Moto2: Suverénní vítězství Nicolase Terola

21. duben 2013 | 21.21 |
› 

Nicolas Terol zvítězil v závodě Moto2 na Okruhu Amerik. 

Po startu šel do vedení poleman Brit Scott Redding a poté, co Nicolas Terol získal jeho pozici, si ji už vzít nenechal a dojel si pro své první vítězství v Moto2. A bylo to po dlouhé době opět vítězství pro tým Jorge Martíneze Mapfre Aspar Team.

O jednu velkou zábavu se postarala čtveřice Mika Kallio, Scott Redding, Dominique Aegerter a později i Esteve Rabat. Ze začátku byli ve skupince i s pozdějším vítězem Nico Terolem. Všichni se předjížděli zatáčku co zatáčku. Ve chvíli, kdy šel do čela Dominique upadl Pol Espargaró ... :(( A to velice nešťastně, protože během pádu ztratil levou botu a nemohl tím pádem na levou nohu našlápnout. Ale později už v péči brášky vypadal docela dobře.

Jak už jsem zmínila, nejdřív se utvořila trojička - Kallio, Redding a Aegerter. Manévry nejvyšší kategorie, povím vám. :D Přála jsem bednu Dominikovi, takže jsem to velice prožívala ... Postupem času se polem začal prodírat již zmiňovaný Esteve Rabat, až se dostal těsně k této trojičce. Byl hodně rychlý, takže jsem čekala, že tam zčeří vody. A ano. Několik kol do konce to bylo pořádná řežba. Pořád jsem tlačila Dominika dopředu, takže mi zatrnulo, když v posledním kole málem přepadl přes .. uhm už ani nevím, kdo to byl, jestli Rabat nebo Mika .. :D Nakonec to ale všechno dobře dopadlo, sice skončil čtvrtý, ale jel krásně. ;)

Velmi mě potěšil Johann Zarco, který se ze  17. místa na roštu probojoval až na konečné 6. místo!!! :))

Graficky:

1. Nicolas Terol (SPA)
2. Esteve Rabat (SPA)
3. Mika Kallio (FIN)
4. Dominique Aegerter (SUI)
5. Scott Redding (GBR)
6. Johann Zarco (FRA)
7. Anthony West (AUS)
8. Mattia Pasini (ITA)
9. Alex de Angelis (RSM)
10. Toni Elías (SPA)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší