Preview a harmonogram GP San Marina

12. září 2013 | 17.01 |
› 

circuito_2Nejenom šampionát superbiků se vrací do závodního módu, ale také druhý šampionát motocyklů MotoGP má před sebou po dvoutýdenní pauze další závod. Tentokrát s nimi zavítáme do malé evropské zemičky San Marina na okruh Misano Adriatico, jiným názvem Okruh Marca Simoncelliho. Vždy u toho posmutním a zavzpomínám na něj. Asi bych to za jeho života neřekla, protože jsem ho neměla ráda, ale ... chybí tam. :( Byl to skvělý kluk a mě moc mrzí, jak zaujatá jsem proti němu byla.

Naposledy se závody MotoGP konaly na britském okruhu Silverstone a možná si vzpomínáte, jak jsem nadávala, že se to absolutně kryje se závody superbiků. Tak osud to vyřešil za mě, když ze hry vyřadil Lorise (jak jsem psala u SBK), takže jsem se soustředila na milované Moto3.

Moto3 byl opět kvůli pozměněnému harmonogramu jako poslední závod dne, když nepočítám Rookies Cup. Luis Salom ještě stále nebyl úplně fit, no to mu nebránilo v tom, aby opět zvítězil. Na druhém místě skončil Alex Rins a třetí byl jeho týmový kolega Alex Márquez. Z pódia tak vystrnadili kandidáta na titul Mavericka Viñalese, který tak v šampionátu na vedoucího Saloma ztrácí již 26 bodů. Na třetím místě je Rins se ztrátou 33 bodů na Saloma.
Když už jsme u Moto3 a dvou adeptů na titul - Saloma a Viñalese, tak musím zmínit, že tito dva rivalové byli oznámeni jako týmoví kolegové (!!) pro příští sezónu v Moto2 v týmu Tuenti HP 40 Sita Ponse. Upřímně vám řeknu, že jsem Luise u Ponse nikdy nechtěla a s Maverickem už vůbec ne. Ale co se dá dělat, když bude Luis šťastný, budu šťastná i já. A moc mu postup do Moto2 přeju.

Závod Moto2 se stal kořistí Scotta Reddinga, který zvítězil před Takaakim Nakagamim a Thomasem Lüthim. Scott tak udělal další výrazný krok k získání titulu mistra světa, protože v šampionátu má před druhým Polem Espargaró náskok již 38 bodů, které bude Pol jen stěží stahovat, zvlášť když jeho poslední výsledky nejsou nic moc. Pro srovnání v Británii skončil až osmý. Na třetím místě se v šampionátu drží Esteve Rabat, který na Pola ztrácí 19 bodů.

A na řadu přichází královská kubatura MotoGP. Ta nám nabídla strhující souboj mezi Jorgem Lorenzem a Marcem Márquezem (jak již bývá zvykem). Třetí za nimi vlál Dani Pedrosa (jako obvykle). Lorenzo s Márquezem svedli bitvu až do poslední zatáčky, kde byl úspěšnější můj dvojnásobný mistr světa - Jorge. Pět bodů je sice málo, co na Marca stáhl, ale i tak. Na mém přesvědčení o Marcově titulu to však nic nezměnilo. V šampionátu je dělí 39 bodů, když Marc je první a Jorge stále třetí. Druhý je Dani s odstupem 30 bodů na Marca.

ČASOVÝ HARMONOGRAM VC SAN MARINA

motogp_schedule_misano_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Preview a harmonogram GP San Marina niki 12. 09. 2013 - 18:11
RE(2x): Preview a harmonogram GP San Marina marit 12. 09. 2013 - 18:56
RE(3x): Preview a harmonogram GP San Marina niki 12. 09. 2013 - 21:03
RE(4x): Preview a harmonogram GP San Marina marit 12. 09. 2013 - 22:20