Assen: Sykes a Laverty v roli vítězů

29. duben 2013 | 21.22 |
› 

O právě uplynuvším víkendu se na holandském okruhu Assen jely závodu z kategorie světových superbiků. Povím vám, strašně jsem se na to těšila, protože bajky jsou mou srdcovou záležitostí :)) 

Takže něco ve zkratce o všech čtyřech kategoriích ;)))

V kategorii nejvyšší si pole position vyjel opět jedinečný Tom Sykes na krásné zelené kawasaki, druhý skončil v superpole Jonathan Rea a třetí Eugene Laverty. Můj zlatý Loris Baz si vyjel nádherné páté místo. Do kvalifikace ani do superpole však nemohl nastoupit zraněný Leon Haslam, který si zlomil nohu. Marod Leon Camier se nakonec na trať vydal, ale kvůli problémům musel startovat z posledního místa.

První závod byl čistě v režii Toma Sykese, který si dojel pro vítězství. O druhé místo sváděli boj Sylvain Guintoli, Jonathan Rea a Eugene Laverty. O neuvěřitelných 6 tisícin sekundy ho nakonec urval Jonny před Sylvainem a na Eugena zbylo místo čtvrté. Za nimi zuřil boj o místo páté, a to mezi Davide Guiglianem, Julesem Cluzelem, Chazem Daviesem a Lorisem Bazem. Tato čtveřice se nakonec rozdělila na dvojičky - Loris a Guigliano, Jules a Chaz. Těmi šťastnějšími byli v cíli Loris a Chaz. Loris jel fakt krásně, ale později jsem se z vyhlášení dozvěděla, že během závodu úplně ztratil grip na zadním kole. Šikula, že to tak dojel. ;)) Statečný výkon podal Leon Camier, jenž se svou nohou, kterou mohl hýbat tak na 60 %, dojel na 9. místě. Jediným nedokončeným byl Marco Melandri. Do závodu nenastoupil již zmiňovaný Leon Haslam, a také Alexander Lundh, který si zlomil klíční kost.

Graficky:

1. Tom SYKES (GBR)
2. Jonathan REA (GBR)
3. Sylvain GUINTOLI (FRA)
4. Eugene LAVERTY (IRL)
5. Loris BAZ (FRA)
6. Davide GIUGLIANO (ITA)
7. Chaz DAVIES (GBR)
8. Jules CLUZEL (FRA)
9. Leon CAMIER (GBR)
10. Carlos CHECA (SPA)
11. Max NEUKIRCHNER (GER)
12. Michel FABRIZIO (ITA)
13. Ayrton BADOVINI (ITA)
14. Ivan CLEMENTI (ITA)
15. Mark AITCHISON (AUS)
16. Federico SANDI (ITA)
17. Vittorio IANNUZZO (ITA)
 --   Marco MELANDRI (ITA)

V druhém závodě už zuřil boj o místo první. Hlavními aktéry byl opět Tom Sykes a Eugene Laverty. Chvíli se s nimi ve čtveřici držel Jonathan Rea a Loris Baz, a dotahoval se i Chaz Davies, ale hlavní boj proběhl mezi nimi dvěma. O třetí místo se také utvořila skupinka hladových vlků - Jonathan Rea, Loris Baz, Sylvain Guintoli a Chaz Davies. Ze začátku závodu měl Davide Giugliano celkem nebezpečnou nehodu, když se jeho motorce protrhla nádrž a palivo se poté vznítilo, takže jsme mohli vidět ohníček. K mému překvapení nechali závod dál probíhat. Asi dvě kola před cílem se do vedení dostal Eugene Laverty a už tam zůstal, i když Tom na něj dotíral opravdu slušně a bojovalo se až do projetí šachovnicovým praporem. Ze zmiňované čtveřice se staly dvě dvojice - Jonathan a Loris, Sylvain a Chaz. Jonny s Lorisem si to dávali opravdu slušně a já v posledním kole (které Loris mimochodem popsal jako nekonečné) ani nedýchala.

A dokázal to! Dojel na třetím místě! Ano, byla jsem hrdá .. :)))) A z druhé dvojice se z pátého místo radoval Chaz, zatímco Sylvain se musel spokojit s místem šestým. Na perfektní sedmé pozici dojel zraněný Leon Camier .. to tedy klobouček dolů!! :)

Graficky:

1. Eugene LAVERTY (IRL)
2. Tom SYKES (GBR)
3. Loris BAZ (FRA)
4. Jonathan REA (GBR)
5. Chaz DAVIES (GBR)
6. Sylvain GUINTOLI (FRA)
7. Leon CAMIER (GBR)
8. Marco MELANDRI (ITA)
9. Michel FABRIZIO (ITA)
10. Carlos CHECA (SPA)
11. Ayrton BADOVINI (ITA)
12. Max NEUKIRCHNER (GER)
13. Ivan CLEMENTI (ITA)
14. Federico SANDI (ITA)
15. Mark AITCHISON (AUS)
 --   Jules CLUZEL (FRA)
 --   Davide GIUGLIANO (ITA)
 --   Vittorio IANNUZZO (ITA)

V kategorii supersport z pole position startoval Sam Lowes, který si i dojel pro vítězství před rivalem Kenanem Sofuoğlem z Turecka. Třetí skončil Fabien Foret, který během závodu za sebou nechal mého oblíbeného Jacka Kennedyho, který jel vynikající závod a je vidět, že okruh zná z loňských britských supersportů. Neuvěřitelný posun zaznamenal Michael van der Mark, zkráceně Mickey, který z 11. místa na startu dojel čtvrtý! Mickey je fajn, začínám ho mít ráda je to puška :)) Takže mě to potěšilo, i když stresy byly, když předjížděl Jacka :D ..

Graficky: (tady s prominutím "jenom" první 10)

1. Sam LOWES (GBR)
2. Kenan SOFUOĞLU (TUR)
3. Fabien FORET (FRA)
4. Michael VAN DER MARK (NED)
5. Florian MARINO (FRA)
6. Roberto ROLFO (ITA)
7. Jack KENNEDY (IRL)
8. Kev COGHLAN (GBR)
9. Andrea ANTONELLI (ITA)
10. Lorenzo ZANETTI (ITA)

V STK1000 se o první místo rvali Sylvain Barrier a Eddi La Marra. Chvíli jim stačili i Niccoló Canepa, který byl jakž takž v kontaktu až do konce, Leandro Mercado, Jérémy Guarnoni a Romain Lanusse, který však odpadal. Z vítězství se nakonec po boji na cílové čáře stal La Marra a Sylvain skončil druhý. Třetí místo uhájil Niccoló.

1. Eddi LA MARRA (ITA)
2. Sylvain BARRIER (FRA)
3. Niccoló CANEPA (ITA)
4. Leandro MERCADO (ARG)
5. Jérémy GUARNONI (FRA)

V STK600 zvítězil opět Gauthier Duwelz z Belgie před Adrianem Nestorovicem z Austrálie a Bastienem Chesaux ze Švýcarska.

V mladých puškách European Junior Cup mi Nor Stinius Viking Ødegård dojel 22. Osobně jsem pomýšlela výš no .. ale nevadí :)

Takže to tak! Příští bajky se jednou v Monze, tak hodně zdaru do Itálie!! :))

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Assen: Sykes a Laverty v roli vítězů niki 30. 04. 2013 - 11:19
RE(2x): Assen: Sykes a Laverty v roli vítězů marit 30. 04. 2013 - 21:21