ERC: Vítězem SATA Rallye Azory Jan Kopecký

28. duben 2013 | 21.56 |

Už před víkendem jsem zmiňovala, že se na Azorech jede rallye v rámci evropského šampionátu, kterému vévodí Čech Jan Kopecký s navigátorem Pavlem Dreslerem. Takže světe div se .. Honza vyhrál! :)) Mám z toho radost, ale žádná lehká věc to nebyla. Během celé rallye měli strašné podmínky na trati, byla mlha a nebylo vidět pomalu ani na krok, natož pak na několik kilometrů ... fakt mají všichni můj obdiv, že to zvládli, i když jak říkal Robert Kubica, bylo rozumější ustoupit a zpomalit, sice tím ztratil šanci na vítězství či vlastně i na bednu, ale bezpečnost byla přednější, zvlášť když Robert není zkušený rallyeový jezdec, čímž však nechci snižovat jeho kvality, protože jel skvěle a vyhrál i pár erzet. Když už jsme u těch erzet, tak některé byly dokonce zrušené (dvě myslím) a jedna zkrácená, a to kvůli těm již zmiňovaným podmínkám.

Na druhém místě za dvojicí Jan Kopecký / Pavel Dresler se umístila dvojice z Irska Craig Breen / Paul Nagle. A třetí příčku obsadila portugalská posádka Ricardo Moura / Sancho Eiró, tedy domácí hrdinové.

Výrazným způsobem jsem do ERC nakoukla, protože jsem o ní psala články, o této rallye, na naše stránky, takže jsem se začala maličko orientovat a strašně mě to chytlo. Už teď se těším na WRC. Nějak jsem si rallye oblíbila, protože o ní teď možná vím víc a je mi bližší, když se jí věnuju a jsem za to ráda. :))

Takže kdybyste chtěli vědět víc, stačí kliknout na poleposition.sk, kde najdete info o této rallye a můžete se těšit na další zpravodajství! :))

Gratulace Honzovi a ať to vyjde na titul, když už vede šampionát!! :))

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře