Preview a harmonogram GP Japonska

25. říjen 2013 | 10.08 |
› 

circuit-moto-gp-japonPředposledním podnikem letošní sezóny MotoGP je VC Japonska na okruhu v Motegi. Jelikož jsem potřebovala fotku k tomuto článku, hledala jsem ji na internetu a opravdu hodně mě překvapilo, že součástí okruhu je i ovál, což můžete na fotce vidět.

K Motegi nějak nemám, co říct. Závody konající se na tomto okruhu moc často nevidím, protože schedule je opět tragická. Ale možná je to zatím zmatené tím, že se ze soboty na neděli mění čas z letního na zimní. Pokud ale bude start Moto3 ve tři ráno, tak s tím ať nepočítají. O čtvrt na pět Moto2 a v šest MotoGP. Teď jsem si to ještě všudemožně ověřovala, a fakt se jede v tak nekřesťanskou hodinu.

Jenže dnešní program byl z důvodu špatného počasí - mlha, viditelnost žádná, lehký déšť - kvůli čemuž nemohla vzlétnout helikoptéra, zrušen. A tak se můžeme jenom dohadovat, jak teda výsledná schedule bude vypadat.

O minulém závodě v australském Phillip Islandu, který jsem samozřejmě neviděla, zvítězil v kategorii Moto3 Alex Rins před Maverickem Viñalesem a Luisem Salomem. Bohužel Luis opět několik bodů ztratil. A proto momentálně pořadí šampionátu vypadá následovně: Luis v čele o 5 bodů před Rinsem a 22 bodů před Maverickem. Bude to tedy těsná bitva až do valencijského posledního kola. A já přijdu o nervy.

V Moto2 se udály vskutku zajímavé věci. Scott Redding se během kvalifikace (snad se nemýlím) zranil, když si zlomil levé zápěstí. Závod tudíž musel vynechat a pro Pola Espargara se naskytla obrovská příležitost zvrátit vývoj šampionátu ve svůj prospěch. A také to dokázal. Vyhrál před Thomasem Lüthim a Jordi Torresem. A nebudu se vyjadřovat k jejich pódiové fotce ve stylu 'knee ground'. Aspoň byla sranda a kluci si to užili. Šampionát má tak nového lídra a je jím Pol, který vede před Scottem o 16 bodů. Esteve Rabat na třetí příčce už na Pola ztrácí 36 bodů.

Kategorie MotoGP byla velmi veselá. Protože firma Bridgestone, která dodává pneumatiky, měla velký problém s životností pneumatik na novém australském povrchu, a tak byl zkrácen závod nejdřív z 27 na 26 kol, ale nakonec se zkrátil až na 19. Stejně tak se zkracoval i závod Moto2, a to na 13 kol. Zkrácení závodu však nebylo to jediné. Na řadu přišly povinné zastávky v boxech, kde mělo mezi 9. a 10. kolem u všech jezdců dojít k výměně motocyklu s novými pneumatikami. A tak se stalo, že Marc Márquez a jeho tým tento termín propásli a on zajel do boxů až v kole 11., tudíž mu byla udělena černá vlajka znamenající diskvalifikaci. Nechápu, co je na tom sporného, prostě porušil pravidla a byl diskvalifikovaný. Repsol Honda to zadrbala, to je celé. Z vítězství se tak mohl, a právem, radovat Jorge Lorenzo. Druhý skončil Dani Pedrosa a třetí Valentino Rossi. Pořadí mistrovství světa je zostřilo, neboť Jorge stáhl náskok Márqueze na 18 bodů, což maličko zvýšilo jeho skomírající naděje na zisk titulu. Dani na třetím místě ztrácí na Marca 34 bodů.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP JAPONSKA

motogp_schedule_motegi_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře