Útoky v Oslu a na Utøye

25. červenec 2011 | 21.38 |
› 

Je to tragédie, co se v pátek 22. července 2011 stalo u nás v Norsku. Doteď nechápu, proč se to muselo stát zrovna tam, kde to, aniž bych se tam jedinkrát podívala, považuji za svůj druhý domov, kde to obdivuju z celé své duše a závidím každičký kousek jejich země a způsobu života, který vedou.
Anders Behring Breivik má tohle všechno na svědomí. Člověk, který podle mě vypadá na první pohled naprosto sympaticky a jako pravý Nor. Zabil necelou stovku lidí. Je to něco, co jsem nemohla jen tak nechat plavat a nezmínit se o tom, protože mě to bolí stejně tak moc jako všechny Nory. Ta bomba v Oslu úplně zničila celou tu čtvrť, naprostá spoušť. A masakr na ostrově Utøya zničil úplně všechno. Nedokážu si ani představit, co to muselo být. To si nedokáže představit nikdo.Je mi líto všech lidí, kteří ztratili své blízké a milované lidi, ale i těch ostatních Norů, protože oni jsou ti poslední, kteří by si tím měli projít a zažít něco tak hrůzného. Nikdo by nic takového neměl zažít.
Jsem s nimi, jsem s Nory, kteří potřebují každičkou podporu, protože i já se cítím jako poloviční Norka, i když jí nejsem. Jsou to moji lidé a já jsem v myšlenkách s nimi. A co se týče útočníka, mám takový pocit, že on věděl, že ho zadrží a věděl, že skončí špatně, no nic mu v tom nezabránilo, byl nepřiměřeně zaujatý a měl to jako misi. Já jen doufám, že až ho spravedlivě odsoudí, už Norsku žádné nebezpečí nebude hrozit a oni si budou moct dál žít tak, jak žili doposud, i když už to nebude stejné. Navždycky budou mít v srdcích, stejně jako já, co se tam tehdy stalo a nikdo, ani já, na to nikdy nezapomene.

A taktéž musím dodat, že jsem byla dnes dojatá. V neděli začalo mistrovství světa v plavání v bazénu a já si tak včera hledala, jaké disciplíny se poplavou dnes. No a našla jsem 100 m prsa muži, kde v tabulce měl nejlepší čas z rozplaveb myslím, Nor Alexander Dale Oen. Mile mě to překvapilo a vzhledem k událostem jsem si moc přála, aby vyhrál. A dnes, když jsem obědvala, se toto finále plavalo. Byla jsem hrozně nervózní, ani jsem se na to obrazovku nemohla dívat, tak moc jsem mu to přála. Příbor jsem skoro neudržela, protože se mi klepaly ruce, a zesílilo to, když komentátoři zmínili, že útočí na světový rekord. Asi posledních 10 m už jsem to nevydržela a hnala ho očima vpřed. A on to dokázal. Ano, byla jsem z toho dojatá, když jsem ho viděla na první stupni se zlatou medailí, norskou vlaječkou na bundě a mohla si aspoň malinko zanotovat hymnu.

Norsko, já věřím, že všechno zase bude v pořádku tak, jak to má být.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Útoky v Oslu a na Utøye niki 26. 07. 2011 - 13:02
RE: Útoky v Oslu a na Utøye marit 26. 07. 2011 - 14:24
RE: Útoky v Oslu a na Utøye saša 15. 05. 2012 - 14:39