Letem světem půlrokem

1. srpen 2011 | 11.40 |

Jelikož jsem skoro půl roku nechala svůj blog "zarůst plevelem", tak to teď bude těžké shrnutí motoristické sezóny. Fíha ... Ale stejně se mi líp píše o té zimní, tak je to nějak víc action, zdá se mi. I když .. všechno má něco do sebe.

Inu, v kategorii SBK jsme začali už na konci února na australském Phillip Islandu, o kterém jsem se tu zmiňovala. Poté nás čekal Donington Park, Assen, Monza, Miller, Misano, Aragón, Brno a teď Silverstone. Byla bych tu dlouho, kdybych se všemu věnovala a také už si nejsem jistá, zda si to stále pamatuju.
Tak asi ten Silverstone. Včerejší. Z pole position odstartoval jezdec na divokou kartu, Američan John Hopkins na Suzuki. Jenže vítězem se opět stal Španěl Carlos Checa, a to hned v obou závodech. Druhé místo bylo také po dvakrát stejné, a získal ho Ir Eugene Laverty, čímž mě samozřejmě potěšil. No a do třetice .. tedy třetí místo .. bylo také stejné jak v prvním, tak v druhém závodě. A vyjel si ho Ital Marco Melandri. Oba, Eugene i Marco, týmoví kolegové, jezdí na Yamaze. V Supersportech odstartoval z pole position Španěl David Salom na Kawasaki, kterou do cíle dovezl na druhém místě za Britem Chazem Daviesem na Yamaze. Třetí skončil Fabien Foret na Hondě. Gino Rea po boji o bednu a výjezdu v kačírku obsadil 11. místo. V Superstock 1000 zvítězil Danilo Petrucci před Lorenzem Zanettim a Niccoló Canepou. Závod Superstock 600 vyhrál Joshua Day před Jedem Metcherem a Riccardem Russem.
Co se týče Jonathana Rey, tak z toho jsem smutná. Zranil se, vynechal Misano, Aragón, Brno i Silverstone. Strašně mi tam chybí, ale co nadělám. Po jejich prázdninách v Nürburgringu už by ale měl být.
A co se týče Brna, tak ... se k tomu nechci vracet, protože to pro mě bylo více než zklamání. Hořké zklamání, na které nikdy v životě nezapomenu.

MotoGP sezóna začala v půlce března na katarském Losailu, pokračovali v Jerezu, Estorilu, Le Mans, Barceloně, Silverstone, Assenu, Mugellu, na Sachsenringu a v neposlední řadě v Laguně Sece. V letošním roce je to souboj o mistra světa ryze mezi Jorge Lorenzem a Casey Stonerem. A já jen doufám, že tím šťastnějším bude Jorge, protože ho mám jednoduše radši a taky protože Casey mi začíná velice vadit. V Moto2 je to zatím pod taktovkou Němce Stefana Bradla, ale vynikající výkony Marca Marquéze ho podle mě ještě můžou ohrozit. No a třída do 125cc je zatím pod vedením Španěla Nicolase Terola. Nyní máme před sebou závody v Brně. Tak jsem zvědavá, jak se tu všichni předvedou.

No a samozřejmě je tu ještě Formule 1. Ta začala na konci března v australském Melbourne. Následovalo Kuala Lumpur, Šanghaj, Istanbul, Barcelona, Monte Carlo, Montreal, Valencie, Silverstone, Nürburgring a včerejší Hungaroring. Celý šampionát vede Němec Sebastian Vettel se slušným náskokem, ale jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, když se teď Ferrari i McLaren Red Bullu přiblížili.
K Budapešti ... zvítězil ve své 200. GP Brit Jenson Button na mclarenu před Sebastianem Vettelem a Fernandem Alonsem na ferrari. Na konci srpna nás čeká závod v belgickém Spa-Francorchamps ... legendární. Tak uvidíme.

Kolům zdar!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Letem světem půlrokem niki 02. 08. 2011 - 12:26
RE: Letem světem půlrokem marit 02. 08. 2011 - 13:07
RE: Letem světem půlrokem niki 03. 08. 2011 - 13:25