Prvním EVO týmem je H-Moto

14. srpen 2013 | 15.31 |
› 

h-motoPrvním týmem, který oznámil, že vstupuje od příštího roku do podkategorie EVO v MS Superbiků je tým z kategorie Superstock 1000 H-Moto.

Třída EVO byla vytvořena v rámci nových pravidel, mezi které také patří snižování nákladů a zvyšování zájmu pro příští sezónu, ale také cenové stropy a limitovaný počet motorů. EVO má tedy za "úkol" zvýšit počet startujících jezdců. Tyto nové stroje si uchovají stejné šasi, zavěšení kol a brzdové komponenty, přičemž motor a elektronika se budou podobat spíše Superstockovým regulím.

Tato možnost samozřejmě vyvolala velký zájem mezi Superstockovými týmy, a to včetně maďarského týmu H-Moto, za něž momentálně v kategorii Superstock 1000 se strojem BMW S1000RR jezdí Alen Gyorfi a v kategorii Supersport Balász Néméth.

H-Moto se po odhalení nových pravidel netají tím, že se soustředí na vstup do nového World Superbike EVO Championship v 2014.

"Několik týdnů jsme čekali na oficiální zprávy o plánech WSBK," řekl manažer týmu Kristián Keleman, "jsme novými pravidly nadšení a jsme potěšeni, že můžeme oznámit naše plány závodit v eni World Superbike EVO Championship v roce 2014. V tuto chvíli nemůžeme potvrdit jezdce ani motocykl, tyto detaily budou dokončeny v několika nadcházejících týdnech. Navíc vedle závdění v kategorii Superbike chceme dále pokračovat i v kategorii Superstock. Rovněž i tyto detaily budou oznámeny až po vyjádření společnosti Dorna ohledně tříd pro rok 2014."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře