Moto3: Vítězem Rins, Iwema v nemocnici

21. duben 2013 | 19.37 |
› 

 První ze tří závodů na Okruhu Amerik byl naprosto vyčerpávající. Po startu se v čele utvořila skupinka - Alex Rins, Maverick Viñales a Luis Salom. Jeli si takříkajíc jinou ligu, zatímco za nimi se bojovalo o páté místo. Ano až o páté, protože na čtvrtém jel celkem pohodlně Jonas Folger. Ve skupince o to páté místo jeli mimo jiné Jack Miller, Niklas Ajo i Jakub Kornfeil. Všechno se změnilo ve 12. kole.

Byla vyvěšena červená vlajka a všechny zajímalo, proč ... Uff ... havaroval Jasper Iwema, a to vám povím .. nic pěkného. Byl to zřejmě dost nepěkný highsider ... :(( Jaspera mám ráda, i z toho titulu, že loni jezdil za náš český tým FGR a je velký kamarád Scotta Reddinga. Nebyly to hezké chvíle nevědět, co se děje ... ale naštěstí Jasper vypadá, že je v pořádku, sice ho odvezli do nemocnice, ale nic vážného to snad není. Doufám v to.

Jelikož nebyly odjety dvě třetiny délky závodu, musel proběhnout restart, a to na 5 kol. Na pole position opět Rins, pak Viñales a Salom. Luis měl mnohem lepší start a ujal se vedení. Ke konci se všichni sjeli dohromady a byla to pěkná mela. Poslední kolo opravdu nebylo nic pro mě .. Luis vjížděl do poslední zatáčky jako první, ale asi v půlce okruhu ho Rins předjel. Luis to zkusil v poslední levé ještě jednou, ale byl dlouhý, to znamená, že se před něj Rins dostal, a nejenom on, ale i Viñales. Luis byl v parc fermé velmi zklamaný. A to z jednoho důvodu ... do restartu musel odstartovat na starých pneumatikách, protože nové už neměl. Proto jsem nevěřila, že bude takhle krásně bojovat. :) Ale přesvědčil mě o opaku. Jeho slova "I knew I'd lose it." mě zničily. Ale na podiu se už usmíval, tak snad to bude ok. :)

Ještě poznámka. :D Cenu pro tým a pro Luise předával americký desetibojař Trey Hardee ... mno, vidět ho pohromadě s Luisem není nic na můj tlak. :D Ale za pohled to stojí. :D

Graficky:

1. Alex Rins (SPA)
2. Maverick Viñales (SPA)
3. Luis Salom (SPA)
4. Jonas Folger (GER)
5. Miguel Oliveira (POR)
6. Jack Miller (AUS)
7. Zulfahmi Khairuddin (MAL)
8. Alexis Masbou (FRA)
9. Brad Binder (RSA)
10. Jakub Kornfeil (CZE)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší