Preview a harmonogram GP Belgie

19. srpen 2013 | 17.30 |
› 

Spa-Francorchamps_overviewSpa-Francorchamps. Nejednomu fanouškovi Formule 1 vytane na mysli legendární zatáčka Eau Rouge. Ale belgické Spa není jenom o Eau Rouge, tuhle grand prix musíte milovat. Kdo necítí to kouzlo, jako by ani F1 neznal a nikdy fanouškem nebyl.

Spa patří mezi mé oblíbené okruhy, ale těžko říct, jestli úplně nejoblíbenější. Za ten jsem vždy pro sebe považovala Monzu v závěsu s Monakem. Nicméně se neuvěřitelně těším, poněvadž už mám z F1 absťák. Posledním závodem bylo Maďarsko před celým měsícem, a to je sakra dávno. Vítězem se tam stal Lewis Hamilton, pro nějž to bylo vůbec první vítězství v barvách Mercedesu.

Během letní přestávky se vyrojila spousta přestupových spekulací a fám. Neustále se propírá druhé místo v Red Bullu vedle miláčka Vettela. Dnes se objevily zprávy, že jednání s Kimim se nezdařila a Kimi tak do rakouského týmu nepůjde. A to je dobře, protože by to bylo jenom na peklo. A to říkám bez ohledu na to, jak moc jsem zaujatá proti Vettelovi. Během víkendu ve Spa se tak očekává, že bude oficiálně oznámen Daniel jako jejich druhý pilot pro příští sezónu. Sice mi to asi srdce utrhne, když si pomyslím, jak tam s ním budou zacházet, ale závodit v nejlepším autě je úžasná možnost a já jenom doufám, že toho Daniel náležitě využije a bude se mu dařit. Na to, aby zadupal Vettela do země, zřejmě nemá, ale stále věřím, že NĚCO dokáže. Je sice ještě brzy o tom hovořit, když pořád není nic jasného, ale já se s tímto smiřuju už více než půlku půlky sezóny, takže proto.

Jen tak pro zasmání mě dnes čistě napadlo, že jelikož Daniel není ten typ jezdce a člověka, který by dokázal Vettelovi natrhnout zadek, tak tím, který by to dokázal, by mohl být Johnny Cecotto. Všichni známe, jak tento Venezuelan dokáže jezdit a nebrat si servítky. Vím, že není jediný, ale napadl mě, protože nyní v GP2 závodí za tým Arden International, který patří otci Christiana Hornera, a také během testu mladíků usedl do monopostu Toro Rosso. Ale to jsou jen mé hypotézy. Já bych si totiž strašně přála, aby Vettel s Hornerem konečně spadli na držku.

Pojďme se tedy podívat, jak vypadá prozatímní tabulka mistrovství světa. Nečekaně je v jejím čele německý závodník Sebastian Vettel se 172 body, druhý je Kimi Räikkönen se 134 body a třetí je Fernando Alonso se 133 body. Ještě i čtvrtý Lewis Hamilton se 124 body by mohl mít teoretickou šanci na boj o titul, jenže měl by to nevýslovně těžké.

HARMONOGRAM GP BELGIE

f1_schedule_spa_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Preview a harmonogram GP Belgie niki 19. 08. 2013 - 18:35
RE(2x): Preview a harmonogram GP Belgie marit 19. 08. 2013 - 18:42
RE(3x): Preview a harmonogram GP Belgie niki 19. 08. 2013 - 18:44