WRC: Andreas Mikkelsen v Německu nepojede!

21. srpen 2013 | 16.25 |

mikko-andreasKdo se opět po třech týdnech těšil na Andrease Mikkelsena za volantem jeho Volkswagenu Polo R WRC na Německé rally, tak má smůlu. Včetně mě. Dvojice Andreas Mikkelsen / Mikko Markkula musela ze závodu odstoupit kvůli Mikkovu zranění, které si přivodil na začátku srpna na Finské rally. Mikko si zlomil sedmý a osmý obratel.

Nejdříve jsem nechápala, proč Andreas nepojede s jiným navigátorem, ale jejich vyjádření hovořila jasně.

JOST CAPITO, ředitel Volkswagen Motorsport
"Bezpečnost je na prvním místě, zvláště když jde o zdraví Mikka Markkuly. Zlomené obratle nebylo jednoduché diagnostikovat, takže to zabralo určitý čas, než jsme dospěli k tomuto rozhodnutí. Bylo by velmi riskantní poslat Andrease Mikkelsena závodit s navigátorem, s nímž před rally neodjel ani jediný metr a který se nezúčastnil "recce". Andreas letos změnil svůj styl rozpisu a Mikko je jediný navigátor, který ho zná a rozumí mu. Bohužel musí oba z Německé rally odstoupit, což je pro ně zklamání. Všichni v týmu drží palce Mikkovi, aby se rychle uzdravil."

MIKKO MARKKULA (FIN)
"V neděli na Finské rally jsem začal mít bolesti zad. Předpokládali jsme, že je to svalového charakteru. Po rally bolest ustoupila tak, jak doktoři předpověděli. Ovšem během posledních pár dní se bolest vrátila a já jsem v úterý večer navštívil doktora Johannese Peila a provedli jsme vyšetření magnetickou rezonancí. Potom jsme zjistili, že jsem si zlomil dva obratle. Nikdo takovou možnost nezvažoval, takže to byl doopravdy šok, protože to znamenalo, že budeme muset z rally na poslední chvíli odstoupit. Jsme opravdu zklamaní. Také je mi to líto vůči týmu, pro který jsme chtěli zajet na jeho domácí rally dobrý výsledek. Nyní doufám, že budu co nejdřív zpátky v kondici."

ANDREAS MIKKELSEN (NOR)
"Velmi jsem se na Německou rally těšil a jsem zklamaný, že nemůžeme závodit na domácím závodě našeho týmu. Ale zdraví mého navigátora Mikka Markkuly je samozřejmě přednější. Doufám, že se jeho dva obratle rychle zahojí a my budeme moci opět spolu závodit v mistrovství světa. V této sezóně pracujeme ruku v ruce, abychom vylepšili pro mě naprosto nový systém rozpisu, kterému rozumí jenom on. Nebylo možné ho nahradit někým jiným v tak krátkém čase. Nyní se pokusím všemožně podporovat tým, jak nejvíc dokážu. Aspoň jsme absolvovali "recce", takže se v příštích letech máme na co odvolávat."

Je mi to moc líto, protože Andreas je společně s Madsem Østbergem můj nejoblíbenější pilot WRC a strašně jsem se těšila, až se opět pojede rally a já budu moct fandit. Na druhou stranu mě to doopravdy překvapilo, poněvadž jsem ani v nejmenším netušila, že se Mikko zranil. Tak všichni tomu asi nepřidávali takovou váhu, že by to mohlo být něco vážného. Bohužel. Ale momentálně je nejdůležitější, aby se dal Mikko dohromady a byl stoprocentně fit do dalších závodů, i když nedokážu odhadnout, kdy by to tak mohlo být. Další rally se jede za tři týdny v Austrálii. Nevím, jestli je to možné, ale jsem si více než jistá, že jako Fin bude chtít Mikko s Andreasem jet.

Už před časem jsem na tuto písničku o Andreasovi narazila a chtěla jsem si ji vždy pouštět, když se jede nějaká rally. No zatím to bylo jenom při té poslední ve Finsku. Mikko v ní sice nefiguruje, ale to neznamená, že na podporu ji sem nemůžu dát.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší