Co předcházelo ...

24. červenec 2012 | 20.56 |

Od chvíle, kterou budu mít na paměti asi ještě dlouho, ne-li napořád, jsem se zatvrdila, že už nikdy neodpískám superbiky v Brně. Chvíle to byla ta, kdy už bylo jasné, že v roce 2011 se to nestane. Ten pocit už nikdy nechci zažít a vím, že už ho nikdy nezažiju. Ano, vím to.

Hned jak to bylo možné, jsme si objednali vstupenky na superbiky v roce 2012. Bylo to někdy koncem loňského roku. Monča nám je pak dala pod stromeček. :) Tentokrát byly v novém formátu, konkrétně v elektronické podobě. Sestra vstupenky vytiskla a bylo. Půl roku předem byly řádně uschovány a opatrovány jako ten nejcennější klenot.

Už jsem celého toho půlroku tak nebláznila jako předloni (vlastně i loni). V minulých letech to prostě byly chyby. Rok 2010 byl jednoduše první, takže jsme vůbec nevěděly, co čekat. Malovaly jsme si to úplně jinak, a proto jsme pak byly jako opařené a můj mozek přestal pracovat. Rok 2011 byl celý nějaký nepovedený. Bláznila jsem s odpočítávacím kalendářem (ten mám mimochodem schovaný jako výstrahu) už někdy od prosince. Takhle už prostě nikdy.
Proto jsem letos jenom měla na mysli, že se v červenci jedou superbiky, kamarádce jsem to jenom řekla jako by nic, nu nijak jsem to zvlášť neprožívala. Na jednu stranu jsem na to ani neměla čas. Až když byl červen jsem si uvědomila, že už je to docela blízko. Ve zprávách nás nemile překvapily tím, že Mendlovo náměstí v Brně se od začátku července bude opravovat a bude rozkopané kvůli renovaci tramvajových kolejí. Věděla jsem ale, že to nemůže být nějaká věda. Z míry mě to nevyvedlo.

Změnila se taky další věc. Objekt  mého zájmu. V minulých letech jím byl Jonathan Rea, ale letos se jím stal Loris Baz. Mám však pocit, že ten jím už bude navždy. Loris na letošní sezonu zakotvil v Superstockách 1000, čímž mi udělal obrovskou radost. Vlastně jsem měla radost i za něho, protože to taky neměl jednoduché. Loni ho z britských superbiků vyhodili, protože neměl dostatek peněz. Takže jsem byla nadšená, že zase bude jezdit v bajkách. Za Kawasaki. Já vlastně Lorise sleduju pozorně asi od sezony 2010, kdy byl taky v tíckách (STK 1000). I když popravdě přesně to nevím. No, takže Loris odjel tři podniky v tíckách, byl na tom velmi dobře, když se stal náhradníkem za zraněného Joana Lascorze v továrním týmu Superbiků Kawasaki Racing Team. Nejdřív jsem byla proti, protože jsem chtěla, aby získal titul v STK 1000 a taky kvůli tomu, že se jednalo o Joana a to, že on už si nikdy na tu motorku asi nesedne. No ... teď jsem ráda. Bylo mi však líto, že si nemohl nechat svoje číslo 65 (které má mimochodem kvůli Lorisi Capirossimu, stejně jako jméno), protože to má právě Jonathan Rea ... paradox. Takže si ho změnil na číslo 76. Důvod vám neřeknu. Loris se do SBK vrhl a zlepšoval se závod od závodu. Jeho nejlepším umístěním bylo 8. místo z druhé jízdy v Doningtonu a z druhé jízdy v Misanu.
Moji nejbližší si myslí, že má obliba zelené barvy je právě kvůli němu, ale já vám musím říct, že ním to nezačalo.

Asi v půlce zimy jsem v šatníku vyštrachala zelený svetr, který jsem neměla ani jednou na sobě. Řekla jsem si, proč ho sakra nenosím? Zalíbil se mi a postupně to bylo víc a víc. Tričko, náušnice, náramek ... už to jelo. A Lorisova kawasaki tomu jenom přispěla. Teď jsem blázen do něho a do zelené barvy.

Na Brno jsem se náležitě vybavila a připravila. Mým hlavním přáním bylo v pátek, kdy je vstup kamkoli na okruh zadarmo, potkat Lorise. Asi týden předtím jsem mu psala na facebooku ohledně toho čísla 65 a jeho jména, jestli to má spojitost s Lorisem Capirossim. Dovedete si představit, co pro mě znamenaly jeho odpovědi. A pak mě napadlo zeptat se ho, jestli bude na páteční autogramiádě. Napsal, že to bude vědět ve čtvrtek. No a co se nestalo! Ve čtvrtek mi přišla zpráva - od něj - že tam bude. Byla jsem nadšená a rozhodnutá někdě ho tam odchytit. Takže jsem se vybavila zeleným oblečením i doplňky. Byla jsem ready. Myslete si klidně, že jsem blázen a že to přeháním ... já si to myslím taky.

Ve čtvrtek jsem usínala s tím, že zítra jedu na to krásné místo. A taky s budíkem na 5:50.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Co předcházelo ... niki 25. 07. 2012 - 12:14
RE: Co předcházelo ... marit 25. 07. 2012 - 13:41