Preview a harmonogram GP Španělska

18. říjen 2013 | 14.30 |
› 

jerez-circuitNaposledy! Trhá mi to srdce, když píšu, že nás čeká poslední víkend letošní sezóny Světových Superbiků. Vždycky jsou první sérií, která končí ... ale zase začínají už v únoru, i když si potom zase musíme měsíc počkat.

Tentokrát končíme na španělském okruhu Jerez de la Frontera, kde se jede podruhé v historii, když si svou premiéru odbyl v roce 1990. Jerez mám docela ráda, je to fajn okruh, ale pro některé závodníky je to opět velká neznámá, protože pro ně to bude poprvé. Ale např. Marco Melandri, Sylvain Guintoli, Jules Cluzel či Toni Elías mají výhodu v tom, že na tomto okruhu závodili v MotoGP.

Na závody se těším, i když mi se mi to teď stejně pokazilo, protože ani tentokrát Loris nepojede ... takže ho už letos neuvidím a musím čekat tu neuvěřitelně dlouhou dobu do příštího jara ... je mi to strašně líto, protože by si to ještě zasloužil, ale jeho zdraví je přednější a já bych stejně umřela strachy, aby se mu nic nestalo, kdyby jel. 

Do závodního cirkusu se nám také vrací Leon Camier (což se divím, když Loris nejede) a Max Neukirchner. Místo Jonathana Rey jede v týmu PATA Honda World Superbike opět Michel Fabrizio, kterého nahrazuje v Red Devils Roma Toni Elías. Místo Carlose Checy zastoupí v Team Ducati Alstare Xavi Forés a na divokou kartu startuje opět Lorenzo Lanzi v týmu Mesaroli Transport A.S. V nejvyšší kategorii se ale také představí čerstvý šampion kategorie STK1000 Sylvain Barrier, který pojede třetí motorku týmu BMW Motorrad GoldBet SBK jako odměnu.

Minulý závodní víkend jsme absolvovali na francouzském okruhu Magny-Cours. Z kategorie Superbike si double vítězství odvezl Tom Sykes, který tak učinil výrazný krok za titulem mistrem světa. V prvním závodě skončil druhý Sylvain Guintoli a třetí Eugene Laverty. V druhém závodě si pořadí prohodili. Jak jsem řekla, tak Tom Sykes je na čele průběžného pořadí mistrovství světa s náskokem 37 bodů na Eugenea Lavertyho, který si Sylvaina Guintoliho za sebou drží jen o jeden jediný bodík.

V kategorii Supersport se z vítězství radoval Kenan Sofuoğlu, ale mnohem větší radost měl Sam Lowes. Sice dokončil na druhém místě, ale stal se MISTREM SVĚTA! Závod byl předčasně ukončen, ale i tak byla radost veliká a Sam si to neskutečně zaslouží. Pro třetí místo si dojel Christian Iddon.

Závod v kategorii Superstock 1000 byl také přerušen, ale hned po pěti kolech, kdy ošklivě havaroval Christoffer Bergmann (vyvázl z toho jen se zlomenou rukou a lehkým otřesem mozku). Po restartu se vedení ujal Jérémy Guarnoni a dotáhl to do vítězného konce, když zopakoval výkon z loňska. Druhý skončil Niccolò Canepa a třetí Lorenzo Savadori. Čtvrtý skončil Sylvain Barrier, který si tím tak zajistil TITUL MISTRA EVROPY!

V kategorii Superstock 600 ještě rozhodnuto není. Tam v minulém závodě zvítězil Alessandro Nocco před Francem Morbidellim a Christianem Gamarinem. V šampionátu je v čele Franco Morbidelli, deset bodů za ním je Christiano Gamarino a o další čtyři body Alessandro Nocco.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP ŠPANĚLSKA

motogp_schedule_phillip-island

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře