(Ne)Úspěšná autogramiáda

27. srpen 2013 | 17.18 |
› 

2013-08-22 18Tak jsem se přeci jenom jednou odhodlala k tomu, že se před MotoGP víkendem v Brně pojedu podívat do Vaňkovky na autogramiádu. Navíc mé přesvědčení vzrostlo, když jsem zjistila, kdo že se to má účastnit. Už po mých jistých zkušenostech situaci příliš nehrotím a říkám si, že to nějak dopadne. Ale stejně pátrám po příčině toho, že se toho tentokrát opět povedlo málo. Protože vždy, když jsem vyšilovala, tak se to pokazilo. Teď jsem byla předem naprosto normální a zkazilo se to taky.

Abyste chápali, do Brna jsem jela s tou nejzasvěcenější, mou sestrou Mončou alias Niki. Původně jsme si zjistily vlak z Přerova do Brna ve 14:39, ale nakonec jsme jely ještě o hodinku dřív. Ono to byl totiž naprosto rušný den. Ráno jsme jely s taťkou do nemocnice na kontrolu, pak jsme se musely stihnout naobědvat, potom ještě ke kadeřnici a nakonec vítězoslavně na nádraží. Všechno nějak moc vycházelo, takže jsem si začínala být víceméně jistá, že se něco pokazí. V Přerově nám vlak přijel na první nástupiště, v kupé jsme byly samy, jelo se nám dobře. Ve Vaňkovce jsme se už vyznaly a tušily jsme, co nás čeká.

První zastávku jsme si udělaly samozřejmě u těch třech nádherných motorek Karla Abrahama, které tam byly vystavené. 125ka Aprilia z roku 2006, Moto2 FTR z roku 2010 a letošní MotoGP ART.

No potom nám už zbývalo jenom čekat. Měly jsme ještě něco přes hodinku čas, a tak jsme pokukovaly po volném místě na sezení, jenže kolem pódia bylo všechno obsazené. Potom jsme ale narazily na jednu restauraci, která měla před vchodem volné židličky, a tak jsme si tam sedly. Ano, musím to připomenout - největší highlight dne byl chlápek v elektru, který vybíral ruční vysavač. Během té doby jsme pozorovaly snad každého člověka a odhadovaly ho, jestli patří do "party" nebo ne. Rossisti byli jasní, stejně jako Pedrosista a Monstristi. Ale ti ostatní. Včetně jistých slečinek.

Bylo asi třičtvrtě na pět, když už lidí bylo víc a my se konečně (!!) rozhodly, že to půjdeme zkouknout, jak to vypadá. No zažila jsem menší šok, když jsem spatřila tu ne zrovna malou řadu. Ale poctivě (!!) jsme se zařadily a čekaly jsme. Dalo by se říci "Čekání na Godota". Pro nás to nedopadlo zrovna slavně, protože na nás řada vůbec nepřišla a jenom jsme se tlačily v davu lidí, který pomalu ale jistě zachvacovala davová hysterie. To znamená, že jsme se k našim idolům vůbec nedostaly. Ale ve výsledku jsem byla stejně nadšená, že jsem JE mohla aspoň vidět.

PRVNÍ SKUPINA - MOTO2, MOTO3, RED BULL ROOKIES CUP

KAREL HANIKA
Můžu říct, že Kája byl úplně stejný jako si ho pamatuju z loňska. Závodník juniorské kategorie v rámci MotoGP Red Bull Rookies Cupu. Bylo pochopitelné, že se účastnil, protože je to Čech a jediný zástupce v RBRC a navíc je to průběžný lídr s celkem slušným náskokem na své protivníky. Ať už je Karlova fanouškovská základna jakkoli velká, tak není moc akcí, na kterých by mohl Kája rozdávat autogramy a fotit se s fanoušky, takže to muselo být super i pro něj.

SANDRO CORTESE
Na Sandra se nejvíc těšila Niki, protože je to pro ni už dlouhou dobu No 1. A Sandro byl naprosto úžasný, neustále se usmíval a rozhlížel na všechny strany, tedy i na tu naši a možná nás viděl, ale to těžko říct, jestli si člověk dokáže všimnout tolika lidí najednou jenom při krátkém rozhlédnutí. Samozřejmě nesmím opomenout, že mu to velmi slušelo, což ocenila nejvíc právě Niki.

THOMAS LÜTHI
Thomase jsme tak trošku obě dvě přehlížely. A to přiznávám se zahanbením, protože si to nezasloužil. Vypadal mile a možná jsem si ho trošku víc oblíbila, neustále žertoval s Domčou, ale jinak pro mě jako by neexistoval ...

DOMINIQUE AEGERTER
Na Domču jsem se těšila ze všeho nejvíc. Už předtím jsem nějak tušila (ano, ty moje tušáky), že by tam mohl být, a když jsem zjistila, že fakt, tak bylo jasné, že ho musím vidět. A musím se pochlubit, že jsem byla první, která mu to dala vědět. Aneb prostřednictvím twitteru jde vše. Takže hned, jak se tam objevil, jsem si vzpomněla na to jeho "I don't think I'm there." a musela jsem se smát. Byl ovšem zlatý a mrzí mě, že jsem se k němu nedostala.

JAKUB KORNFEIL
Kuba byl mnou také tak trošku přehlížen, protože byl v nevýhodě, že byl na druhé straně stolečku, takže jsem na něj téměř neviděla a navíc ho zakrýval Domča, a ten měl samozřejmě přednost.

DRUHÁ SKUPINA - MOTOGP

KAREL ABRAHAM
Tak Kája byl taky super a ani na něm ještě nebylo vidět, jak moc bojuje s tím zraněním. Byl jako první v řadě, takže jsme na něj docela dobře viděly a na všechny byl milý a fotil se ostošest.

ANDREA DOVIZIOSO
Dovi si u mě polepšil, když jsem ho viděla. Nikdy jsem ho moc nemusela, hlavně v dobách, kdy byl ve 250cc a dotíral na Jorgeho. Jenže poslední dobou jsem si ho nějak oblíbila a ještě si u mě šplhnul, když přes výzvy speakera, aby se šli fotit na společnou fotku, vzal zbytek plakátů a rozdal to do davu.

STEFAN BRADL
Na Stefana se nejvíc z MotoGP těšila Niki, ale i já byla na Stefana zvědavá. Vypadal jako mouchysněztesimě, ale přesto se smál s Álvarem i Dovim. Ale že bych měla se Stefanem nějaký highlight, to se říct nedá. Když už jsem na něj mohla zepředu vidět, tak byla moje pozornost soustředěna na Forwardy ...

ÁLVARO BAUTISTA
Na Álvara jsem se zase nejvíc těšila já a musím říct, že byl roztomilý. Hlavní důvod, proč jsem se k němu chtěla dostat byl i ten, že jsem chtěla ten podpis získat pro mamku k narozeninám, která je jeho velká fanynka. Bohužel se nám to nepodařilo, ale mamka byla spokojená i s jeho fotkou, byť rozmazanou.

COLIN EDWARDS
Colin byl úžasnej. Přišel a první co bylo, tak přerušil speakerovo žvanění a pozdravil všechny "Hello!" Jinak byl super, když podepisoval lidem věci, které mu strkali tajně z druhé strany, a byl samý úsměv s Claudiem. Vidět Colina, legendu motocyklů, bylo něco neskutečnýho a moc si toho vážím.

CLAUDIO CORTI
Claudio byl největším překvapením celé session, protože se původně předpokládalo, že na jeho místě bude Lukáš Pešek. My jsme hned byly toho názoru, že jakmile tam není Pešek, tak je jasné, že nepojede. K našemu překvapení jsme doma zjistily, že Pešek pojede. Ale ... Claudio byl prostě skvělý, když jsme se z řady nakonec přesunuly před pódium, abychom měly aspoň nějaké slušné fotky a viděly je, tak jsme stály přímo před ním a Colinem. Claudio si neustále hrál s fixou a ťukal jí o stůl, s Colinem se smáli a prostě a jednoduše je to větší highlight než chlápek v elektru. Claudio je zlatíčko, o to víc mě bolí, jak se zranil, naštěstí ale v Silverstone může jet, ovšem nakolik bude fit můžeme jenom odhadovat.

-------------

Abyste věděli, tak tento článek měl být naprosto v jiném duchu. Chtěla jsem tady nadávat na to, jak byli organizátoři sobečtí a nerespektovali zájmy fanoušků, kteří se chtěli dostat ke svým idolům, jak na pódium pouštěli dva tři lidi a to bylo celé, ten arogantní výraz sekuriťáka, který držel ruku před každým člověkem, který byl na řadě, a tak dále a tak dále. Jenže tím, že to publikuju až takhle pozdě, ze mě vyprchaly téměř všechny negativní emoce a já už se jenom usmívám nad tím, že jsem měla tu možnost být tam a vidět je. Ale nemůžu říct, že by se všichni sekuriťáci chovali stejně. Když jsem se přesunuli na druhou stranu a já si chtěla vyfotit kluky, tak se ten jeden na mě otočil a řekl: "Pojďte si blíž k těm schodům." No řeknu vám, že jsem byla chvíli mimo, jestli to myslí vážně, ale nakonec jsem si přece jenom stoupla blíž a udělala fotku. Speaker stál taky za starou belu a neměl ani šajnu o tom, co říká. A to jeho "Jsem zvyklý, že mi lidé nadávají." už byla jenom koruna. Nicméně zážitek je to parádní a já na to budu do smrti vzpomínat.

NĚKOLIK MÝCH NEKVALITNÍCH FOTEK :-)

2013-08-22 15

2013-08-22 15

2013-08-22 15

2013-08-22 15

2013-08-22 17
Podotýkám, že tato fotka je má jediná z první skupiny :-( a ještě ke všemu tak příšerná :-(

2013-08-22 18
Tohle je prosím ta fotka, u které jsem si "šla blíž k těm schodům". :-)

2013-08-22 18
Hrozná kvalita, ale tihle dva - Claudio s Colinem, byli ke konci největším objektem mého zájmu. A řekla bych "epic photo". :-D
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: (Ne)Úspěšná autogramiáda niki 27. 08. 2013 - 18:35
RE(2x): (Ne)Úspěšná autogramiáda marit 27. 08. 2013 - 18:39
RE: (Ne)Úspěšná autogramiáda katf1 29. 08. 2013 - 19:25
RE(2x): (Ne)Úspěšná autogramiáda marit 30. 08. 2013 - 12:47
RE: (Ne)Úspěšná autogramiáda Šárka 29. 08. 2013 - 20:50
RE(2x): (Ne)Úspěšná autogramiáda marit 30. 08. 2013 - 12:49