Preview a harmonogram GP Německa

27. srpen 2013 | 22.28 |
› 

6970-okruh-nurburgringKonečně po měsíční pauze, která mě mimochodem teď naprosto šokovala, se do závodního režimu vracejí superbiky. Ani mi nepřišlo, že už je to tak dlouhá doba, co Loris vyhrál v Silverstone. Ale na druhou stranu už se ani tak nedivím, že mi on a jeho souputníci tolik chybí a těším se, co zajímavého nám na okruhu Nürburgring předvedou.

Ano správně, čeká nás podnik v Německu, tedy nejblíže našim hranicím, obecně celé naší zemi, když to tak vezmeme, takže fanoušci mohou být v pozoru a zajet se tam podívat. Kdybych mohla, tak jedu taky, ale prostě a jednoduše si to dovolit nemůžu. Popravdě bych si na superbiky strašně ráda zajela a jak už to není v Brně, tak nemám nejmenší šanci a chybí mi naprosto neskutečně.

Ale to není momentálně podstatné. Naposledy před měsícem se závody konaly na britském okruhu v Silverstone. V prvním závodě byl nejúspěšnější britský pilot továrního týmu Honda Jonathan Rea. Bylo to pro něj naposledy, kdy ho na závody doprovázela jeho manželka Tatia, protože co nevidět porodí jejich první miminko. Moc se na toho špunta těším, zvlášť poté, co už i Leon Haslam se stal podruhé tatínkem malého Maxe Petera. Pardon, zase jsem zabrousila trošku jinam.
Druhý v prvním závodě za Jonnym byl Eugene Laverty, který do obou závodů startoval z poleposition. Na třetí místo vystoupal Leon Camier.
Druhý závod se stal kořistí Lorise Baze. Dovolte mi trochu sentimentality, prosím. Bylo to opět po roce, protože Loris loni na Silverstone vyhrál svůj úplně první závod v nejvyšší kategorii Superbike. Byl to sice závod číslo 1, ne jako tentokrát závod 2, ale to je šumafuk. Bylo to poněkud déjà vu a já bylo opět dojatá, toš víte. Ale Loris si to zasloužil, vedl snad celý závod, pokud mě paměť neklame a a a .... no prostě to bylo úžasné. Druhý skončil Jules Cluzel, za nějž jsem měla taky obrovskou radost, a třetí skončil Eugene Laverty, který se tak stal nejlepším závodníkem daného víkendu s poleposition, druhým a třetím místem. Chápu, vítězství mu uteklo.
V průběžném pořadí vede stále Sylvain Guintoli s 262 body před Tomem Sykesem s 249 body a třetí je Eugene Laverty S 226 body.

V Supersportech se závod nesl v duchu souboje Kenana Sofuoğla a Sama Lowese, který se hodně dlouhou dobu propíral. Poslední kolo a Samův pád. Doteď nevím, jak to doopravdy bylo, jestli to byla Samova chyba, nebo Kenanova .. jestli ho Kenan neviděl havarovat nebo ne, jestli Sam věděl, že v té zatáčce je Kenan dřív ... samé dohady a otázky, které už nikdy nebudou vyřešeny. A to ohledně Alexe a jeho chování v boxu Kawasaki mi taky přijde poněkud divné. Ale narovinu, tohle je pouze mezi nimi a snad to nijak neovlivní další závodění. Tedy, vítězem v Silverstone se stal Kenan Sofuoğlu před Samem Lowesem a Fabienem Foretem. V průběžném pořadí je na čele tabulky Sam Lowes se ziskem 160 bodů, druhý je pochopitelně Kenan Sofuoğlu s 131 body a na třetím místě se drží Fabien Foret s 101 body.

Pušky STK1000 a STK600 měly tentokrát na programu dva závody, tedy harmonogram byl narvaný k prasknutí, ale naštěstí se vše zvládlo téměř na jedničku. Závodům Superstocků 1000 kraloval Sylvain Barrier, když ho v tom prvním doprovodil Jérémy Guarnoni a Eddi La Marra. V tom druhém se na pódium postavili Leandro Mercado a Lorenzo Savadori. V celkovém hodnocení stále vede Sylvain Barrier, když má 145 bodů, druhý je Niccolò Canepa s 109 body a třetí je Jérémy Guarnoni s 90 body, přičemž stejný počet má na svém kontě i čtvrtý Leandro Mercado.
Superstocky 600 poznaly dva různé vítěze. V prvním závodě zvítězil Alessandro Nocco před Christianem Gamarinem a Bastienem Chesauxem. Druhý závod nabídl pořadí Christian Gamarino, Bastien Chesaux a Robin Mulhauser. Celkově vede Evropský šampionát Bastien Chesaux s rovnou 100kou bodů, druhý je Christian Gamarino s 92 body a třetí Franco Morbidelli s 89 body.

Nesmím opomenout událost, která se dnes stala. Eddi La Marra při soukromém testování na okruhu v Misanu ošklivě havaroval a upadl do bezvědomí, v němž by měl stále být i po převozu do nemocnice v Cesaně (myslím). Není mi vůbec dobře, když na to pomyslím. Přiznám se, že toho kluka moc nemusím a vždy fandím těm, kteří proti němu bojují, to však neznamená, že mi je to lhostejné. Naopak! Docela mě to vzalo a bude mi na Nürburgringu chybět a klukům určitě taky. Ještě ke všemu jsem se dozvěděla, že jeho přítelkyní je Alessia Polita, která letos na jaře také ošklivě havarovala a zůstala na vozíku, ale podle mě by z něj časem mohla vstát. Takže s nimi si osud doopravdy nepěkně pohrál a já si jenom musím nafackovat, když si uvědomím kolikrát jsem si říkala, že bych se chtěla mít lépe. Není nic cennějšího než lidské zdraví. Takže držím palce, Eddi!

ČASOVÝ HARMONOGRAM GP NĚMECKA

sbk_schedule_nürburgring_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře