Daniil Kvyat pilotem Scuderie Toro Rosso v 2014

22. říjen 2013 | 18.40 |
› 

Daniil-Kvyat-2013-articleTitleRuský závodník série GP3 se včera večer stal závodním pilotem týmu Scuderia Toro Rosso pro rok 2014! Abych pravdu řekla,moc jsem tomu nevěřila, že ho doopravdy prosadí na úkor Antonia Félixe da Costy. A nejenom, že jsem tomu nevěřila, já jsem si to z hloubi duše nepřála! Kvyat je mi nesympatický, ale to je problém každého zvlášť, jestli si u závodníka najde sympatie či nikoli. Takže přes to bych se přenést musela a udělala bych to, jenže je tu spousta dalších věcí, které mě odradily od toho, abych ho do rodiny F1 přijala.

Tak zaprvé se jedná o jeho věk. Daniil Kvyat se narodil 26. 4. 1994, tedy má 19 let. Příšerné pomyšlení, že je o půl roku mladší než jsem já sama ... aneb už jsem dospěla do stádia, kdy jsou závodníci mladšího věku. Ale to jsem odbočila. 19 let ... podle mého soudu je na vrcholnou F1 příliš mladý. Formule 1 je prostě to nejvíc, čeho může automobilový závodník dosáhnout, a není nic horšího, než když v mladém závodnickém věku ztratíte motivaci. Což by se u něj rozhodně stát mohlo, pokud s ním STR nebude spokojené a bude u nich moc velká tlačenice dalších pilotů, tak poletí ven a bude jen otázkou, jestli sežene místo v jiném F1 týmu. To by záviselo na jeho výsledcích samozřejmě. A ... vlastně těch jeho ruských penízkách. Zkušenosti. Těch rozhodně nemá na rozdávání a aby se prosadil, bude muset ukázat, že má nezměrný talent. O tom nechci pochybovat, protože nejsem taková, abych ho znevažovala. Ale uvidíme.

Chtěla jsem, aby se pilotem Toro Rosso stal Antonio. Veřejně to přiznám a je mi ho neskutečně líto, protože předpokládám, že s tím jako by počítal. Pokud doteď odmítl nějaké nabídky, jestli nějaké měl, tak by se mohl dostat do ošidné situace. Udělali na něj dost hnusný podraz, Antonio si takovou příležitost zasloužil. Doufám, že jim všem ještě ukáže, jakou obrovskou chybu udělali. A také se teď začnu modlit, aby se Kvyat nestal šampionem GP3, protože to by pak bylo keců, že to bylo oprávněné rozhodnutí a už by po Antoniovi ani pes neštěkl. Proto začínám fandit Facu Regaliovi, který s ním v Abú Dhabi svede boj o titul. Facu, udělej něco!

Kvyat měl rozhodně ještě nějakou tu dobu počkat, ale zase .. odmítněte nabídku do F1 .. Tady je spíš potíž v Helmutu Markovi, který si ho prosadil. O jeho týmovém kolegovi z GP3 Carlosi Sainzovi jr. před nedávnem prohlásil, že je příliš mladý. Ehm, narozen 1. 9. 1994. Chybička se vloudila, pane Marko? A kecama, že riskovat se musí, si to nevyžehlí. Jednoduše se potřeboval nacpat ruským představitelům do zadku, aby se i oni soustředili na všemocný Red Bull a ne jenom na Sauber, kde by v příští sezóně měl jezdit Sergej Sirotkin, pokud ovšem dostane superlicenci.

Jenže my ubozí fanoušci s tímto rozhodnutím nic neuděláme a musíme se smířit s tím, jak to je. Jsem ochotná všechno negativní odvolat, pokud mi sám Kvyat příští rok na trati dokáže, že je tohoto místa hoden. S tím problém nemám. Ale obávám se, že si spíš zadělává na titul 'crasher roku', protože je splašený, jako každý teenager závodník. Ale třeba to ještě bude sranda.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře