Preview a harmonogram GP Turecka

12. září 2013 | 15.52 |
› 

51_Istanbul20Park20Aerial20ViePřežili jsme dva týdny a už tu máme opět superbiky, které se nově pojedou na turecké půdě v Istanbulu. Určitě každého napadne díky komu se tam superbiky přesunuly. Tedy aspoň mě ano, a to kvůli Kenanu Sofuoğluovi, tureckém mistru světa supersportů. Řeknu vám upřímně, že jsem byla vcelku přesvědčená o tom, že to nebude zase tak úplně poprvé, kdy se pojede na tomto tureckém okruhu, ovšem opak je pravdou. Dala jsem si tu práci a zjistila, že je to pro SBK opravdu poprvé. Ale ne všichni jsou této tratě neznalí, protože několik z nich již závody na Istanbulu absolvovali, a to v MotoGP.

Minulý závod pro mě nebyl zrovna tím nejšťastnějším, protože jsem postrádala svůj největší důvod ke stoprocentnímu soustředění. V nedělním warm upu Loris Baz spadl a nevypadalo to vůbec dobře. Já jsem o tom neměla ani zdání, během přenosu na britském Eurosportu 2 před závodem STK1000 se o tom ale zmiňovali a celý pád ukázali. Tvrdili, že je v pořádku, ale já jsem tomu stejně nevěřila, protože se znám. Nakonec to dopadlo tak, že se musel odhlásit z obou dvou závodů, protože musel jet do nemocnice, kde objevili dva zlomené obratle. Byla jsem vyřízená ... :( Nuže, po tomto víkendu jsem si z hloubi duše přála, ať není tak hloupý a nechce v Turecku i přes zranění jet, protože kdyby se mu tam něco stalo, nepřežila bych to. Ovšem na vyšetření v Barceloně zjistili, že to tak vážné není. Nevím, co si pod tím mám představit, ale možná mysleli, že to zlomené není, i když takovou zprávu jsem nikde nečetla. Takže nemám ponětí. Co je však jasné, tak Loris se do Turecka těší, vlastně už tam je ... a mě nezbývá než si umačkat všechny palce, co mám.

Tedy v nejsilnější kategorii Superbike byl na německém Nürburgringu v prvním závodě nejlepší Tom Sykes před Marcem Melandrim a Chazem Daviesem. První závod vystavil bohužel stopku také Jonathanu Reovi, který havaroval na oleji už nevím od koho a zlomil si nohu. Pro nadcházející závody v Istanbulu ho nahradí Michel Fabrizio, jehož zase v týmu Red Devils Roma nahradí Toni Elías, který v Moto2 skončil u Blusens Avintie. Je to zamotané, připouštím. Dalším havarovaným v tom samém místě jako Jonny byl Leon Camier, který si poté stěžoval na bolesti krku a ani on do druhého závodu nenastoupil. Naštěstí už je v pořádku a závodit bude.
Druhý závod patřil k mé radosti Chazi Daviesovi, druhý skončil Eugene Laverty a třetí Marco Melandri.
Závodu se na divokou kartu zúčastnil také Matěj Smrž, ovšem i on skončil neslavně, když havaroval ve druhém závodě a zranil si ruku, se kterou bude muset jít na operaci. Také kvůli této nehodě byl druhý závod předčasně ukončen.
V průběžném pořadí mistrovství světa vede nově Tom Sykes o jeden jediný bodík před Sylvainem Guintolim. Třetí se drží Marco Melandri s odstupem 30 bodů na Sykese.

V Supersportech se schylovalo k dalšímu souboji Lowes - Sofuoğlu, ovšem Kenan v závodě upadl, takže si Sam dojel pro suverénní vítězství před Fabienem Foretem a Kevem Coghlanem. V průběžném pořadí mistrovství světa vede Sam již o 54 bodů před Kenanem a o dalších 10 bodů zpátky je Fabien Foret.
Kategorie Superstock 1000 má po nešťastném zranění Eddi La Marry jediného krále - Sylvaina Barriera, ale i ten dokáže být poražen, což se stalo právě v Německu, kde se musel sklonit před výborně jedoucím Argentincem Leandrem Mercadem. Na stupních vítězů je doplnil Niccolò Canepa. Sylvain má v šampionátu náskok 40 bodů na Canepu a 50 bodů na Mercada.
Nejslabší kategorii Superstock 600 ovládl Franco Morbidelli, druhý skončil Alessandro Nocco a třetí Christian Gamarino. V šampionátu vede právě Morbidelli o 6 bodů před Gamarinem a o 14 před Bastienem Chesauxem.

Bohužel bez dvou nejslabších kategorií se budeme muset v Turecku obejít, protože se tam jedou jenom Superbike a Supersport, jak to již u ne-evropských závodů bývá.

ČASOVÝ HARMONOGRAM VC TURECKA

sbk_schedule_istanbul_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Preview a harmonogram GP Turecka niki 12. 09. 2013 - 16:11
RE(2x): Preview a harmonogram GP Turecka marit 12. 09. 2013 - 16:42
RE(3x): Preview a harmonogram GP Turecka niki 12. 09. 2013 - 16:49
RE(4x): Preview a harmonogram GP Turecka marit 12. 09. 2013 - 17:03
RE(5x): Preview a harmonogram GP Turecka niki 12. 09. 2013 - 18:03