Preview a harmonogram GP Francie

2. říjen 2013 | 18.46 |
› 

MagnyFBJe pár dní po závodech v Laguna Sece a já už vám tady cpu další preview, protože o tomto víkendu se pojede na francouzském okruhu Magny-Cours. A tentokrát se můžeme těšit na všechny kategorie včetně supersportů a obou superstocků.

Já se teda docela těším, protože mi stocky už chybí, ale taky bych zas konečně mohla nějaké ty závody vidět, protože s tím americkým to vůbec nešlo. A okruh v Magny-Cours mám ráda, zvlášť tu poslední šikanu.

Ale ... Loris dnes oznámil, že svůj domácí závod nepojede. Moc mě to mrzí, ale spíš kvůli němu samotnému, protože mi je jasné, že každý závodník touží bojovat o vítězství (což on by bezpochyby chtěl) na domácí trati. Ale na druhou stranu se mi i docela ulevilo, protože bych asi umřela strachem, aby se mu ještě něco nestalo. To ale budu v Jerezu tak či tak, ale to už bude za další dva týdny a jeho zranění bude lepší.
Jenže mohla jsem to čekat, protože když nejede Leon, tak nemůže ani Loris ... :D 

V marodech není žádná změna, jenom ta, že místo Carlose Checy pojede Michele Pirro, nikoli Niccolò Canepa, protože ten se již vrací do své kategorie Superstock 1000, kde závodí za tým Barni Racing.

Před pár dny bylo také oznámeno, že v týmu PATA Honda World Superbike budou příští rok stále tatínkové Leon Haslam a Jonathan Rea. Z toho mám radost, protože tahle dvojice se mi strašně líbí, ale taky jsem chvilku přemýšlela o Mickeym, ale ten má ještě v supersportech v jeho věku čas.

Minulý závodní víkend se tedy odehrál na americké půdě na okruhu Laguna Seca, kde zvítězil v nadvakrát přerušovaném prvním závodě Tom Sykes před Chazem Daviesem a Eugenem Lavertym. Druhý závod patřil právě Lavertymu, když druhý skončil Davide Giugliano a třetí Marco Melandri. Musím se také zmínit o Davidu Salomovi jakožto o Lorisově náhradníkovi, protože mi udělal velkou radost, když skončil 11. a 9. Teď mě tak napadá, jestli Kawasaki někoho na jeho motorku v Magny-Cours vůbec posadí, když David by se měl vrátit k nám do Intermota. Hmm ...
V šampionátu je stále ve vedení Tom Sykes s 361 body, ale na druhé místo již poskočil Eugene Laverty a na Toma ztrácí 23 bodů. Třetí je Sylvain Guintoli s jednobodíkovou ztrátou na Eugenea.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP FRANCIE

sbk_schedule_magny-cours_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Preview a harmonogram GP Francie niki 03. 10. 2013 - 19:34
RE(2x): Preview a harmonogram GP Francie marit 03. 10. 2013 - 22:10