III. část - neděle 22. 7. 2012

25. červenec 2012 | 13.39 |

Když jsem se toho nedělního rána probudila, nepřekvapilo mě, že nesvítí sluníčko. To se čekalo. A čekalo se také to, že neprší. Ráno bylo více hektické než v pátek, ale zvládli jsme to a trochu tepleji oblečeni jsme vyrazili na cestu vlakem. S Mončou jsme poslouchaly písničky a já se začínala trochu deprimovat. Však to znáte, když posloucháte songy a všelicos se vám míhá v paměti a před očima. Cestou nás začínaly znepokojovat kapky na okně. Po příjezdu do Brna však nepršelo. Horší to však bylo s teplotou vzduchu. Přemýšlela jsem, že jestli ta zima bude takhle pokračovat, tak to odležím. Ale v ten moment mi to vůbec nevadilo, protože oběti se přinést musí a je to v zájmu Brna.

Mazácky jsme si už vykročili na Mendlovo náměstí čekat na čtyřstovku. Překvapilo mě, že tam stálo docela dost lidí. Když jsme do autobusu nastupovali, tak tam před námi vběhli dovnitř tři borky. Upřímně, do takových bych já nikdy v životě neřekla, že to jsou motorkářské fanynky. Jak jsme tak jeli, tak kapek na skle přibývalo, ale já se snažila uklidnit, že to nějak velký liják není a nebude. Nu ... po zastavení a vystoupení jsem procitla. Zvláštní však je, že i přesto jsem byla připravená fandit a usmívala jsem se. To místo mi totiž dodávalo energii.

Tak jsme se pod deštníky vydali na trasu na géčko. Cestou jsem radši mlčela, protože mi to v tu chvíli přišlo nejvhodnější. Supr ale bylo, že jsme se tak mizerně cítili všichni, co jsme v té době po té cestičce šli. Povrch byl rozblátěný, chůzi ztěžoval i vítr a hlavně námi prostupoval příšerný chlad a zima. Já pouze ve svetříku, ale co bych kvůli nim nevytrpěla. :) Tak jsme došli k bráně, kde se nám po delší chvíli podařilo projít, protože jsme zase museli mít nějaký (i když ne velký) problém se vstupenkami. Aspoň jsme si pěkně pokecaly s těma hochama uvnitř budky. Vtipní byli. Ale i šikovní. :)

Došli jsme na géčko a zůstali stát nahoře, protože na morkou stráň se nedalo sednout, pochopitelně. I přes ten chlad, vítr a déšť jsem se snažila soustředit na nadcházející závod tícek. Jérémy startoval z druhého místa. Takže i když mi byla příšerná zima, tak jsem Jérémyho povzbuzovala jako o život. Ten chlap vedle byl asi pěkně mimo ... :D Nakonec se to vyplatilo, protože Jérémy dojel třetí. Měla jsem ohromnou radost. Něco vám řeknu ... jak jsme tam tak stáli pod těmi deštníky, já byla nějak vnitřně přesvědčená, že ten déšť nebude dlouho trvat a že to přejde. Měla jsem pravdu. Potěšilo mě, když jsem zpozorovala, jak se začíná mezi mraky drát modro. Za chvíli přestalo pršet a zanedlouho i začalo svítit sluníčko. To už však byl konec závodu. Vítězem se stal Australan Bryan Staring před Italem Eddi La Marrou a právě Francouzem Jérémy Guarnonim. Monču velice zarmoutil Sylvain Barrier, který upadl. A to startoval z pole position. No jo, jenže vodička mu holt nesedla a asi nesedí stabilně.

Před prvním závodem superbiků jsme začali osahávat trávu, jestli už je v přijatelném stavu na to, abychom si mohli sednout.

Roztáhli jsme si osušky a sedli si na ně. Mokrýmu zadku jsme se však neubránili. :D Já už se však začínala soustředit na blížící se závod. Jelikož my start nevidíme, protože jsme ta poslední rovinka před cílovkou, tak já měla nervy k prasknutí. Soustředila jsem se samozřejmě na Lorise, který startoval z 15. místa. Postihla mě zástava srdce a nevýslovný šok a zděšení, když jsem ho na konci prvního kola viděla na čtvrtém místě. Celý závod jsem měla nervičky za něj, ale taky za Toma Sykese - jeho týmového kolegu, aby konečně vyhrál regulerně. Loris se povětšinou držel na pátém místě, ale byl v kontaktu o podium. Další šok přišel, když do vedení šel Maxime Berger. Věděla jsem však, že mu to nevydrží. V zatáčce Kevina Schwantze pak však došlo ke kolizi. Tom Sykes byl v zatáčce delší a do stopy se vrátil přímo vedle Jonathana Rey, se kterým se ťukli tak nešťastně, že Jonathan to neustál a upadl. Tahle situace nakonec dopomohla tomu, jak vypadalo podium. Závod vyhrál Ital Marco Melandri před Britem Tomem Sykesem a Francouzem Lorisem Bazem. Ááááááááá!!! Já byla štěstím bez sebe!! Ale to poslední kolo bylo úmorný, na pokraji nervového zhroucení jsem byla. Tak strašně jsem mu to přála ... A když projížděl čestným kolečkem, tak před námi udělal wheelie. :)) A víte co? Úplně živě jsem před sebou viděla, že tam dole pod stupni vítězů stojí Jérémy a gratuluje Lorisovi. Oba dva - super kamarádi - dojeli na třetím místě. A opravdu ... Jérémy tam byl, viděla jsem fotky. Pořád si tak tupě naivně myslím, že jsem mu přinesla štěstí ...

Po bajkách byl čas před supersportama a já už v dáli pozorovala rojící se mraky, což mě vůbec netěšilo. No na závod se pak udělala tak strašná zima, že jsem si ten závod zas neužila tak, jak bych si představovala. Třásla jsem se tam na té zemi jak ratlík. Fandit Fabimu za Intermoto jsem však stíhala. Jenže závod to byl zase poněkud hektický. Hned v prvním kole ho zastavili červenou vlajkou kvůli nehodě Andrey Antonelliho - který je ale v pořádku. Po restartu se zase přímo před námi (já to samozřejmě neviděla) rozsekal Pawel Szkopek, a to zřejmě nehezky, když ho musela odvézt sanitka a pak i vrtulník. Naštěstí je v pořádku. A je dalším, kdo jim spadl z nosítek ... tohle nepochopím. Závod byl nakonec po třinácti kolech zastavený opět červenou vlajkou, protože se kdesi objevily kapky. Vítězem se ale stal přeci jenom nakonec právě Francouz Fabien Foret před Turkem Kenanem Sofuoglem a Australanem Brocem Parkesem. Joskovi opět vyhrál borec na domácí trati v Brně. Mě to dojalo ... A francouzskou hymnu jsem si náležitě užila. Však víte ... Loris.

Ihned po supersportech jsme se dozvěděli, že KTM Junior Cup je přesunut až za Coppu. Podle mě to klidně mohli nechat, zvlášť když jsem se na ty závody těch ktmek tak těšila ... :( Takže jsme měli asi hodinku čas do druhého závodu bajků. Chvilu nás mlela zima, pak vysvitlo sluníčko ... jak u blbých. Nu z pole position opět odstartoval Tom Sykes a já si opět přála, aby se mu konečně podařilo vyhrát tak, jak má. Zároveň jsem doufala v další krásný výsledek Lorise. V závodě celou dobu spolu bojoval právě Tom s Marco Melandrim o prvenství. Třetí se držel Carlos Checa. Loris se držel ve skupině o páté místo s Eugenem Lavertym, Leonem Haslamem a Chazem Daviesem. Jakub Smrž zase celý závod bojoval o dvanáctou pozici s Jonathanem Reou. Není co dodat. Vítězem se nakonec o kousek (!) stal Ital Marco Melandri před druhým Britem Tomem Sykesem a třetí dojel Španěl Carlos Checa. Loris skončil na místě osmém. ;)) Jeho nejlepší víkend v té krátké (zatím) superbikové kariéře. A Marco Melandri si dojel pro svůj úplně první double v kariéře. Jeho přítelkyně Manuela (kterou jsme mimochodem v pátek taky potkali) se určitě mohla zbláznit. :D V čestém kolečku před námi Tom Sykes pálil gumy. :)) A když kolem projížděl Loris, tak mával. A určitě se díval i na mě, já to vím! Toš jsem mu taky mávala .... :D

Po bajkách se všichni zvedli a mířili pryč. Na závod Coppa dei due Paesi a na již zmiňovaný KTM Junior Cup tam asi moc lidí nezůstalo. No my už taky šli. Byli jsme vymrzlí a taky jsme potřebovali stihnout vlak. Cestou busem to na mě ale nehorázně dopadlo, měla jsem pocit, že tam nechávám kus sebe. A když jsme šli z Mendlova náměstí na nádraží, cítila jsem v sobě nějakou odpudivou sílu, která nechtěla, abych odjela. Já vím ... blbiny, ale opravdu jsem to tak cítila. Ve vlaku jsme si opět pustily písničky a už byl se mnou téměř konec. Zapomněla jsem ještě poznamenat, že v neděli jsme na sobě měly brněnský okruhový trička, ve kterých jsme se plánovaly někde na místě zvěčnit, no v té zimě se to nedalo. Tak jsme se zvěčnily aspoň ve vlaku. :D

Když jsme došli domů, tak já měla pocit, že to nezvládnu. Ubíjelo mě pomyšlení, že mám rok čekat. Znovu a znovu čekat. Byla jsem však zároveň šťastná a smutná. Šťastná z toho, jak krásné to bylo. A smutná z toho, že už je to celé za mnou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: III. část - neděle 22. 7. 2012 niki 25. 07. 2012 - 17:35
RE: III. část - neděle 22. 7. 2012 marit 25. 07. 2012 - 20:03
RE: III. část - neděle 22. 7. 2012 niki 25. 07. 2012 - 20:56
RE: III. část - neděle 22. 7. 2012 marit 26. 07. 2012 - 21:43
RE: III. část - neděle 22. 7. 2012 niki 27. 07. 2012 - 18:01