Preview a harmonogram GP Velké Británie

28. srpen 2013 | 22.15 |
› 

Aerial-View-of-New-SilverstoneZávodnící MotoGP pokračují v maratónu závodů, neboť je čeká třetí závod za sebou. Před dvěma týdny absolvovali závodní víkend v americkém Indianapolis a minulý týden jsme je mohli přivítat i tady u nás v české kotlině na Masarykově okruhu v Brně. Teď se jezdci přesouvají za kanál La Manche na britskou půdu, protože nás čeká Velká cena Velké Británie na legendárním Silverstone.

Už teď mi je jasné, že po tomto namlsání budu ke konci trpět depresí, že to trvá tak dlouho do dalšího závodu. (Ani nevím, kdy se po Silverstone jede .. nevadí) Ale další příšernou věcí je prosím ten harmonogram. Stále nechápu, jak si někdo dovolil (!!) smíchat mi závody SBK a MotoGP dohromady! Tak si to vemte: 12:00 WSBK závod 1 ... 12:20 Moto2 závod ... 13:30 WSS závod ... 14:00 MotoGP závod ... a vrchol dne 15:30 WSBK závod 2 + Moto3 závod !!!! RÁDA BYCH VĚDĚLA, CO SI PODLE VÁS MÁM VYBRAT! Superbike a Moto3 jsou dvě nejlepší kategorie, aspoň dvě, které mě zajímají nejvíc, protože tam mám dvě největší pušky. Loris Baz + Luis Salom. Nechápu, jak někdo nemůže chápat, že chci vidět oboje! Opravdu doposud netuším, jak se v neděli rozhodnu, ale už teď je mi jasné, že budu mít kulový z obou závodů ... :-( A to nemluvím o tom, že se v sobotu kryje Superpole a kvalifikace MotoGP ... DĚKUJU PĚKNĚ!

Ale pojďme si říct, jak to vlastně u nás v Brně dopadlo. Kategorie Moto3 byla opravdovým pokoušením mých nervů, protože vedoucí závodník MS Luis Salom do Brna přijel se zlomenou nohou a celým paddockem se producíroval o berličkách. Jenže jeho největší pronásledovatelé Alex Rins a Maverick Viñales začali jeho náskok stahovat, nezbývalo mu nic jiného, než dát do toho srdíčko a bojovat, co to šlo. V očích jsem měla slzy a tep kdesi na Aljašce, když projel cílem jako vítěz. Druhý nakonec skončil Viñales a třetí Jonas Folger, který to vyfoukl oběma jezdcům týmu Estrella Galicia 0.0, kteří se "raději" věnovali souboji mezi sebou. V průběžném pořadí tak Luis stále vede o čtrnáct bodů před Maverickem a dvacetosm před Rinsem.

V závodě Moto2 se poprvé v kariéře z vítězství radoval finský závodník týmu Marc VDS Mika Kallio, když udolal Takaakiho Nakagamiho a Thomase Lüthiho. Soupeři o titul Scott Redding a Pol Espargaró se tentokrát na stupně vítězů nevešli, když Španěl dokončil těsně pod nimi na místě čtvrtém a Brit obsadil po startu z druhé desítky místo osmé. I tak si však Scott nadále drží vedení v šampionátu o 21 bodů před Polem a 45 před Esteve Rabatem. Domčovi se závod nepovedl a skončil kdesi 13. a strašně mě žere, že nevím, co se tam odehrálo, jaký byl problém ... :-(

Kubatura MotoGP opět nabídla souboj momentálně třech nejlepších závodníků, a to Jorgeho Lorenza, Marca Márqueze a Daniho Pedrosy. Nečekaně se z vítězství už popáté v sezóně radoval nováček Márquez, druhý skončil jeho týmový kolega Pedrosa a na Lorenza "zbyla" pozice třetí. Také se podle toho v cíli tvářil a připustil, že na Hondy neměl, takže může být spokojený aspoň se svým výkonem, protože na trati ze sebe vydal vše. Marc si podle mě začíná neohroženě kráčet za brilantním titulem mistra světa a dle mého názoru by byl v těch nejlepších rukou, tam, kam letos náležitě patří. Nebudu zastírat, že bych nebyla radši, kdyby byl mistrem světa opět Jorge, ale realisticky připouštím, že Marc si ho zaslouží. (více než Vettel = BIG BTW)
V průběžném pořadí je tedy v čele Marc Márquez s 213 body, druhý je o 26 bodů Dani Pedrosa (tedy již náskok jednoho vítězství) a na třetím místě je Jorge Lorenzo s odstupem již 44 bodů.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP VELKÉ BRITÁNIE

motogp_schedule_silverstone_20

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší