Loris Baz už s Kawasaki jedná o smlouvě

13. srpen 2013 | 21.32 |
› 

loris-baz42Loris Baz je podle svých slov dostatečně sebevědomý, že zůstane závodním jezdcem týmu Kawasaki v šampionátu Superbiků i pro rok 2014, a to zřejmě i díky jeho vítězství na Silverstone o předminulém víkendu.

"Nic zatím není potvrzené, teprve v Silverstone jsme o tom začali jednat a musím říct, že je to oboustranné, abychom spolu zůstali i pro příští sezónu. Strašně rád bych tu zůstal, protože si myslím, že je to nejlepší, co můžeme udělat. Všechna ta práce, vývoj, změny, které jsme udělali, nám umožňují bojovat o první řadu v každém nadcházejícím závodě. Uvidíme, možná budu vědět více v Nürburgringu," řekl.

Baz se také pozitivně vyjádřil ohledně nových pravidel, která budou od příštího roku uplatněna, zejména tedy nová podkategorie EVO.

"Myslím, že s těmito změnami budou moci být týmy konkurenceschopnější a jsem si jistý, že je to dobrá věc pro šampionát. Jak jsem pochopil, tak to přinese více strojů na rošt, a to je dobré pro show, pro fanoušky a také pro samotné jezdce. Je škoda, že BMW jako oficiální tovární tým odchází, ale možná tak budou mít na roštu více, třeba i konkurenceschopnějších, motocyklů."

Týmový kolega Lorise Tom Sykes už s týmem Kawasaki novou smlouvu podepsal, ale s francouzovým místem jsou spojováni další piloti včetně Marca Melandriho, který se po již zmiňovaném odchodu BMW ocitl bez místa, obdobně jako jeho týmový kolega Chaz Davies. Ovšem Baz je továrnou hodnocen dobře a sama Kawasaki se nechala slyšet, že chce svůj tým v roce 2014 díky novým pravidlům, které upravují zákaznickou cenu motocklů, rozšířit.

---------------------------------------------------------------

Není vůbec žádným překvapením, že jsem si tento článek vybrala, aby zde měl čestné místo, protože Loris je ten, který mě z SBK zajímá nejvíce. Takže jsem strašně ráda, že k tomuto kroku došlo. Přemýšlela jsem a myslela si, že jeho smlouva platí i pro příští rok, ale s největší pravděpodobností se jednalo o opci. No já jenom doufám, že k podpisu smlouvy dojde, protože si pořád myslím, že jsou s Kawasaki teprve na začátku a je před nimi spousta práce a můžou to spolu dotáhnout daleko.
Ohledně podkategorie EVO nevím, co si mám myslet. Zřejmě je to na bázi CRT v MotoGP, ale kdo se ještě diví, když superbiky převzala Dorna. Ano, Loris má pravdu v tom, že se pole rozšíří, jenže stejně se na čele bude bojovat mezi těmi, kteří tam zůstanou z letoška. Je fajn, že příležitost dostanou i ostatní kluci, ale znáte to. Jenom si nedovedu představit, že by se na takovou motorku posadil např. právě Marco Melandri zvyklý na jeden z nejlepších motocyklů v poli. No také můžu být potom mile překvapena, jak konkurenceschopní v této EVO budou. Uvidíme. Rozhodně Lorisovi držím pěsti, aby to vyšlo! :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře