Preview a harmonogram GP Jižní Koreje

2. říjen 2013 | 20.34 |
› 

Korean-Circuit-AerialPokračujeme také v kalendáři Formule 1, která se nyní nachází na asijském kontinentu. Čeká nás Velká cena Jižní Koreje na okruhu Yeongam.

Abych pravdu řekla, tak mi přijde strašně umělý. Ta klikatá sekce naprosto, vypadá, jako by si architekt začal z nudy čmárat po papíře, a nakonec se rozhodl, že by tam mohla být i nějaká ta rovinka. A ještě ke všemu se jim tam tentokrát má přihnat i tropická bouře, tak uvidíme, jak to dopadne.

Po Singapuru se toho hodně napsalo o pozávodním "incidentu" Marka Webbera a Fernanda Alonsa. Jelikož Markovi začalo v posledním kole závodu hořet auto, tak se nestihl dostat do boxů. A tak si po skončení závodu zastavil Fernanda a svezl se s ním. A oba dva dostali napomenutí, jenže já bych ono napomenutí brala spíše z bezpečnostních důvodů, protože Nico Rosberg i Lewis Hamilton to měli kolem nich opravdu jen ťip ťop. Na druhou stranu to bylo to nejhezčí, co jsme mohli v neděli vidět a mrzí mě, že to muselo skončit napomenutím, která bohužel u Marka vedla k penalizaci 10 míst na roštu pro Koreu. A tahle pasáž je ještě diskutovanější a mě naprosto irituje, když čtu, jestli souhlasíme s penalizací Marka Webbera. Ta penalizace nepřišla kvůli tomu, že se svezl na Fernandově Ferrari, ale za to, že měl holt smůlu a bylo to jeho třetí napomenutí, po němž automaticky penalizace následuje. Asi jsem dospěla do stádia, kdy jsem nestranná a chápu oba dva typy argumentů. Rozhodně tak ale nezapomínejme na Markovi penalizaci, která roštem ještě dost zamíchá.

V Singapuru se tedy stal vítězem Sebastian Vettel a to naprosto dominujícím způsobem, kdy dával ostatním jezdcům až dvě sekundy na kolo. A to není normální. Už jsem kdesi psala, že respektuji jeho talent a uznávám ho. Tady je problém to, že on a Mark si nejsou rovni. Nemůžeme tvrdit, že mají oba dva stejné auto, aspoň teda já si za tímto tvrzením stojím. Jednoduché vysvětelní, i když s trochou nadsázky - Vettel vše, Webber nic. Moje situace je taková, že nejsem antiVettelistka, ale spíše antiRedBullistka. Celý tým se mi protiví se všemi jejich šéfiky a přístupem. To budou příští rok pořádná jatka, až se budu muset naučit je kvůli Danielovi brát ... ale zpět k Singapuru - na druhém místě skončil Fernando Alonso a třetí Kimi Räikkönen. V průběžném pořadí mistrovství světa má Sebastian Vettel na prvním místě náskok rovných 60 bodů na druhého Fernanda Alonsa. Třetí Lewis Hamilton již na Němce ztrácí 96 bodů.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP JIŽNÍ KOREJE

f1_schedule_yeongam_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře