Preview a harmonogram GP Indie

25. říjen 2013 | 10.31 |
› 

buddh (1)Indická Velká cena je dalším podnikem letošní sezóny Formule 1. A mé sympatie si moc nezískala, ale co se dá dělat. Vrcholní představitelé si to prosadili, snad to aspoň bude zajímavý závod, i když jestli Vettel získá titul, budu znechucená.

To jsem ale zčásti už teď, protože ty zvěsti ohledně zrušení celé grand prix z daňových důvodů, je směšné. Navíc, když soud se má konat až příští týden. Opět fraška.

Na minulém závodě v Suzuce se zase děly věci. Mark Webber získal pole position a na roštu stál vedle svého týmového kolegy Sebastiana Vettela. Ihned po startu se však do čela závodu dostal Romain Grosjean a vypadal, že je dostatečně rychlý. Jenže přišly zastávky v boxech a všechno dopadlo jinak. Kvůli 'Multi 3' oznámenému Markovi se z vítězství mohl radovat Vettel. A tento pokyn pro Marka znamenal, že mění strategii ze dvou zastávek na zastávky tři. Podle mě méně než nutné a opět ho zničili. Fuj. Třetí nakonec zůstal Romain.

V šampionátu vede Vettel o 90 bodů před Fernandem Alonsem a 120 bodů před Kimi Räikkönenem. A pro Kimiho je to již ryze teoretické, protože v sázce je 125 bodů a to vážně nevěřím, že by se něco takového mohlo stát. Proto říkám, že Sebastian Vettel si v Indii může zajistit svůj čtvrtý titul mistra světa, čímž by vyrovnal mimo jiné Alaina Prosta.

V pauze mezi závody světlo světa spatřilo oznámení jezdce Toro Rosso, kým se stal Daniil Kvyat. Ohledně tohoto přestupu už jsem se vyjadřovala v samostatném článku, protože to jinak nešlo. Ale jako u Sirotkina si vůbec nejsem jistá správnosti tohoto rozhodnutí a je mi více než líto Antonia Félixe da Costy. To jen tak na připomenutí.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP INDIE

f1_schedule_buddh_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře