansell, protože se stal mistrem světa a protože mají oba dva stejné obočí ... ach Jacku!

Z paddocku GP3 jsou nejlepšími přáteli Daniila Kvyata Kevin Korjus, Jack Harvey a Carlos Sainz jr., ale je to pouze závodnické přátelství, což je něco odlišného. (citace) Jeho největším idolem z F1 je Michael Schumacher.

Nick Yelloly doufal, že nezraní ničí city, když jako svého nejlepšího kamaráda z paddocku GP3 uvede Jacka Harveyho (s dodatkem, aby nezapomněl na jejich pánské rande). Je zvláštní, že Jack ho jako 'best friend' neuvedl ... Nickovým největším idolem z F1 je 'rozhodně' (citace) Senna.

---------

Tak to by bylo jen tak pro odlehčení. Doufám, že jsou pro vás tyto informace stejně zajímavé, jako jsou pro mne ... :-))

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Piloti GP2 a GP3 jinak - #Ask niki 08. 11. 2013 - 14:35
RE(2x): Piloti GP2 a GP3 jinak - #Ask marit 08. 11. 2013 - 19:00