Zima nám nadobro skončila

9. duben 2010 | 17.21 |

Zima nám nadobro skončila, a tak nadešel čas, abychom si to trochu připomněli a shrnuli. Občas se trochu zasním, zavzpomínám a zjistím, že mi to chybí. Skoro jako u všeho mi nepřijde, že to vůbec někdy bylo. O olympiádě jsem se už zmiňovala, tak se to pokusím shrnout pouze okrajově. Tak začneme mými milovanými skoky. Celkově jim dominoval Simon. K němu nemám co dodat. Prostě takhle to vypadá, když je někdo ve vrcholové formě. Ale T4M patřilo úplně někomu jinému. Andi Koflerovi. A za toho jsem moc moc ráda. Po tom všem čím prošel, si to zasloužil. Vždycky si budu pamatovat ten Oberstdorf 2008 a jeho pád. Zbytek sezóny stál pak za prd a až teď se zase začalo dařit. No, druhou největší akcí uplynulé sezóny bylo MS v letech na lyžích. Všichni očekávali bůhvíjaké zázraky od Roberta Kranjece. Ale nic. Letos se pán jmenuje jinak. Znovu Simon. Ale bylo to pěkné. Po posledním skoku mi bylo smutno, ale nedalo se nic dělat. Nesmím zapomenout! Náš nový můstek v Holmenkollenu. Je to prostě nádhera a víc k tomu nemám, co dodat. Je to dominanta celého areálu a chlouba. Chtěla bych to vidět na vlastní oči.

Další mou srdcovečkou je biatlon. Tam jsem taky plakala. Smutkem i štěstím. Smutkem z toho důvodu, že nás v tom aktivním biatlonovém světě opouští spousta skvělých sportovců a sportovkyň. Kati a spol. mi moc budou chybět, protože ony jsou ty, kterým jsem začala fandit a přát jako jedněm z prvních. V mužích mi bude chybět Halvard i Vincent. Dokázali toho mnoho a já na ně budu vzpomínat jen v tom nejlepším. A slzičky štěstí mi ukáply při posledním závodě v Khanty-Mansijsku. Bylo to kvůli Emilovi. Před posledním závodem sezóny totiž měl stejný počet bodů jako Christoph Sumann. Ne že by mi Sumann vadil, ale Emila mám radši. V průběhu závodu byl Emil lepší a já už se uklidňovala. Jenže přišla poslední střelba a Emil šel na dva okruhy. Sumann se na střelnici teprve blížil. Byla jsem nervózní. Sumann začal střílet, trefil první, trefil druhou, trefil třetí.....já už jsem toho Emila proklínala. Následující dvě rány šly ale do věčných lovišť a Emil to měl v kapse. Spadl mi balvan ze srdce. Nejkrásnější byl průjezd cílovou fotobuňkou. Před Emilem jel Ole, který na něj kousíček před cílem počkal a až spolu tím cílem projeli. Fakt jsem byla naměkko. A ženy? Magdalena, a to mám radost. Úplně posledním závodem byl týmový závod, který se počítal jako mistrovství světa. Byla to smíšená štafeta. Vyhrálo Německo, druzí my (Norsko) a třetí Švédsko. Přidávám fotku se stříbrnými medailemi.

My_2010_Khanty-Mansijsk
Je to nádhera.....

Dále chci připomenout klasiku. Tam mám taky ohromnou radost z nás, poněvadž vyhrál Péťa, neboli Petter Northug. Co bych k tomu dále dodala?? Ani nevím, jen že je škoda, že nevyhrál TdS. Tak jo, jasně, vyhrál tam Lukáš, ale já jsem to víc přála jemu.....

Severská kombinace. Tak to je téma pro mou sestru, která je z toho ještě teď u vytržení.

Já byla loni stejná.. Jason získal s přehledem křišťálový glóbus a moc si ho zaslouží. Nemůžu uvěřit, že to loni získal Anssi. Kdybych to nevěděla z loňska, tak bych tomu teď rozhodně nevěřila. No jo, časy se mění. Pro mě ale stejně zůstane jako nejlepší kombiňák.. Návrat Hannu mě velmi potěšil, ale nevím, jestli bude pokračovat. Byla bych ráda, kdyby tomu tak bylo. A to i u Felixe.

Zapomněla jsem ještě na alpský. Glóby putovaly do rukou správných lidí. K Lindsey a Carlovi. Aksel měl na víc. Taky mi nepřijde, že to byl loni Aksel, kdo držel ten velký skvost v ruce. Jó, loni, to byla pohádka.....

Co ke krasu?? Já ani nevím.....MS vyhrál docela překvapivě Takahashi, ale nebyli tam Evan a Plushy. Za co byl Chan druhý fakt nechápu, ale Brian fajné. A Míšovo čtvrté místo?? Geniální! Štvou mě zvěsti, že Tessa se Scottem končí. Co je to za blbost!!! Ať si všichni uvědomí, kolik jim je let. A pak až něco vypouští na veřejnost. A propos, jejich mistrovský titul jim moc přeju.

Bylo toho vícero, ale tohle je to, co mě napadlo jako první, když jsem ty řádky psala.
Taky ruším anketu, už není v kurzu. Protože zima nám nadobro skončila.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře