Preview a harmonogram GP České republiky

19. srpen 2013 | 16.54 |
› 

brno-circuitO nadcházejícím víkendu se koná grand prix, na kterou čeká každý český fanoušek motocyklů. Brněnský okruh má to štěstí, že může uspořádat tradiční závod MotoGP, jež je jedním z nejoblíbenějších v celém kalendáři mistrovství světa a kam se sjíždí fanoušci ze všech koutů ... řekněme spíše Evropy než světa.

Závodníci všech kubatur MotoGP to ovšem nebudou mít vůbec jednoduché, neboť ještě včera závodili na druhé straně Atlantického oceánu, když mezi sebou bojovali o pozice na okruhu v Indianapolis. Na přesun sem do naší malé zemičky tak mají velmi málo času, ale je jen málo z nich, kteří se sem netěší.

Když už je řeč o GP Indianapolis, tak tím nejšťastnějším v nejsilnější kubatuře MotoGP byl (opět) Marc Márquez, který nejdříve bojoval s Jorge Lorenzem a Dani Pedrosou, ovšem ke konci ukázal, proč je vedoucím mužem šampionátu. Abych pravdu řekla, tak začínám hodně uvažovat o tom, že Marc bude na konci sezóny korunován mistrem světa. To, co včera předvedl, mistrovské bylo, byť Jorge ani Dani ještě stále nejsou v top kondici a Jorge měl problémy s drolením zadní pneumatiky. Ovšem historie se neptá, historie hovoří. A Marc byl nejlepší.

Toho kluka jsem nikdy neměla za favorita a v Moto2 byl úhlavním nepřítelem Polyccia, což automaticky vyluzovalo antipatie, ovšem nyní se ve mně něco příčí, abych ho nesnášela. Nevím, on je vždy tak otevřený, veselý a, zdá se, i upřímný. A hlavně respektuju jeho talent a schopnosti v jeho věku. Proto jenom doufám, že se z něj nestane motocyklový Sebastian Vettel. To by mě docela mrzelo.

Do Brna tedy přijíždí v nejlepší pozici právě Marc Márquez, který vede průběžné pořadí již o 21 bodů před svým týmovým kolegou Dani Pedrosou. Na třetím místě je obhájce titulu Jorge Lorenzo se ztrátou 35 bodů na první pozici.

V kategorii Moto2 je vedoucím závodníkem Brit Scott Redding, který ve včerejším závodě v Indianapolis skončil jako třetí, o místo před svým největším protivníkem Polem Espargarem, jenž je celkově druhý se ztrátou 26 bodů. Třetí je po včerejším vítězství Esteve Rabat se ztrátou dalších 20 bodů na svého týmového kolegu.

Nejslabší kubatura Moto3 má v čele celkové tabulky Luise Saloma, který musel včera během závodu bojovat s bolestí levé nohy, která je následkem jeho sobotního pádu v kvalifikaci, a tak skončil pátý, tudíž na své konkurenty nějaké bodíky ztratil. Maverick Viñales, včera třetí, se mu tak přiblížil na devět bodů, zatímco včerejší vítěz Alex Rins ztrácí na Saloma bodů 16 a je celkově třetí.

HARMONOGRAM GP ČESKÉ REPUBLIKY

motogp_schedule_brno_2013

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Preview a harmonogram GP České republiky niki 19. 08. 2013 - 18:41
RE(2x): Preview a harmonogram GP České republiky marit 19. 08. 2013 - 18:48