Preview a harmonogram GP Austrálie

17. říjen 2013 | 22.16 |
› 

phillip-island_circuit-birds-eZ Malajsie odjížídíme docela nedaleko, i když zdání klame. Čeká nás Velká cena Austrálie na okruhu Phillip Island, který mám hrozně ráda a je nádherně položený (viz fotka). To moře je úchvatné. Ale jelikož tam ještě donedávna měli zimu, tak je tam hodně chladno a pro kluky to není zrovna fajn.

Na druhou stranu je pro mě tento závod na druhé polovině zeměkoule tím nejhorším, protože ač ten okruh zbožňuji jak chci, nikdy skoro nic nevidím. Tak prosím považte ... 4:00 Moto3, 5:20 Moto2, 7:00 MotoGP ... naši by mě doma asi zabili a i když jsem fakt velkej fanoušek, tak vstávat tak brzo není zas úplně to pravé ořechové ...

A co je nového v MotoGP? Nicky Hayden podepsal smlouvu s Asparem a Hondou na příští rok. Musím říct, že jsem na to opravdu hodně zvědavá a doufám, že se Nickymu konečně bude opět dařit. A s Hondou by mohlo, přeci jenom se s nimi stal mistrem světa, což mi mimochodem přijde neuvěřitelně dávno .. a taky to tak je, už 7 let uběhlo od té chvíle, kdy jsem ho zbožňovala nejvíc a byl pro mě nejdůležitějším závodníkem v poli. 
Marc Márquez se již v Austrálii může stát mistrem světa. Brala bych to s větším klidem a srozuměním, kdyby tehdy neprohlásil, že on je jenom nováček a titul má získat Dani. Ale budu ráda, když se to stane tady, aspoň to budeme mít za sebou a bude klid. Obdobně jako v F1 s Vettelem. (Ano, vím, opět to tahám, kam nemám)
Karel Abraham bude v příštím roce opět sedlat Hondu. Teď nad tím tak přemýšlím, jestli to vůbec bude CRT či nikoli. No jo, mám mezery. Ale uvidíme, jestli to bude ku prospěchu, ale babrat na konci a s pády už by se nemusel.

Minulé závody se odjely na malajském Sepangu. V kategorii Moto3 jsme mohli vidět strhující souboj mezi Salomem, Rinsem, Viñalesem, Oliveirou, Márquezem a dejme tomu ještě Folgerem. Nakonec to nejdůležitější se odehrálo mezi prvními čtyřmi jmenovanými. A já jsem pak úlevou mohla zpět padnout do polštářů, když se vítězem stal Luis! Druhý dokončil Rins a třetí poprvé pro Mahindru Miguel Oliveira. A to znamená, že Luis má v mistrovství světa náskok 14 bodů na Rinse a 26 bodů na Mavericka. Už teď se smiřuju s tím, že z Moto3 mám pro tentokrát velké kulový, takže čekám, že to bude přelomový závod, který typicky neuvidím. Luisi, držím pěsti!

Kategorie Moto2 se stala kořistí Esteve Rabata, který si spolu s Polem Espargarem dojeli pro double pro Tuenti HP 40. Rabat se v poslední době hodně zlepšil a dala bych za pravdu těm, kteří tvrdí, že je momentálně nejrychlejším jezdcem této třídy. Pro třetí místo si dojel Thomas Lüthi. Průběžný lídr šampionátu Scott Redding skončil až na sedmém místě, tudíž na svého největšího rivala Espargara ztratil krutých 11 bodů. Vedení si ještě udržel, ale Pol je za ním jen o 9 bodů. A zapomínat bychom neměli ani na Rabata, který na Brita ztrácí 28 bodů, což je ještě hratelné.

V MotoGP si vítězství mohl po neskutečně dlouhé době vychutnat Dani Pedrosa, který všem ujel. Ano, hlavně Marcu Márquezovi a Jorgemu Lorenzovi. A to právě v tomto pořadí. Jorge už tak má jen teoretickou šanci a jak jsem psala, Marc se již v Austrálii může stát nejmladším mistrem světa MotoGP v historii. A ve své nováčkovské sezóně. Na Jorgeho má náskok 43 bodů a do konce zbývají 3 závody, tudíž 75 bodů je stále ve hře. Po Austrálii ale bude jen 50. Dani na třetím místě ztrácí 54 bodů.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP AUSTRÁLIE

motogp_schedule_phillip-island

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře