Preview a harmonogram GP Malajsie

8. říjen 2013 | 20.27 |
› 

Sepang-International-CirtualJak už jsem předesílala v článku o F1, tak se o tomto víkendu můžeme těšit i na strhující závody MotoGP, které hostí okruh Sepang v Kuala Lumpur v Malajsii.

Když nad tím tak uvažuju, tak mi ty závody už docela chybí. A navíc mám okruh Sepang i docela ráda, hlavně se přiznám, že jsem vždy uchvácena tím paddockem a hlavní tribunou. Ale řekněte mi, kdo ne!

Jenže to má opět háček. Bude to v neděli docela pěkná challenge, protože závod Moto3 je v 7 hodin ráno, v 8:00 odstartuje F1, přičemž Moto2 vyrazí do závodu v 8:20 (!!!) ... toto bude velmi zajímavé, jak to budu stíhat. Ale vyhráno ještě nemáme, protože F1 by se do těch dvou hodin odjet měla, tedy předpokládejme cíl kolem desáté ranní. A právě v 10:00 vystartují MotoGP. Takže paráda! Ale přesto se těším :D

Naposledy jsme si MotoGP užili před dvěma týdny na španělské půdě při závodech na okruhu Aragón a málem to byla kompletní dominance španělských závodníků. Ve třídě Moto3 zvítězil Alex Rins před Maverickem Viñalesem a Alexem Márquezem. Vedoucí závodník mistrovství světa Luis Salom za nimi skončil opět čtvrtý a už se o své prvenství musí začít obávat, protože pokud to tímto tempem půjde dál, tak se mu sen o titulu mistra světa rozplyne. :( Mimochodem došlo na to, o čem jsem se minule zmiňovala, a to že začínám místo Rinse propagovat Mavericka, protože je momentálně menší hrozbou pro Luise. Stále zůstává alternativou mladý Márquez, ale ten to nějak nebere vážně. Luis má tedy náskok pouhých 9 bodů na Rinse, za nímž je Viñales o pouhé tři body zpět. Márquez už šanci na titul nemá ani teoretickou. Takže to bude mezi těmito třemi a já si budu maximálně přát, aby se to v Sepangu podařilo a Luis vyhrál, protože teď se mi nějak zdá, že Aki to moc dobře nepošéfoval a ztrácí na konkurenci. Zajímavé že i se zraněním byl tehdy Luis rychlejší, než je teď, když už by měl být zdravý. Aneb závodníci ...
Ještě zpět k Moto3. Domácí jezdec a hrdina Zulfahmi Khairuddin si v Aragónu zlomil zápěstí a musel podstoupit operaci, ovšem na domácí závod nesmí chybět, a tak bude v plné polní a závodit bude. Já ho na jednu stranu chápu, ale nevím nevím, jestli s tím dokáže bojovat vpředu. Rozhodně jako Ajovci budu držet pěsti.

V Moto2 se to ohledně titulu začíná malinko přiostřovat. Ovšem nic si z toho v Aragónu nedělal Nicolas Terol, který si jel svou vlastní ligu a nikomu nedal šanci. Ani v kvalifikaci, ani v závodě, a dojel si pro suverénní vítězství před Estevem Rabatem a Polem Espargarem, který tím pádem stáhl náskok Scotta Reddinga, který skončil těsně za ním na čtvrté pozici. V šampionátu je momentálně dělí 20 bodů, což ještě vůbec nic neznamená a Pol to Scottovi jen tak nenechá. Třetí se drží Esteve Rabat se ztrátou 24 bodů na Pola.
Velkou novinkou se stalo rozhodnutí Dannyho Kenta opustit tým Tech 3 na konci letošní sezóny. S představiteli týmu se dohodli, takže k žádné rozepři mezi nimi nedošlo.

Danny by se měl vracet do Moto3 a zatím se neví, do kterého týmu to bude, ale Danny by to měl brzy oznámit, tak to alespoň napsal na svém twitteru.

Aragónský závod MotoGP byl hodně zajímavý. Zezačátku jsem si i myslela, že byl Jorge mohl dojet do cíle a stát se vítězem, jenže Márquez všem vypálil rybník. A nejvíc Danimu, který kvůli němu přišel o pěkný narozeninový den, i když to podle mého názoru Marc neudělal záměrně. Jenže stalo se a bude to tu viset, myslím si, dlouho. Nicméně jsem hodně zvědavá na to, jak dopadne to slyšení, které se v Sepangu kvůli tomu incidentu bude konat. Jestli hodlají míchat výsledkama, tak to jim vůbec nepoděkuju, navíc by to bylo už hodně od věci. Maximálně by měl Marc dostat napomenutí, ale víc bych to nerozmazávala. Dani si to sice vytrpěl (a já s ním) - mimochodem prý nemohl po té nehodě 3 dny chodit - ale už je to za námi. Když chtěli trestat, měli to udělat hned v Aragónu.
Takže vítězem se stal Marc Márquez před Jorgem Lorenzem a Valentinem Rossi, který byl tím, jenž narušil španělskou dominanci. V šampionátu vede Márquez už 39 bodů před Jorgem a o 59 před Danim. Hlavně že je jenom nováček a tím, který musí získat titul, je Dani .. aneb doslovná citace señora Márqueze.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP MALAJSIE

motogp_schedule_sepang_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře