Preview a harmonogram GP USA

28. září 2013 | 11.26 |
› 

274_GP-Laguna-Seca-Nhue3_784Tak tu máme další superbikový víkend. Ano, zase jsem pozadu, protože už je sobota, takže to preview samo o sobě postrádá smysl, ale já ho tu prostě chci .. už z principu. Poprvé v historii se jezdci SBK přesunuli na americký okruh Laguna Seca. Doposud se tam konaly pouze závody MotoGP, ale letos tento okruh vystřídal jiný americký, totiž Miller Motorsport Park v Utahu u Salt Lake City, kde se jezdívalo v několika předchozích letech.

Osobně jsem se od začátku docela těšila, až ty moje pušky uvidím prohánět se v Corkscrew, protože tahle zatáčka je legendární a nezaměnitelná. Teď jsem dokonce zjistila, že ji najdu i na obrázku vlevo .. :D Co je ale vždycky na Laguna Sece k ničemu, je ten časový posun, protože kvůli němu jsem si snad nikdy závody neužila, a tak tomu bude i tentokrát, protože pozměnili schedule, což znamená, že závody se rozdělily do soboty a neděle a oba se pojedou v jedenáct večer .. :(

Sice se těším, ale Loris opět nepojede. Potvrdilo se, že ten zlomený obratel si přivodil při pádu v Německu na Nürburgringu, takže musí odpočívat a sám prohlásil, že se radši bude soustředit na domácí závod v Magny-Cours. Jelikož na svou zelenou princeznu nesedne, tak se Kawasaki rozhodlo nahradit ho .. Davidem Salomem. Mám z toho docela radost, David si letos taky prošel zraněním a je to pro něj dobrá šance. Je tak druhým jezdcem Intermota, který tento víkend nahrazuje jiného závodníka. V MotoGP totiž místo Karla Abrahama pojede Luca Scassa - jen tak pro doplnění. Ve Francii by už ale David měl jet opět za Inermoto.
Dalším, kdo se neúčastní, je Leon Camier, který má zlomenou nohu, a to vám povím, že pěkně ošklivě. Pokud si to dobře pamatuji, tak má sedm šroubů v nártu ... Na jeho místo tedy ve FIXI Crescent Suzuki nastoupí Američan Blake Young. Carlos Checa se také neúčastní. Jeho místo zaujme Niccolò Canepa, stabilně závodící za Barni Racin Team v STK1000. Jelikož Jonathan Rea se také doma léčí se zlomenou nohou, tak bude i tentokrát řídit jeho hondu Michel Fabrizio, kterého v Red Devils Roma nahradí Toni Elías.  Pak tu máme tři "divočáky", dva v týmu Michael Jordan Motorsports (to je opravdu tým Michaela Jordana??) - Dannyho Eslicka a Rogera Lee Haydena - a jeden v týmu Next Gen Motorsports - Glena Allertona, který je pro změnu Australan.

Ještě bych se chtěla pozastavit u Jonnyho Rey, protože včera ráno se jeho manželce Tatie narodil chlapeček, kterého pojmenovali Jake Elijah. Nechci se tu vychvalovat, ale uhodla jsem to. Oboje. Tvrdila jsem totiž, že on i Leon budou mít kluky. Taky už mu Leon psal, že malý Max má kamaráda na MX .. :D :))

Minulý závod se konal na okruhu Istanbul Park v Turecku, kam odcestovaly jen superbiky a supersporty, takže trpíme dlouhotrvající absencí stocků .. Pro double si v SBK dojel Eugene Laverty, když v prvním závodě předčil Marca Melandriho a Toma Sykese. V druhém závodě za ním skončil Tom Sykes a Sylvain Guintoli, tudíž největší adepti na titul mistra světa. V průběžném pořadí se Tom Sylvainovi trošku vzdálil, nyní je před ním o 8 bodů. Eugene na třetím místě ztrácí 26 bodů na Toma.
V kategorii Supersport se radoval domácí hrdina Kenan Sofuoğlu, který vyvolal davové šílenství, to nekecám. Druhý skončil jeho největší soupeř Sam Lowes, který kdyby zvítězil, tak by mohl slavit titul mistra světa v předstihu, z čehož bych asi brečela a brečet budu, protože je pravděpodobné, že to ve Francii už dokáže. Jeho náskok totiž činí 49 bodů a před nimi jsou už jen (!) 2 závody. Abych nezapomněla, tak na třetí místečko v Istanbulu vyskočil Mickey :) ehm .. Michael van der Mark. Ten se tak v MS dotáhl na třetího Fabiena Foreta, který závod nedokončil. Mickey na něj ztrácí 14 bodů, což by ještě hratelné být mohlo ..

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP USA

sbk_schedule_laguna-seca_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář