Valentino Rossi MISTR SVĚTA 2008

29. září 2008 | 14.53 |
› 

Valentino Rossi si v Japonsku dojel pro vítězství a titul mistra světa

Do Grand Prix Japonska nastupoval Valentino Rossi s vědomím, že mu k prvenství v šampionátu stačí třetí místo. Ital však osmý titul oslavil přímo vítězstvím.

Po startu závodu se vedení ujal Stoner, za ním byla dvojice tovární Hondy Pedrosa a Hayden. Následovali Lorenzo a Rossi na Fiat Yamahách. Ještě v prvním kole se však dostal Pedrosa před Stonera. Rossi postupně zdolal Lorenza a Haydena.

Domácí závod skončil hned v prvním kole pro domácího jezdce na divokou kartu Akiyoshiho, který upadl.

Po třech kolech na čele bojovala trojice Stoner, Pedrosa, Rossi a s menším odstupem za nimi vznikla druhá trojice Hayden, Lorenzo a Capirossi. O kolo později nastala první výměna pozic na čele závodu, Stoner ale první místo před Pedrosou udržel jen několik metrů.

O pár chvil později Pedrosu zdolali Stoner i Rossi a španělskému soupeři se rychle vzdálili. V sedmém kole se v souboji o čtvrté místo dostal Jorge Lorenzo před Nickyho Haydena.

Zatímco se na čele závodu vozil Rossi těsně za Stonerem, ostatní jezdci se dopouštěli drobných chyb, mimo trať se krátce podívali Melandri, West, de Angelis a Vermeulen, přičemž Australan na Suzuki po svém výletě zajel do boxů a závod pro něj skončil.

S většími rozestupy následovali v pořadí za vedoucí dvojící Pedrosa, Lorenzo a Hayden.

Rossi si po několika kolech studování Stonerovy jízdní techniky vzal 11 kol před koncem první místo a po desetinkách si začal budovat před Australanem náskok. Stoner nedokázal akceptovat Italovo tempo a o výsledku závodu bylo rozhodnuto. Rossi si dojel pro vítězství a v cíli došlo k symbolickému předání titulu mistra světa, který Stoner získal před rokem na stejném okruhu.

Ke konci závodu se těsně za Pedrosu ještě dotáhl Lorenzo, ale při pokusu o předjetí mezi nimi došlo ke kontaktu a pořadí se nezměnilo. Pátý dojel Nicky Hayden.

Valentino Rossi získal v MS silničních motocyklů osmý titul mistra světa, v královské kubatuře to byl triumf šestý.

Zdroj: F1Sports.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře