Preview a harmonogram GP Singapuru

20. září 2013 | 15.27 |
› 

Marina-Bay-CircuitDva týdny uběhly jako voda a na nás už si brousí zuby další závod v kalendáři Formule 1. Již tentokrát se podíváme mimo Evropu. Naše kroky povedou do asijského Singapuru, kde se tradičně jezdí pod umělým osvětlením noční závod. Pro nás Evropany je to jenom výhoda, protože samotný start závodu se odehraje v klasickou dobu, tedy ve dvě hodiny odpoledne.

Chci podotknout, že tento článek je tu jaksi s menším zpožděním, protože už je pátek a první trénink máme mimochodem za sebou .. ale neměla jsem čas ho napsat dřív. Ale důležité je, že jsem ho nakoned napsala a máte ho tu.

Minulý závod byla grand prix v Itálii na rychlé Monze. Vítězem se stal (opět) Sebastian Vettel, druhý skončil Fernando Alonso a třetí Mark Webber. Skvělý výkon podal Nico Hülkenberg, který nejdřív v kvalifikaci získal třetí místo a závod nakonec dokončil jako pátý, když za sebou dokázal udržet Nica Rosberga.
V průběžném pořadí šampionátu je na čele Sebastian Vettel, jak jinak, s 222 body. Druhý je o 53 bodů Fernando Alonso a na třetím místě je Lewis Hamilton s dalšími 28 body ztráty.

Musím vám říct, že už se strašně těším, až bude konec této sezóny. Je o ničem, to si přiznejme. Všichni jenom čekají na to, až se Vettel stane mistrem světa a šlus. Na druhou stranu to může příští rok dopadnout úplně stejně že, jenže .. sice z dvojice Kimi - Fernando u Ferrari nejsem ani trochu nadšená, ale něco by se stát mohlo. Dále se jedná o Daniela. Možná je to špatně, ale moc se na něj u Red Bullu těším. Nyní se zase nejvíc spekuluje o McLarenu. Já sama očekávám (a oni taky), že to zůstane při starém, takže Jenson s Checem pojedou příští rok u nich. Dneska se ale vyrojil zase pořádný "drb", a to že Martin Whitmarsh by se nebránil návratu Fernanda Alonsa. Okej, tohle nekomentuju. Ale spíš mi přijde, že to myslel víc do budoucna, a ne jenom pro příští sezónu, ale kdo ví? McLaren je v pozici, kdy potřebuje výsledky, a Fernando ukázal, že i v průměrném Ferrari dokáže získávát pódia. No uvidíme.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP SINGAPURU

f1_schedule_singapore_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře