Preview a harmonogram GP Japonska

8. říjen 2013 | 18.34 |
› 

suzukaAneb nikdy se nám nepodaří být přesycení Formulí 1. Jak jsem psala minule před Koreou, že nás čekají dva dvojvíkendy, tak je to tady. Hnedle z Koreji frčíme vedle do Japonska.

Ani se pořádně nestihnu vzpamatovat z Koreje a už musím myslet na Suzuku. Ne že by mi to nějak závratně extra vadilo, ale je to nějak busy. I když spíš já sama jsem spíš busy, ale zas je to ten správný adrenalin.

Ale aby toho nebylo málo (ano, předbíhám), tak se závod nádherně kryje s MotoGP a ještě ke všemu takto brzy ráno. Je sice strašně fajn, že organizátoři lpí na tom, aby se start F1 nekryl se startem kategorie MotoGP, ale asi se ještě nezamysleli nad tím, že třeba někoho zajímá i závod Moto2! Prostě to zase bude super a já budu mít z obojího prd. 

Naposledy v Koreji bylo všechno opět v režii jediného muže, a to Sebastiana Vettela. Abych se přiznala, tak on je už tím úplně posledním, který mě v F1 zajímá. Jsem smířená s tím, že si klidně může vyhrát všechny závody, co zbývají, mě to bude jedno. To říkám naprosto nevzrušeně, protože je to tak. Všechno mu hraje do karet, je nejlepší, tak ať teda vyhrává. Já jsem dospěla do stádia, kdy ho ignoruju. Ne že bych ho nenáviděla, ale jednoduše ho na té trati ignoruju. A nenávidět nejlepšího pilota F1 stejně nemá smysl. Radši se čistě zaměřím na ty, které mě zajímají, a bude mi líp.
Druhý skončil na Yeongamu Kimi Räikkönen, jenž na trati překonal svého týmového kolegu z Lotusu Romaina Grosjeana.
Vypíchla bych dva základní momenty celého závodu, a to defekt Sergia Péreze a nehodu Marka Webbera s Adrianem Sutilem. K Checovi - tentokrát věřím Pirelli, když si stojí za tím, že jejich chyba to nebyla. Checo tu zatáčku probrzdil fakt hustě a pneumatika to holt nevydržela. To samozřejmě nechci Pirelli extra objahovat, pneumatiky by něco vydržet měly, ale v tomto případě to byl zřejmě extrém. Mark se Sutilem - opravdu nechápu, co se Adrianovi stalo. Fajn, možná nějaká technická porucha (??), která stála za tím jeho protočením, ale proč to zase musel odnést Mark? A ohně jsme si užili už taky dost.
Dalším týpkem byl Paul. Ten chlápek mi začíná být protivný čím dál tím víc. Neustále má plnou hubu keců, ale skutek utek. Jeho kvalifikace jsou příšerné a závody jakbysmet. Panebože, bylo to už jeho páté DNF v řadě! Naposledy dokončil na Nürburgringu, kde skončil 11. Body bral naposledy závod předtím na Silverstone, kde byl 9. Abyste rozuměli, nechci ho tady shazovat, že nic neumí, to není můj styl, ale jednoduše mi vadí jak se vyjadřuje, že by rád do lepšího týmu, že má nabídky a kdesi cosi. A to, že ho Jules v kvalifikaci zdržoval? To může protestovat fakt jenom on ...

Šampionát vypadá pořád stejně nezáživně, když na prvním místě trůní Sebastian Vettel s 272 body, druhý je Fernando Alonso se 195 a třetí nově Kimi Räikkönen s 167 body. Já vím, že je ve hře ještě stále 125 bodů, ale to by musel Vettel alespoň třikrát nedokončit, jednou mít průměrný závod a Fernando všechno vyhrát, aby se dostali na stejnou úroveň. A v posledním závodě by si to mohli rozdat mezi sebou. Ale to je více než nepravděpodobné.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP JAPONSKA

f1_schedule_suzuka_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře