Preview a harmonogram GP Španělska - Aragón

26. září 2013 | 21.40 |
› 

aragon-arielMotorland Aragón se pro tento víkend stane dalším dějištěm závodů MotoGP, na které se můžeme směle těšit. Rozhodně bude zajímavé sledovat hordu Španělů soupeřících spolu o domácí vítězství. A to mluvím o všech třech kategoriích.

Upřímně musím říct, že jsem si dosud nezapamatovala, jak okruh v Aragónu vypadá, a vždycky tápu, jestli to je vážně on .. no už v těch "nových" okruzích mám trošku binec, což bych mohla klidně říct i o F1, ale to je opět z jiného soudku.

Když byla řeč o těch Španělích, tak právě o minulém závodě v Misanu brali tři z nich prvenství. V kategorii Moto3 se radoval Alex Rins před Maverickem Viñalesem a Alexem Márquezem. Brambora nakonec zbyla na Luise Saloma, který ale na druhou stranu vyhrál souboj ve druhé skupince. Jenže jeho náskok v mistrovství světa se pochopitelně ztenčil, a to konkrétně na 19 bodů, které ztrácí Viñales. Třetí Rins ztrácí 21. A jak tak na to koukám, tak bych se vůbec nedivila, kdyby Rins Mavericka velice brzy předběhl a ještě útočil na Luise. To bych asi zase preferovala Mavericka ... anebo mladýho Márqueze!

V kategorii Moto2 po dlouhé době (dva a půl měsíce, což čítá 4 závody) opět triumfoval Pol Espargaró a zachránil si ještě jakés takés šance na mistrovský titul, o který soupeří se Scottem Reddingem, který skončil v Misanu šestý. Druhý skončil Takaaki Nakagami a třetí byl Espargarův týmový kolega Esteve Rabat. Jak už jsem řekla, tak mistrovství světa vévodí Redding, za nímž je o 23 bodů zpět právě Espargaró, na něhož ztrácí 28 bodů Rabat. Ten by to mohl zamotat, protože ho považuji za nevyzpytatelného, ale přeci jenom se přikláním k tomu, že to bude mezi Scottem a Polem.

MotoGP podruhé za sebou patřilo úřadujícímu mistru světa Jorgemu Lorenzovi, který zvítězil před svým největším konkurentem Marcem Márquezem a, jak jinak, Danim Pedrosou. V šampionátu je to také tak. Marc Márquez je však tím, který si lebedí na čele s náskokem 34 bodů (který byl však už i vyšší) na Jorgeho s Danim, kteří mají shodně 219 bodů.

Takže si myslím, že se máme na co těšit. Pro tentokrát se nemusím (opět) rozčilovat kvůli kryjícímu se harmonogramu, protože ano, hádáte správně, znovu se ve stejný víkend konají závody MotoGP a SBK. Ovšem, jak uvidíte v dalším článku, tak se nám to vůbec nekryje, poněvadž superbiky odcestovaly za velkou louži do Ameriky na okruh Laguna Seca.
(A jen tak BTW .. v neděli má Dani Pedrosa 28. narozeniny .. TO DOPADNE!)

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP ŠPANĚLSKA - ARAGÓN

motogp_schedule_aragon_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře